6646 Screaming Patriot

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 370
Rejestracja: 2012-12-28, 18:27
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
brickshelf: tbzz
Kontakt:

 

6646 Screaming Patriot

#1 Post autor: tbzz »

Obrazek

Recenzja 6646 Screaming Patriot

Seria: Town
Rok wydania: 1991
Liczba klocków: 65 (Brickset), 60 (BrickLink)
Liczba figurek: 1
Cena : 15 – 100 zł (allegro, BrickLink) – w zależności od stanu

BrickLink, Brickset

Zainspirowany Mocem kolegi glaz_pimpura pt. [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=19979] Lokalny Bohater[/URL] postanowiłem wrzucić krótką recenzję zestawu stylem nawiązującego do szerokiej gamy pojazdów sportowych, które prezentowało Lego w swoich setach. Wybór, pod ww. wpływem padł na Screaming Patriota z 1991 roku. Przedstawia on ciekawej konstrukcji samochód, przerobiony na ekstremalnie sportową wersję, z jakże patriotycznym odniesieniem do barw narodowych USA oraz wielkim silnikiem z jeszcze większym układem wydechowym. Całością kieruje mały narwaniec w czerwonym kombinezonie. Ponieważ nie jestem specjalistą w dziedzinie motoryzacji, to ciężko mi zakwalifikować pojazd prezentowany przez zestaw. Czy jest to dragster, czy hot wheels, czy coś innego typowo amerykańskiego. Z pewnością ktoś mi w tym pomoże :)

Opakowanie i instrukcja

Mój egzemplarz zawiera niestety tylko instrukcję, która mimo wielu lat jest w bardzo dobrym stanie. Obraz pudełka jest szeroko dostępny w sieci, stąd nie będę go tu prezentował. Instrukcja dwustronna ze zdjęciem pojazdu w dwóch ujęciach. Barwy żywe, a wszystko czytelne i nie budzące wątpliwości u budującego.


Obrazek
Obrazek

Elementy

Standardowo już, różne źródła podają odmienną liczbę elementów. Posiadany przeze mnie egzemplarz jest w bardzo dobrym stanie. Żaden element nie jest podniszczony, czy też nie zawiera jakichkolwiek pęknięć. Zestaw w zasadzie nie ma zbyt wielu nietypowych elementów. Najciekawszymi są dwie rury wydechowe, odpowiednio lewa 4466 i prawa 4467, które występują tylko w dziesięciu zestawach. Dodatkowo dwa elementy z nadrukami w barwach uproszczonej flagi USA. Pozostałe części tworzące zestaw należą raczej do powszechnie występujących.
Pozostaje jeszcze kwestia figurki, która w tej konfiguracji, czyli w czerwonym stroju sportowym z zamkiem występuje w jedenastu zestawach.

Obrazek

Zestaw

Zestaw, jak już wyżej pisałem, przedstawia sportową przeróbkę auta. O przedmiocie zestawu możemy powiedzieć to, że z pewnością pachnie amerykańskim klimatem. Typowe udziwnienia i narodowe symbole wprost kojarzą się z tym, co prowincjonalne i amerykańskie. Sama nazwa wskazuje na patriotę pełną piersią. Aż dziwię się, czemu to nie był zestaw dedykowany do Stanów Zjednoczonych. A sam zestaw, aż się prosi by go wzbogacić o rywala sportowych zmagań. Stąd moja inspiracja co do recenzji - zawody. Czy to ulica, czy tor, nie istotne. Byle czuć ducha rywalizacji. A okraszając to typowym dla USA stylem mamy gotową mieszankę wybuchową.
Podsumuję to małą wariacją na ten temat, z wykorzystaniem 6538 z mojej kolekcji :)

Obrazek

Obrazek

Kilka zdjęć 6646

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nasz szalony i zadowolony kierowca super fury, z pewnością przyciągającej zainteresowanie ulicy..i pewnie policji ;)

Obrazek

Podsumowanie

Screaming Patriot jest kolejnym niewielkim zestawem, który postanowiłem krótko zrecenzować. Pisząc krótko myślę natychmiast o mega recenzjach, które tworzą mistrzowie gatunku na tym forum i nie tylko ;) 6646 nie był chyba zbyt popularny w naszym kraju w latach 90. Przyznam się, iż mimo bardzo dobrej pamięci do obrazów, nie kojarzę go z lat minionych. Zarówno ze sklepów, jak i tego, co posiadali koledzy. Po przejściu swojej drogi, trafia w moje ręce zza zachodniej granicy, czego nie żałuję. Zestaw poprzez swój charakter przypadł mi do gustu. Nie przedstawia czegoś codziennego i powszechnego (choć Lego wszystko potrafi świetnie zaprezentować), a coś, czego u nas brak. Samemu zestawowi mógłbym zarzucić tylko jedną kwestię. Mianowicie to, że jeszcze lepiej prezentuje się z konkurencją zawodów, do jakich został stworzony, a czego 6646 nie oferuje - drugiego samochodu sportowego.

