71001 Minifigures Series 10

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Miszel
Posty: 253
Rejestracja: 2010-03-09, 15:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski / Białystok

#76 Post autor: Miszel »

Przy takich kwotach nawet bym się nie zastanawiał, czy trzymać tą tandetę i od razu bum go pożenił na ebay :)
A co do figurek ze złota to nawet na allegro za 2 lata temu była oferta od jednego ze złotników. Sprzedawał wykonaną ze złota replikę hełmu Vadera - cena jak dobrze pamiętam to było 5k zł. Na aukcji była również informacja o możliwości wykonania całej figurki ze złota na indywidualne zamówienie.
Ostatnio zmieniony 2013-05-11, 15:24 przez Miszel, łącznie zmieniany 1 raz.
Pirates, Castle i figurki Star Wars, to jest to co tygrysy lubią najbardziej :)

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#77 Post autor: bacon »


Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#78 Post autor: legosamigos »

bacon pisze:Czyżby 4 Gold z PL? W polskim sklepie na BL znalezione
3500 zł za kawałek plastiku pomalowanego na złoto? To już lekka przesada. Za tą kasę wolałbym sobie kupić kilka fajnych zestawów z Lego Technic
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
bonczyk85
Posty: 289
Rejestracja: 2012-03-26, 11:24
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
brickshelf: bonczyk85

 

#79 Post autor: bonczyk85 »

No nieźle, gratulacje dla znalazcy. Wiedziałem, że prędzej czy później ktoś z nas go dorwie.

Natomiast szczerze to trochę nie rozumiem fenomenu tego "złotego" minifiga i cen za jakie jest wystawiany na sprzedaż. Za taką kasę można by się zaopatrzyć w wiele zacnych zestawów, które cieszyłyby oko o wiele bardziej i dawałyby radości o wiele więcej, niż ta jedna figurka.

To co napisałem nie umniejsza jednak zbytnio zazdrości w stosunku do osób, które go upolowały:)
My sets
Kolekcjonować czy budować... a może jedno i drugie...?

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#80 Post autor: Kirysowaty »

bonczyk85 pisze:atomiast szczerze to trochę nie rozumiem fenomenu tego "złotego" minifiga i cen za jakie jest wystawiany na sprzedaż. Za taką kasę można by się zaopatrzyć w wiele zacnych zestawów, które cieszyłyby oko o wiele bardziej i dawałyby radości o wiele więcej, niż ta jedna figurka.
Odpowiem cytatem z jednego z albumów Asterixa, który to tekst nieźle chyba oddaje myślenie marketingowców z TLG:
Ludzie kupują A: to, co użyteczne; B: to, co wygodne; C: to, co zabawne; D: to, co budzi zawiść sąsiadów... D: oto droga ataku, która nas interesuje!
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

panrysiek

#81 Post autor: panrysiek »

Myślę, że kolekcjonerzy kupujący Gold'a nie mają dylematu: zatrzymać czy kupić ileś tam dużych fajnych zestawów: oni po prostu mają jedno i drugie :)

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#82 Post autor: Bricksley »

Albo inaczej: kto bogatemu zabroni ;) Swoją drogą brzydka ta figurka, zapewne przez fakt, że cała jest złota. Wolę zwykłe minifigi ;)
Pozdrawiam :)

Dantes
Posty: 60
Rejestracja: 2013-01-16, 11:50
Lokalizacja: Wrocław

#83 Post autor: Dantes »

Nie ze złota, lecz pozłacana. Osobiście przymierzam się do złotego C-3PO, kosztuje 3x Mniej -,-
Nawet kobieta nie da Ci tego, co mogą dać Ci klocki Lego!

oO

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#84 Post autor: Innos »

Dantes pisze:Nie ze złota, lecz pozłacana
No jak już chcemy być tacy precyzyjni, to pozłacana też nie, bo to by oznaczało, że figurka na powierzchni pokryta jest złotem nawet jeśli w środku jest ABS. [A idąc jeszcze dalej również chromowanie nie jest precyzyjnym pojęciem w kontekście klocków...] No i analogicznie C-3PO, którego chcesz kupić, ma tylko złoty kolor, prawdziwie złotych, oryginalnych C-3PO (14-karatowych) jest na świecie 5 egzemplarzy (->Additional Notes), i raczej żaden nie jest dostępny na rynku. ;-)
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Dantes
Posty: 60
Rejestracja: 2013-01-16, 11:50
Lokalizacja: Wrocław

#85 Post autor: Dantes »

W Twojej notce jest jakiś błąd.

