71001 Minifigures Series 10

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#106 Post autor: legosamigos »

Szerszen pisze:Zaczynam się zastanawiać nad macaniem... zdobyciem i ... sprzedaniem jak najszybciej.
Byłoby w sumie na Mindstorms dla dziecka.
Gdybym przypadkiem znalazł tą figurkę, zrobiłbym dokładnie to samo co Szerszn, więc opchnąłbym ją czym prędzej, aby było np. na przyszłe zestawy Lego Technic z tego roku, a więc na 42008 i 42009 :)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

karauak

#107 Post autor: karauak »

Opole całe przeszukane CMarket, 3 Smyki i pomniejsze sklepy - Golda brak. Trzeba czekać na nowa dostawę.

snoopdogg_tg

#108 Post autor: snoopdogg_tg »

karauak pisze:Opole całe przeszukane CMarket, 3 Smyki i pomniejsze sklepy - Golda brak. Trzeba czekać na nowa dostawę.
Gdzie jest trzeci Smyk? Jeden w Karolince, drugi na Krakowskiej a trzeci?

barti23a
Posty: 15
Rejestracja: 2011-07-13, 23:31
Lokalizacja: Bochnia
brickshelf: barti23a

 

#109 Post autor: barti23a »

Figurka na pewno ładna, ale co najważniejsze BARDZO WYJĄTKOWA - to stanowi o jej cenie - jednak ja również nie będę płakał po nocach jeśli jej nie będę posiadał.

W każdym razie szczerze gratuluję!!

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#110 Post autor: Innos »

barti23a pisze:Figurka na pewno ładna, ale co najważniejsze BARDZO WYJĄTKOWA
Jaka ona szczególnie wyjątkowa... Co prawda prawie wszystkie elementy (dość badziewnie wykończone) są unikalne dla tej figurki, ale cała jej wyjątkowość bierze się głównie z wyjątkowego sposobu dystrybucji. Cała szał wynika z tego, że zgodnie z oficjalną mapką na obecną chwilę na świecie znaleziono raptem ~300 sztuk (a raczej zarejestrowano, bo znalezionych na pewno jest więcej choćby o te wszystkie wiszące na eBayu czy BL). W całej Polsce zarejestrowano raptem 4 (choć znaleziono na pewno co najmniej jedną więcej, o czym za chwilę...).

Muszę powiedzieć, że historie Noobiego (krótka i treściwa) i Bacona (długa i ciekawa) były bardzo inspirujące.;) Szczególnie ta druga, bo odzwierciedlała też mój typ myślenia - też bym w tak planowy sposób podszedł do tematu, gdyby tylko była motywacja i czas na to. Impuls pojawił się po historii Bacona, która udowodniła, że szanse znalezienia są realne, choć wcześniej zdawało mi się, że przez posuchę w hipermarketach, gdzie dotąd zawsze najlepiej się figurki macało, a teraz jest nędza, nie ma w ogóle co się za Goldem rozglądać. Co prawda marszruty po wszystkich warszawskich "karfurmarketach" jeszcze nie miałem, ale pomyślałem, że na dobry początek skoczę z rana do najbliższego, do którego mam ~1km, a w którym raczej zakupów nie robię, żeby sprawdzić, czy w ogóle tam te minifigurki są. Minifigurki były, wisiały to tu, to tam, wśród czipsów, przetworów owocowych itd, więc postanowiłem spróbować, z myślą w tyle głowy, że to się nie może udać, więc na pocieszenie choć jakąś inną figurkę wezmę, jak na coś ciekawego trafię, tym bardziej, że w sumie za wiele tego nie było, razem może ze 40 sztuk na 4 paskach. Podczas macania ostatniego paska zapytałem pracowniczkę rozkładającą towar obok, czy mają tego więcej, pokazała mi karton na szczycie półki, okazało się, że sklep w sumie miał te 120 figurek na pewno. Ale za nowe paski nie musiałem się już zabierać, bo w którymś z ostatnich woreczków 4 paska poczułem coś małego, co sugerowało diament. Potem oczywiście jeszcze weryfikacja po uchwycie miecza świetlnego i kapeluszu. Bingo.

