71001 Minifigures Series 10

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 370
Rejestracja: 2012-12-28, 18:27
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
brickshelf: tbzz
Kontakt:

 

#91 Post autor: tbzz »

Po pierwsze gratulacje! :) Po drugie, ciekawa opowieść poszukiwań małego pozłacanego bożka fanów Lego. Podziwiam za wytrwałość i planistykę ;)
Insta (główny kanał) @legos_soul
Blog Lego http://legosoul.wordpress.com/
Zestawy http://brickset.com/sets/ownedby-tbzz

Conrack1410

#92 Post autor: Conrack1410 »

Fenomenu tej figurki nie rozumiem. Jest według mnie bardzo mało atrakcyjna i gdyby nie fakt jej "rynkowej wartości" nigdy nie chciałbym jej posiadać w swojej kolekcji.

Nie zmienia to faktu, że szczerze gratuluję jej zdobycia :)

Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 286
Rejestracja: 2007-12-03, 14:11
Lokalizacja: wawa
brickshelf: bartekmi

 

#93 Post autor: bartek_mi »

Gratuluję wytrwałości godnej prawdziwego kolekcjonera.

Sama figurka brzydka i badziewna :)

Awatar użytkownika
Grzesiek
VIP
Posty: 161
Rejestracja: 2010-07-14, 19:11
Lokalizacja: tychy
brickshelf: grzesioo

 

#94 Post autor: Grzesiek »

Figurka rzeczywiście jest wykonana tandetnie, nawet kolega Auri chromuje lepiej

Jumbo

#95 Post autor: Jumbo »

Gratuluję wytrwałości. Naprawdę jestem pod wrażeniem Twojego zaparcia i ciesze się, iż poszukiwania zakończyły się sukcesem.

A figurka? W sumie to koszmarek jest nadający się do reklamowania. Niedomalowania wyglądają tragicznie, a i faktura powierzchni jakaś dziwna. Hmm, Lego sięgnęło jakości chińskich podróbek?

Nie robiłem sobie nadziei, iż będzie to figurka pozłacana 24k złotem, ale i nie spodziewałem się takiego wykonania. Jasne, ona jest i będzie unikatowa, ale aż żal ściska cztery litery, iż do panteonu najbardziej "elitarnych" figurek wchodzi taka chińska porażka. Coś na zasadzie: "wypuśćmy syf, bo ludzie i tak będą skakali z radości". No tak dziwnie jakoś.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#96 Post autor: Innos »

Dzięki za szczegółowy opis. System wyszukiwania miałeś bardzo dobry, dobrze, że dzięki pewnemu przypadkowi zadziałał i poszukiwania nie poszły na marne.;)

I tylko jedno zastrzeżenie - chyba laskę źle złożyłeś.:P Zdaje mi się, że uchwyt miecza świetlnego przyczepiłeś na odwrót.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
solic
Posty: 394
Rejestracja: 2008-02-18, 11:52
Lokalizacja: Zabrze
brickshelf: solic

 

#97 Post autor: solic »

Bacon, jesteś w stanie mniej więcej oszacować ile kilometrów zrobiłeś i ile godzin spędziłeś na jeżdzeniu do marketów i na poszukiwaniach? Myślę, że to może być bardzo przydatna informacja by ostatecznie przekonać się, że jednak nie warto:)

A co do ludzika... nie wiem, mam bardzo mieszane uczucia. Bez niego kolekcja minifigów będzie stała równymi szesnastkami, siedemnastego (i ewentualnie osiemnastego z książki) trudno ustawić... Wiem, wymyslam na siłe - jakby się Mr. Gold trafił to zapewne jakieś miejsce by się dla niego znalazło:)
Pewnego dnia usiądę i to wszystko zbuduję...

pyjter

#98 Post autor: pyjter »

Gratuluję szczęścia, no i oczywiście cierpliwości. Mimo że minifigów kolekcjonerskich mam zaledwie kilka sztuk i jakoś nie mam na nie "parcia", to Twoją historię poszukiwań czytałem z zapartym tchem :).
Nie mam pojęcia ile statystycznie mogło przypaść Mr.Goldów na nasz region ;), ale widać, że się wkręciłeś się w "macanie", skoro planujesz kontynuować poszukiwania. Kto wie, może jednak. Później szóstka w "totku" stanie się całkiem realna :). Życzę owocnych łowów ;).
Figurka rzeczywiście wygląda na nieco niedbale wykonaną, ale fakt posiadania, a tymbardziej trafienia jej samemu z pewnością daje spory powód do zadowolenia :).
Ostatnio zmieniony 2013-05-14, 06:48 przez pyjter, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#99 Post autor: Innos »

solic pisze:Myślę, że to może być bardzo przydatna informacja by ostatecznie przekonać się, że jednak nie warto:)
2 dni zachodu, po aglomeracji ile, kilkadziesiąt kilometrów? Sprzedając za 1500 PLNów stratnym raczej nie będziesz, chyba, że od sklepu do sklepu czołgiem jeździsz. :P A jeśli do kolekcji, to zgadzam się z Baconem - jak już większość zostanie odnaleziona, to ceny powinny się unormować i nieco spaść, i pewnie dopiero wtedy może mieć sens myślenie o zakupie na rynku wtórnym. Tanio jak za jedną minifigurkę nie będzie pewnie i tak, ale jak komuś zależy...
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#100 Post autor: bacon »