Za:
+ wyścigowy klimat
+ konstrukcja i szczegóły pojazdu
+ światła pojazdu (dodają charakteru)

Przeciw:
– brak drugiego pojazdu

Dziękuję za uwagę i kilka chwil poświęconych tej krótkiej recenzji. Pozdrawiam!
Insta (główny kanał) @legos_soul
Blog Lego http://legosoul.wordpress.com/
Zestawy http://brickset.com/sets/ownedby-tbzz

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#2 Post autor: bacon »

Mam ten zestaw z dzieciństwa. Mama kupę kasy wywaliła w Pewex'ie żeby mi zrobić prezent a mnie się ten zestaw nigdy nie podobał :) I nadal mi się nie podoba, jakiś taki pokraczny jest. :)

A recenzja bardzo dobra, jest wszystko co powinno być: dobre zdjęcia, szczegółowy opis i ciekawe porównania. I ktoś tu niedawno mówił, że nie da rady napisać recenzji...

edit:
Gratuluję cudnej kolekcji! http://legosoul.wordpress.com/2013/05/0 ... ia-cz-iii/
Ostatnio zmieniony 2013-05-12, 21:25 przez bacon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#3 Post autor: blizzard »

Fajne maleństwo.
Jak byłem mały, chciałem mieć to boczne orurowanie.
Potem, już na 00453005_0000002u, gdy wkręciła mi się faza na szukanie "naj' zestawów z dzieciństwa, tego znalazłem 2-3 razy na allegro, albo w dziwnym stanie, albo w dziwnej cenie, więc zawsze musiałem odpuścić.
Chyba fajnie byłoby go mieć :D

Awatar użytkownika
Absolem
Posty: 71
Rejestracja: 2012-05-18, 08:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: Absolem »

A ja ostatnio widziałem dwie sztuki tego na allegro, kupiłbym ale zrobiłem już swoje legowe zakupy, a na allegro wybrałem mały zestaw z Adventures (5938). Ogólnie uważam ten samochodzik za uroczy, ładny i ciekawy :) Na pewno jest dość oryginalną konstrukcją wśród innych samochodów swoich czasów :)

Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 164
Rejestracja: 2012-11-19, 10:19
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: Prezes »

Dobra recenzja. Fajna fura ! Zdjęcia troche przyciemne, ale sama kompozycja ciekawa. Dziwię sie, że chce Ci się układać poszczególne elementy do zdjęcia :-) Sam zestaw jest wyraźną pozycją w zestawach LEGO. Nawet na dzień dzisiejszy. Proste elementy (może oprócz rur wydechowych), które komponują się w niebanalną konstrukcje. Super, że masz wszystko w tak idealnym stanie !

Czekamy na kolejne zestawy i recenzje ! Miło poczytać, pooglądać i powspominać. Z tego może być dobry materiał na polskie muzeum LEGO.

Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 370
Rejestracja: 2012-12-28, 18:27
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
brickshelf: tbzz
Kontakt:

 

#6 Post autor: tbzz »

Dzięki za opinie. Będę starał się dopracowywać kolejne, a zdjęcia szczególnie :) No i dzięki za kolekcję. Poszerzam ją dalej, co z pewnością upublicznię. :) Co do muzeum, to przyznaję, że coś pokrewnego chodzi mi po głowie od samego początku, ale to jeszcze nie na tą chwilę. Wciąż przybiera właściwą formę na kartkach papieru i w głowie. A sama fura, rzeczywiście jest przyjemna dla oka i można ją zestawić z tym, czy z owym.
Insta (główny kanał) @legos_soul
Blog Lego http://legosoul.wordpress.com/
Zestawy http://brickset.com/sets/ownedby-tbzz

ODPOWIEDZ