2 zdjęcie przedstawia Chrome Gold C-3PO a trzecie zdjęcie porównanie, a trzecie zdjęcie jest takie samo jak drugie i jest napisane Real Gold. OCB??
Nawet kobieta nie da Ci tego, co mogą dać Ci klocki Lego!

oO

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#86 Post autor: Innos »

Dantes pisze:OCB??
Obstawiałbym, że na drugim zdjęciu pomyłkowo wrzucono wersję Real Gold zamiast Chrome albo drugiego zdjęcia w ogóle nie powinno być. A wcześniej po prostu nie zwróciłem na to uwagi.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Dantes
Posty: 60
Rejestracja: 2013-01-16, 11:50
Lokalizacja: Wrocław

#87 Post autor: Dantes »

Ale to samo zdjęcie (2) jest w charakter encyklopedia jako chrome gold c-3po -,-
Nawet kobieta nie da Ci tego, co mogą dać Ci klocki Lego!

oO

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#88 Post autor: Innos »

A to już ja wymiękam, żadnej z wersji figurki w rękach nie miałem, specem nie jestem, zaufałem jedynie opisowi z BLa. Może wizualnie się nie różnią na tyle, żeby dało się to dobrze ująć na fotkach, ale jeśli tak, to w dotyku i po wadze na pewno każdy odróżni plastik od złota. ;) Gdybyś doszedł, w czym jest różnica, to warto to na BLu zgłosić, żeby poprawili opis i zdjęcia, w końcu nie inaczej, jak przez zgłoszenia ludzi z wiedzą w danym temacie takie bazy danych powstają i są prawidłowe.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

71001 Minifigures Series 10 - Mr. Gold

#89 Post autor: bacon »

71001 Minifigures Series 10 - Mr. Gold

Obrazek

Mr. Gold to unikalna figurka wydana z okazji 10 serii Collectable Minifigures. Wyprodukowana jedynie w 5000 egzemplarzach. Dostępna w losowo wybranych kartonach z minifigurkami na całym świecie.

Historia

Po tym, gdy Noobi znalazł w Katowicach w Carrefourze swojego Golda zaiskrzyło we mnie, że jednak jest szansa go znaleźć. Wcześniej zbytnio w to nie wierzyłem. Bardziej liczyłem, że zostanie wyłapany przez handlarzy, zanim woreczki trafią do sprzedaży. Nie licząc sklepów z zabawkami, minifigurki zniknęły od mniej więcej 8 serii z Tesco i Reala. Z hipermarketowych sieciówek można je dostać jedynie w Carrefourze i Auchanie. Zrobiłem sobie rozeznanie ile marketów mam w pobliżu (zalety aglomeracji) i zaplanowałem swój mały Tour de Carrefour. Ok, mam wolny weekend więc trzeba to wykorzystać. Pierwszy etap od razu w sobotę ale z marnym skutkiem. Następny wypad zaplanowałem na niedzielę, mapy google i kolejna trasa. Znów fiasko. W chwilach zwątpienia zastanawiałem się czy jestem normalny. Stary chłop lata za figurką. Czy nie jestem zbyt naiwny wierząc, że go znajdę? W sumie odwiedziłem w weekend 16 Carrefourów z czego 5 dużych hipermarketów oraz 11 supermarketów (z czego w 7 nie było w ogóle figurek). Po weekendzie doszedłem do takiej wprawy w macaniu woreczków, że rozpoznanie figurki zajmuje mi jakieś 5-10 sekund i zastanawiam się czy nie zdawać egzaminów na chirurgię precyzyjną :) Wnioski? Nie ma sensu zaglądać do CExpress. W dużych hipermarketach nie dorzucili nic nowego od pierwszego rzutu na początku kwietnia, są same resztki. Za to w CMarket zauważyłem, że jest świeży rzut, po około 2 kartony na market i małe zainteresowanie. Torebki wiszą na paskach i widać, że są dziewicze, nie macane. Zresztą obsługa nie bardzo wie co z tym zrobić, raz się spotkałem, że wisiały na stoisku alkoholowym. W sumie przemacałem jakieś 10 kartonów i nic. Trzeci etap zaplanowany na dzisiaj, w planie 4 małe markety i 1 duży. Po sobocie został mi jeszcze jeden market w Katowicach, o którym zapomniałem, Sosnowiec i Będzin. Jeszcze w Katowicach w budynku gdzie jest CMarket skoczyłem jeszcze na pocztę. Obok poczty jest sklep z zabawkami, pomyślałem wejdę zobaczyć czy jest coś ciekawego (nie miałem go w planach poszukiwawczych). Oczywiście ceny katalogowe no to szybki odwrót ale dojrzałem karton z figami (oni mieli karton, markety mają tylko paski). No to jak już jestem to macam, trochę nieswojo bo przy kasie ale co mi tam, mam misję przecież. Byłem jakoś w środku trzeciego rzędu i JEST. Najpierw pod palce napatoczył się uchwyt na miecz świetlny i już czułem, że jest dobrze. Potem patyk i już byłem pewny na 99%, ale dopiero po znalezieniu kapelusza miałem 100% pewność. Do kasy, 9,99 zł i mission completed. Znalazłem go właściwie przez przypadek ale całość poszukiwań miałem dobrze zaplanowaną. Mam wrażenie, że wcale nie było tak trudno, i że gdybym wyruszył na kolejne markety to dałbym radę znaleźć kolejnego.