tbzz pisze:Podziwiam za wytrwałość i planistykę ;)
bartek_mi pisze:Gratuluję wytrwałości godnej prawdziwego kolekcjonera.
Conrack1410 pisze:Fenomenu tej figurki nie rozumiem. Jest według mnie bardzo mało atrakcyjna i gdyby nie fakt jej "rynkowej wartości" nigdy nie chciałbym jej posiadać w swojej kolekcji. Nie zmienia to faktu, że szczerze gratuluję jej zdobycia :)
Jumbo pisze:Gratuluję wytrwałości. Naprawdę jestem pod wrażeniem Twojego zaparcia i ciesze się, iż poszukiwania zakończyły się sukcesem.
Jakoś dziwnie mieć wszystkie 10 serii a nie mieć Golda ;) Tym bardziej w naszym regionie przy takim nasyceniu marketami zwiększało się prawdopodobieństwo trafienia. Miałem chwile zwątpienia ale z reguły jestem uparty i jak sobie zaplanowałem to mimo niepowodzeń kontynuowałem. Jak już miałem go nie zdobyć to przynajmniej z poczuciem, że zrobiłem dużo żeby go mieć :) Dobrze, że zostałem przez was ciepło przyjęty bo spodziewałem się głosów krytycznych, że nie jestem całkiem normalny :)
solic pisze:Jesteś w stanie mniej więcej oszacować ile kilometrów zrobiłeś i ile godzin spędziłeś na jeżdzeniu do marketów i na poszukiwaniach? Myślę, że to może być bardzo przydatna informacja by ostatecznie przekonać się, że jednak nie warto:)
No pewnie, zajęło mi to jakieś 8h i zjeździłem jakieś 100km. Warto bo go mam, gorzej gdybym zjeździł to bez zamierzonego efektu :)
Jumbo pisze:A figurka? W sumie to koszmarek jest nadający się do reklamowania. Niedomalowania wyglądają tragicznie, a i faktura powierzchni jakaś dziwna. Hmm, Lego sięgnęło jakości chińskich podróbek?
Znalazłem w sieci to zdjęcie:
Obrazek
Też tak ma. Dziwne ale chyba tak ma być :/
Jumbo pisze:Hmm, Lego sięgnęło jakości chińskich podróbek? Nie robiłem sobie nadziei, iż będzie to figurka pozłacana 24k złotem, ale i nie spodziewałem się takiego wykonania. Jasne, ona jest i będzie unikatowa, ale aż żal ściska cztery litery, iż do panteonu najbardziej "elitarnych" figurek wchodzi taka chińska porażka. Coś na zasadzie: "wypuśćmy syf, bo ludzie i tak będą skakali z radości". No tak dziwnie jakoś.
Świetnie to podsumowałeś. Nic dodać, nic ująć. Już mogła wyglądać jak ten chromowany brelok dla VIPów z S@H, też w sumie unikatowy. Ta figurka to największy skandal w historii LEGO. Ale cieszę się, że ją mam :P
Innos pisze:I tylko jedno zastrzeżenie - chyba laskę źle złożyłeś.:P Zdaje mi się, że uchwyt miecza świetlnego przyczepiłeś na odwrót.
Eaaa tam, kto go tam wie ;)
Ostatnio zmieniony 2013-05-14, 08:43 przez bacon, łącznie zmieniany 2 razy.

lordofdragonss

#101 Post autor: lordofdragonss »

Chromowanie torsu to wina tego jak torsy luzików są trzymane przez maszynę- właśnie z rączkami do tyłu. Z tego co kojarzę, reszta chromiaków też tak ma.

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#102 Post autor: blizzard »

lordofdragonss pisze:Chromowanie torsu to wina tego jak torsy luzików są trzymane przez maszynę
To nie wiem, nie można nabić torsu tak jakby normalnie siedział "na nóżkach", opsikać z każdej strony dokładnie, potem dołączyć łapki?
Jaaaaa, no tandeta /ciach/
Ostatnio zmieniony 2013-05-14, 09:07 przez blizzard, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
K^3
Posty: 180
Rejestracja: 2011-06-11, 19:55
Lokalizacja: Gdańsk / Tokio

#103 Post autor: K^3 »

Gold? Brzyyydal. Jego fenomen (i cena) jest chyba skutkiem tylko jego rzadkości. Badziewny chrom odpadnie po chwili intensywnej zabawy, co tylko potwierdza fakt, że to produkt dla kolekcjonerów a nie dla dzieci.

Awatar użytkownika
Noobi
Posty: 52
Rejestracja: 2010-08-13, 22:14
Lokalizacja: Katowice
brickshelf: Noobi

 

#104 Post autor: Noobi »

Katowice górą!!

Gratuluje wytrawałości i ciesze się bardzo że gold trafił do kogoś z taką pasją :)
Od siebie do rzucę jeszcze pare fotek
Przód
Bardzo fajnie się prezentuje
bok

tył
Tak jak już mowiłem skaza po odlewie i jedna z nóg w środku nie jest pomalowana
ale wyglada na to że jest to standardem
2bok

stopy
dziwna faktra tak jakby farba pękała
kartka z kodem

po wpisaniu kodu

mapa vip

Bonus
oto moc Mr.Golda

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#105 Post autor: Szerszen »

Zaczynam się zastanawiać nad macaniem... zdobyciem i ... sprzedaniem jak najszybciej.
Byłoby w sumie na Mindstorms dla dziecka.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

ODPOWIEDZ