[MOC] Hippmikser 2000

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Darek Mróz
VIP
Posty: 213
Rejestracja: 2004-06-02, 14:12
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: sasik

 

#31 Post autor: Darek Mróz »

Miałem nadzieję, że pisząc o swoim braku czasu w drugim etapie BBW chcesz tylko podgrzać atmosferę, a pewność uzyskałem czytając Twój wpis w [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?p=282251]wątku pikejowego miksera[/URL] :).
Mikser wyszedł pierwsza klasa i jeśli rzeczywiście miałeś mało czasu na jego budowę to tym bardziej gratuluję przemyślanej konstrukcji.
Spodziewam się, że to chyba nie będzie Twoje ostatnie słowo w temacie zębatek, PFów i innych technikowych szpejów...:).
LEg GOdt Darek Mróz

Hippotam

#32 Post autor: Hippotam »

Dzięki,

Pisałem szczerze, miałem wtedy tylko szkic mechanizmu (zresztą fatalny) i plan wyjazdu na długi weekend aż do niedzieli wieczorem. Byłem przekonany że muszę odpuścić. Ale potem plany się zmieniły, zaczęło lać i w sobotę wieczorem mogłem zasiąść do klocków.

Tak, zamierzam od czasu do czasu korzystać z tych PF-ów które mam, teraz zacząłem to w miarę łapać. Ale temat musi być wart poświęcenia :)

Awatar użytkownika
sekua
Posty: 226
Rejestracja: 2012-06-06, 19:06
Lokalizacja: Warszawa / Radom
brickshelf: Sekua

 

#33 Post autor: sekua »

Hippotam pisze:Portfela? Dla mnie 2 tyg to za mało czasu żeby wymyślić co potrzebuję i zdążyć z zamówieniem na BL....
Ja mam zamiar przejść całe BBW bez BL itp., wykorzystując zasoby takie jakie mam. A w dodatku dostęp do klocków mam tylko przez niecałe 2 dni, kiedy wracam co 2 tygodnie na weekend do domu. Ale tak czy inaczej wątpię, aby moje konstrukcje doścignęły tak super pomysły i wykonanie jak Twoje i innych uczestników. Mikser jest świetny!

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#34 Post autor: 3dom »

Jerac pisze:Dobrze że nie kombinowałeś z XLami, bo te bydlaki potrafią się wyrwać z każdego mocowania w którym znajdą choćby najmniejszą słabość....
Nie demonizujcie tak XLa. Jest mocny ale bez przesady, jak się go przypnie pinami z dwoch stron to bedzie grzecznie siedzial.
Hippotam pisze:Tak, zamierzam od czasu do czasu korzystać z tych PF-ów które mam, teraz zacząłem to w miarę łapać. Ale temat musi być wart poświęcenia :)
Trialowka? :>
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
David
Posty: 58
Rejestracja: 2013-05-07, 08:41
Lokalizacja: Dębica
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#35 Post autor: David »

Wspaniały model :-) cos pięknego :-) gratulacje! :-)
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu. Oni żują pszczoły.

Awatar użytkownika
Sorrow
Adminus Emeritus
Posty: 630
Rejestracja: 2010-05-08, 00:29
Lokalizacja: Z Uodzi
brickshelf: Sorrow

 

#36 Post autor: Sorrow »

Rewelaaaaacja:D Póki co pokazałam tylko niektórym znajomym, zaraz pokażę wszystkim.
PF-y w służbie kulinarnej - to mi się podoba.
Poza tym kształt enerdowskiego miksera oddany idealnie.

Co do naleśników - da się i bez jajka i ze sklejającym zamiennikiem w postaci np. zmielonych płatków owsianych, jak w przepisie na Jadłonomii.
Chyba podpytam Cię na privie o patelnię ceramiczną;)

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#37 Post autor: legosamigos »

Może następnym razem będzie odkurzacz?
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Hippotam

#38 Post autor: Hippotam »

Z taką pewną nieśmiałością obserwuję i donoszę że ta prosta konstrukcja wygenerowała więcej szumu w mediach niż wszystkie moje dotychczasowe prace.

CNET: http://news.cnet.com/8301-17938_105-575 ... it-blends/
Gizmodo: http://gizmodo.com/yes-you-can-mix-ingr ... an-5991998

To chyba te PF-y, no nie?

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#39 Post autor: bacon »

No, no gratulacje. Kontaktowali się z tobą żebyś odpowiedział na te pytania?

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#40 Post autor: legosamigos »

Hippotam pisze:Z taką pewną nieśmiałością obserwuję i donoszę że ta prosta konstrukcja wygenerowała więcej szumu w mediach niż wszystkie moje dotychczasowe prace.

CNET: http://news.cnet.com/8301-17938_105-575 ... it-blends/
Gizmodo: http://gizmodo.com/yes-you-can-mix-ingr ... an-5991998

To chyba te PF-y, no nie?
Cóż za skromność :) Myślę, że to nie PF, ale Twoja pomysłowość spowodowała taką reakcję mediów. Myślę, że dojdzie do takiej popularności, jak maszyna tkacka TT, czego oczywiście Ci życzę
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
trawson89
Posty: 63
Rejestracja: 2010-11-14, 17:43
Lokalizacja: Jarosław
brickshelf: Trawson21

 

#41 Post autor: trawson89 »

Wow niezłe:) jak pokazałem mamie co można z lego zrobić , mam na myśli ten mikser i maszynę tkacką to zaczyna bardziej doceniać to co robię :) i nie mówi że wydaje pieniądze na zabawki :). Musze coś takiego mamie zbudować.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#42 Post autor: legosamigos »

trawson89 pisze:Wow niezłe:) jak pokazałem mamie co można z lego zrobić , mam na myśli ten mikser i maszynę tkacką to zaczyna bardziej doceniać to co robię :) i nie mówi że wydaje pieniądze na zabawki :). Musze coś takiego mamie zbudować.
No zbliża się Dzień Matki, to mikser z Lego będzie wspaniałym prezentem :)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Nexus 7

#43 Post autor: Nexus 7 »

Hippotam pisze:To chyba te PF-y, no nie?
Wypluj te słowa natychmiast! Nie idź ta droga! Jeszcze nic straconego, wróć na drogę prawdziwego budowania.

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#44 Post autor: Toltomeja »

Nie wiem jak to się stało, ale jeszcze nie chwaliłem miksera. Oglądałem film jak byłem niezalogowany, a potem jakoś uciekło.

Z racji że lepiej późno niż później, powiem że opadła mi szczęka. Mikser wyglądający jak mikser, i kręcący się jak mikser to jeszcze nic - ale to że sprawdza się w prawdziwych naleśnikowych wyzwaniach, zasługuje na najwyższe uznanie.
Wszystko bardzo stabilnie się trzyma, a szczególnie zadziwiają mnie "pręty" z axli. Mimo sporych obrotów, trzymają się całkiem sztywno, a przecież nie mają wsparcia z drugiej strony.
Zwieńczeniem pracy jest oczywiście ładny wygląd. Taki gładki... i kształtny...

Producenci mleka, mąki i oleju powinni Ci płacić za reklamę. "Program zawiera lokowanie produktu" :P

ODPOWIEDZ