Opakowanie

W standardowej saszetce znajdziemy podstawkę, instrukcję oraz dodatkowy przeźroczysty woreczek z elementami figurki. Jest to taki sam woreczek, w którym standardowo znajdują się elementy prosto z Chin, dokładane w niektórych zestawach. Standardowa dla serii CM instrukcja ze wszystkimi figurkami z serii, która w tym wypadku na odwrocie ma indywidualny numer figurki (w moim przypadku 2593/5000) jak również kod potrzebny do zarejestrowania figurki i wydrukowania certyfikatu.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Figurka, czyli nie wszystko złoto co się świeci

Krąży opinia, że Mr. Gold jest, kolokwialnie mówiąc, badziewny. Tak, Mr. Gold to chińska tandeta :) Zwrócić należy uwagę, że każda część (oprócz melonika) posiada jakiś fragment bez chromu, pewnie żeby było za co złapać podczas samego procesu malowania. Sam chrom jest nałożony niedbale. Najbardziej razi brak farby z tyłu rąk! Tak jakby natrysk był tylko od przodu i to co za odstającymi częściami już się nie pomalowało. To chyba jakaś pomyłka, muszę rozeznać zdjęcia w necie czy inne Goldy też tak mają. Nogi zamalowane tylko centralnie, lekko odchylimy figurkę i już wyłazi zwykły pearl gold. Lewa strona ładnie wykończona ale prawa cała w jakieś kropki. Kapelusz z kolei posiada na górnej powierzchni jakby efekt nierówno rozłożonej farby. Sam tors i głowa są ładnie zadrukowane. Wszystko starałem się pokazać na zdjęciach.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Podczas składania też jakoś dziwnie, wszystko składa się jakby z mniejszymi oporami niż każda inna figurka, jakby było mniej dopasowane. Figurka - mam wrażenie - nadaje się do schowania do woreczka lub postawienia na półce ale tylko w ciemnym miejscu, obawiam się że słońce może źle wpłynąć na chrom.

Podsumowanie, czyli jaram się

Mimo wszystkich swoich niedoróbek jest cudny i cieszę się, że to właśnie ja jestem jego właścicielem i mogę uzupełnić o niego swoją kolekcję. A najbardziej cieszę się, że nie dałem za niego 5000 zł ani nawet - osiągane już w Polsce - 1500 zł. Myślę też, że kiedy odnajdzie się wszystkie 5000 figurek ceny mocno spadną. Swojego nie mam najmniejszego zamiaru sprzedawać choć wiem, że teraz na ebay'u mógłbym dostać zawrotną kwotę. Jak już wcześniej pisałem wcale nie było go trudno moim zdaniem trafić, tym bardziej że to drugi Mr. Gold znaleziony w Katowicach. Więc jak komuś zależy niech rusza na markety i sklepy z klockami. A chętnemu ze Śląska mogę dać listę gdzie już byłem i gdzie nie ma sensu na razie szukać :) Starałem się stworzyć dosyć dokładną recenzję, bo w całym internecie takiej jeszcze nie znalazłem. Do tej pory tylko jakieś lepsze lub gorsze zdjęcia.

I należy pamiętać, że staropolskie przysłowie brzmi: „Kto w domu siedzi, ten Golda nie znajdzie”.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Galeria
Mogą się trafić sporawe zdjęcia bo chciałem ukazać wszystkie szczegóły i próbowałem z różnym oświetleniem.

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#90 Post autor: blizzard »

bacon pisze:Figurka, czyli nie wszystko złoto co się świeci
Jakieś jaja normalnie...

ODPOWIEDZ