71001 Minifigures Series 10

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#46 Post autor: bacon »

GrublukTheGrim pisze:Nie wszyscy pracownicy każdego sklepu muszą być w posiadaniu powyższych wiadomości. Szansa jest i to duża, a szczególnie w późniejszym czasie (gdy pierwsze szaleństwo minie a wciąż na rynku pozostanie wiele nie znalezionych figurek).
Teoretycznie Gold powinien być w co 13 kartonie

snoopdogg_tg

#47 Post autor: snoopdogg_tg »

Macie jakiś sposób na macanie? Mam już 4 minifigi, a nie chciałbym znowu trafić na taką samą :P

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#48 Post autor: bacon »

snoopdogg_tg pisze:Macie jakiś sposób na macanie? Mam już 4 minifigi, a nie chciałbym znowu trafić na taką samą :P
Tutaj masz krótki przewodnik po macankach

Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 287
Rejestracja: 2008-01-21, 15:03
Lokalizacja: Toruń / Szkocja (obecnie)
brickshelf: andzia

 

#49 Post autor: Andzia »

Dzisiaj zauwazylam, ze na dole opakowania z tylu, sa wypukle kropki. Roznia sie one polozeniem na opakowaniach. Jest to warte uwagi. Niestety zauwazylam to dopiero po zlozeniu wszystkich zakupionych minifigurek, takze nie jestem w stanie juz powiedziec, z ktorego woreczka co znalazlam.

Do tej pory, zebralam blondynke z telefonem, klauna, dwoch zolnierzy ze strzelba, goscia co gra w paintball, dziadka, dwoch malarzy oraz motocykliste z tatuazem :-)
Poluje jeszcze na kapitana z mewa i kobitke z biblioteki ale jak mi sie jeszcze jakis wojownik czy wojowniczka trafi to nie bede narzekac.
Lego maniak - moja kolekcja

z braku laku wciskam kit

snoopdogg_tg

#50 Post autor: snoopdogg_tg »

Andzia pisze:Do tej pory, zebralam blondynke z telefonem, klauna, dwoch zolnierzy ze strzelba, goscia co gra w paintball, dziadka, dwoch malarzy oraz motocykliste z tatuazem :-)
Poluje jeszcze na kapitana z mewa i kobitke z biblioteki ale jak mi sie jeszcze jakis wojownik czy wojowniczka trafi to nie bede narzekac.
Ja dzisiaj trafiłem na kapitana i spadochroniarza. Kapitan bardzo fajna postać :)

Awatar użytkownika
tybort
Posty: 173
Rejestracja: 2011-03-23, 19:57
Lokalizacja: aktualnie z Krakowa

#51 Post autor: tybort »

Andzia pisze:Dzisiaj zauwazylam, ze na dole opakowania z tylu, sa wypukle kropki.
Kropki są na torebkach od kiedy nie ma kodów, czyli od trzeciej serii. Teoretycznie da się po nich zidentyfikować zawartość. Kiedyś tego próbowałem z jako-takimi rezultatami, w przypadku trzeciej i czwartej serii nawet z dobrymi. Do serii szóstej sam przygotowałem na podstawie zawartości jednego pełnego kartonu klucz do rozpoznawania minifigów po kropkach. I niestety, nie udało mi się tego klucza potwierdzić - wszystkie ludziki kupione wg niego w markecie były inne niż oczekiwane.

W skrócie: kropkom lepiej nie ufać, trzeba macać.

snoopdogg_tg

#52 Post autor: snoopdogg_tg »

Macanie też nie jest zawsze niezawodne, zwłaszcza dla takiego początkującego jak ja.

vedder
Posty: 57
Rejestracja: 2009-01-07, 21:57
Lokalizacja: Kołobrzeg

#53 Post autor: vedder »

Każda figurka ma inny zestaw kropek. Da się znaleźć figurki których chcemy w ten sposób. Ale raz że woreczki miewają często ucięty dół i wtedy któraś z kropek może stać się niewidoczna, a dwa zdarza się że są różne partie minifigurek z innym kodem. Kiedyś tak bywało. Dlatego warto po wyciągnięciu klocków z woreczka opisać sobie opakowanie i to powinno pomóc jeśli chcemy jeszcze kiedyś szybko znaleźć w sklepie taką samą minifigurkę.

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#54 Post autor: pit »

Kod kropkowy zależy chyba od numeru serii - tej cyfrowo-literowej, typu AB510.
W każdym bądź razie sprawdza się w obrębie jednego kartonu.
Kiedyś macałem w sklepie i figurki były właśnie z dwóch różnych serii to kropki były inne dla obu serii, ale zgadzały się w ramach serii.
Pozdrawiam,
Piotrek

hellik

#55 Post autor: hellik »

Goldy osiągaja abstrakcyjne ceny
ebay uk
Ostatnio zmieniony 2013-05-08, 21:26 przez hellik, łącznie zmieniany 1 raz.

GrublukTheGrim
Posty: 243
Rejestracja: 2011-04-29, 21:22
Lokalizacja: Znikąd

#56 Post autor: GrublukTheGrim »

Lecz czy ktoś to za tyle kupuje?...

hellik

#57 Post autor: hellik »

O tak, 37 ofert jest, na innych aukcja po 400, 370 Funtów. Paranoja...

Rekordową kwotę widziałem 750 Funtów.

Awatar użytkownika
Noobi
Posty: 52
Rejestracja: 2010-08-13, 22:14
Lokalizacja: Katowice
brickshelf: Noobi

 

#58 Post autor: Noobi »

Byłem dziś Carrefurze po pieczywo a tam seria 10 a że miałem troche kasy to kupiłem trzy minifigurki
udalo mi wymacać wojowniczke , żołnierza i jak mi się wydawało wilka morskiego
Jakie bylo moje zdziwienie kiedy otworzyłem a tam...

Mr.Gold

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#59 Post autor: bacon »

Trafiłeś Golda?? Na Zawodziu?

Awatar użytkownika
Noobi
Posty: 52
Rejestracja: 2010-08-13, 22:14
Lokalizacja: Katowice
brickshelf: Noobi

 

#60 Post autor: Noobi »

Na Giszowcu.

ODPOWIEDZ