[MOC] Kamienica

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Legofan
Posty: 228
Rejestracja: 2008-09-21, 14:00
Lokalizacja: Opole
brickshelf: Legofan000

 

[MOC] Kamienica

#1 Post autor: Legofan »

Dzień dobry!

Panie i panowie, oto kamienica:

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Ze zdjęciem głównym tyle się wczoraj mordowałem, więc resztę sobie odpuściłem. Nie cierpię robić i obrabiać zdjęć dużym mocom. :p
Marzy mi się zrobienie ulicy czy skrzyżowania z takich dużych kamienic, ale niestety nie jest to na moją kieszeń.

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#2 Post autor: 3dom »

Podoba mi się fasada wykończona kaflami 2x2. I kolor. A najbardziej chyba doniczki ze skrzynek, bardzo fajnie wyglądają. I crowny, zapomniałbym, crowny są wisienką na torcie ;)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Legofan
Posty: 228
Rejestracja: 2008-09-21, 14:00
Lokalizacja: Opole
brickshelf: Legofan000

 

#3 Post autor: Legofan »

3dom pisze:I crowny, zapomniałbym, crowny są wisienką na torcie ;)
Nawet w kamieniczkach coś dla technicowców się znajdzie :D. Dzięki za komenta.

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#4 Post autor: Toltomeja »

No, dałeś się przekonać. Wreszcie widać szczegóły.
Piękne. Naprawdę cudne. Wielkie brawa za jednolity styl - jak ktoś buduje kamienice, często na każdym piętrze jest co innego i mimo że wszystko ładne, to robi się chaos. A tutaj nie ma przesadnie dużo detali, a kolorki współgrają ze sobą.
Bardzo mi się podobają zdobienia bram na dole, tanowo-czerwony daszek powyżej i kwiatki, które dodają życia.
Chciałbym się do czegoś przyczepić, nawet szukałem na siłę ale nic nie znalazłem.
Ech...

PS: Jeszcze zasłony w oknach! Huraaa!
Ostatnio zmieniony 2013-05-04, 09:32 przez Toltomeja, łącznie zmieniany 1 raz.

crises

#5 Post autor: crises »

Podoba mi się. Zastosowałeś dużo ciekawych patentów na detale. Szczególnie podobają mi się zaokrąglone okna nad bocznymi drzwiami i sekcja środkowa z kolumnami i lwami. Dach tez ciekawy, ale za to komin jakiś taki zwyczajny. Czy robiłeś tył? Przy tak dużej kamienicy, to spore wyzwanie.

Conrack1410

#6 Post autor: Conrack1410 »

Twoja kamieniczka to naprawdę fajna rzecz :) Jest naprawdę udana.
Bardzo podoba mi się kolorystyka. Dobry pomysł z różnokolorowymi zasłonami w oknach.
Jakbym miał być marudny to troszkę bardziej szczegółowo mógłbyś wykonać górę budynku ( szczyty "wieżyczek" ) gdyż wyglądają nieco surowo względem sporej szczegółowości pozostałej części kamieniczki.

ps: jak wygląda budynek z tyłu? i czy środek jest jakoś zagospodarowany/ umeblowany?
Ostatnio zmieniony 2013-05-04, 10:44 przez Conrack1410, łącznie zmieniany 2 razy.

Jetboy

#7 Post autor: Jetboy »

Bardzo fajna kamieniczka.

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#8 Post autor: bacon »

Bardzo fajna kamieniczka, świetna kolorystycznie i z miłym dodatkiem w postaci zasłonek

Awatar użytkownika
Belfast
Posty: 387
Rejestracja: 2009-06-24, 22:01
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Diabel

 

#9 Post autor: Belfast »

Bardzo ładna budowla i bardzo mi się podoba. Spytam jednak nieśmiało czy nie byłoby jeszcze lepiej z choćby niziutką podmurówką, a nie tak z poziomu chodnika wszystko ?
Lepsze jutro było wczoraj, a świat zamienił wrażliwość na wydajność !

Belfast

Awatar użytkownika
Legofan
Posty: 228
Rejestracja: 2008-09-21, 14:00
Lokalizacja: Opole
brickshelf: Legofan000

 

#10 Post autor: Legofan »

Toltomeja pisze:Chciałbym się do czegoś przyczepić, nawet szukałem na siłę ale nic nie znalazłem.
Ha! :)
crises pisze:Czy robiłeś tył? Przy tak dużej kamienicy, to spore wyzwanie.
Nie ma tyłu, gdyby był, to bym się pochwalił nim :p. Nie mam tyle klocków na to.
Tak się zastanawiam, czy by nie ściąć ostatniego piętra, wtedy powinno by mi starczyć klocków. I może jakby była niższa, to bym dobudował kolejne?
Conrack1410 pisze:ps: jak wygląda budynek z tyłu? i czy środek jest jakoś zagospodarowany/ umeblowany?
Jak już pisałem, tyłu nie ma.
Wnętrz też, ale spowodowane jest to tym, że te okienka co użyłem, brzydko wyglądają z drugiej strony i dlatego, że w niektórych miejscach musiałem użyć sand blue platów, a jako, że np. 1x2 czy 1x4 są drogie to kupiłem wedge platy i zwykłe większe platy (a one by wadziły we wnętrzu).
Belfast pisze:Spytam jednak nieśmiało czy nie byłoby jeszcze lepiej z choćby niziutką podmurówką, a nie tak z poziomu chodnika wszystko ?
Przyznam się, że też nad tym myślałem, ale jak skończyłem budować, to nie chciałem na nowo kombinować :p.

Dziękuję wszystkim za komentarze!

Awatar użytkownika
Cevillus
Posty: 553
Rejestracja: 2010-04-29, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: greenboy55

 

#11 Post autor: Cevillus »

Zbudowałeś bardzo śliczną kamieniczkę. Gratuluję ;-)
Paul Lego Brick Show kanał dla fanów klocków Lego

Conrack1410

#12 Post autor: Conrack1410 »

Myśle ,ze nie rozbieraj kamienicy bo wyszła bardzo dobrze. Troszke szkoda tego "tyłu"i środka ale nie można mieć wszystkiego :)

Awatar użytkownika
Iskra
Posty: 422
Rejestracja: 2007-06-01, 16:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Iskra

 

#13 Post autor: Iskra »

Śliczna! taka...schludna, zwłaszcza z tymi kwiatkami. ;) Myślę, że dużo daje to, że środek jest cofnięty. Gdyby była cala w jednej płaszczyźnie, robiłaby mniejsze wrażenie.

Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 370
Rejestracja: 2012-12-28, 18:27
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
brickshelf: tbzz
Kontakt:

 

#14 Post autor: tbzz »

Rzeczowy budynek. Fajna kolorystyka i dużo detali. A na scenkę przed budynkiem mocno się uśmiechnąłem :)
Insta (główny kanał) @legos_soul
Blog Lego http://legosoul.wordpress.com/
Zestawy http://brickset.com/sets/ownedby-tbzz

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#15 Post autor: legosamigos »

Kamieniczka bardzo ładna. W pierwszej chwili myślałem, że to jakaś kamieniczka Maciejera, a tu niespodzianka :) Tylko coś pusto przy tej kamieniczce poza kucharzem goniącym za postacią przebranego w kostium smoka (a może to jakiś ufoludek) i minifigiem na balkonie. Poza tym wszystkie okna i drzwi szczelnie pozamykane, jakby miał zaraz nastąpić koniec świata
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

ODPOWIEDZ