Podsumowując: nakład: 2km drogi, 30-40 minut spędzone w sklepie (ale z tego spora część to stanie w kolejce, bo przecież dla warszawskich emerytów nie masz lepszej rozrywki nad duuże spożywcze zakupy w czasie porannych godzin szczytu. :P), w sumie, powiedzmy, godzina roboty, wynik: 1 Mr Gold zdobyty. Największy nakład to chyba duża dawka szczęścia, bo co prawda niby szedłem do sklepu z powodu tegoż Mr Golda, ale jego znalezienie ot tak to był ostatni scenariusz, jakiego bym się spodziewał. ;)

A, i za bardzo się nie przywiązuję to niego, wolę się przywiązać, jak słusznie Szerszeń napisał, do nowego NXT 3.0, jak słusznie Legosamigos napisał, do nowych setów Technic, ewentualnie jeszcze do kompletu zestawów z Hobbita, Lone Ranger, do nadchodzących zestawów z LOTR z Orthankiem* na czele, nawiedzonej chałupki Zumbiego, paru nowych zestawów SW... Ten złoty cudak idealnie nadaje się do strategii samofinansującego się hobby, ale chyba będę musiał go jeszcze w kilku sztukach znaleźć, żeby pokryć tegoroczne plany zakupowe. ;)
*kurka wodna, dobrze odmieniłem?

W każdym razie ci z was, którzy zarzucili na Allegro sieci RSS albo regularnie sondują odmęty polskich aukcji pewnie natrafią na moją ofertę. Na razie "nieśmiałą", ale to tak na początek. Jak się uda, to przez chwilę poczuję się jak prezesi czołowych spółek giełdowych, którzy (w uproszczeniu licząc) też w godzinę tyle zarabiają (tyle tylko, że oni w każdą godzinę :P), jak się nie uda to też raczej stratny nie będę. W każdym razie tęsknił za Mr Goldem nie będę. ;-]

Jakość wykonania trudno mi ocenić tak szczegółowo, jak zrobił to Bacon, bo figurki praktycznie nie wyciągałem z większej saszetki, ale rzut oka do środka na te niepomalowane na złoto fragmenty elementów wystarcza, żeby upewnić się w przekonaniu, że kolekcji jakoś szczególnie Mr Gold by mi nie uświetnił. :P

Śląsk - Warszawa 2:1 :D
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#111 Post autor: legosamigos »

Czytając opinie o tej figurce, można przytoczyć stare powiedzenie "Nie wszystko złoto, co się świeci" :D Dosłownie i w przenośni
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#112 Post autor: bacon »

Gratulacje Innos, w szczególności szybkiego i szczęśliwego trafienia. Można teraz pomyśleć, że to ja miałem pecha, że dopiero tak późno go znalazłem :) Myślę, że w samej Warszawie będzie jeszcze kilka Goldów na wolnym rynku a na Polskę, obstawiam, przypadło jakieś 30 sztuk minimum. Przyznam, że zaczynam się łamać czy swojego też nie spieniężyć i zamienić na klocki, ehhhh. A może znajdę sobie drugiego? ;)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#113 Post autor: 3dom »

snoopdogg_tg pisze: Gdzie jest trzeci Smyk? Jeden w Karolince, drugi na Krakowskiej a trzeci?
Smyk Opole Turawa, Dębowa 1
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Absolem
Posty: 71
Rejestracja: 2012-05-18, 08:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#114 Post autor: Absolem »

Ja w sumie figurkę uważam, za ładną, choć te wszystkie niedoróbki są po prostu skandaliczne (nie wyobrażam sobie, jak taka figurka, która jest ekskluzywna przez swoją niedostępność, mogła zostać tak słabo pomalowana).

W każdym bądź razie, ładna czy nie, każdy fan lego (a w szczególności CM), który natrafi na nią w swojej saszetce będzie czuł się dumny i spełniony :)

barti23a
Posty: 15
Rejestracja: 2011-07-13, 23:31
Lokalizacja: Bochnia
brickshelf: barti23a

 

#115 Post autor: barti23a »

Innos uważam/uważałem MrGolda za figurkę ładną i wyjątkowa, jednak po oglądnięciu zdjęć trochę mi to przeszło .. jednak to nie zmienia faktu, że ładnie by się na półce prezentował ;)

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#116 Post autor: Szerszen »

Zawsze możecie od Innosa kupić ;-)
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Seba_wse
Posty: 151
Rejestracja: 2011-06-30, 21:47
Lokalizacja: Kraina Gryfitów

#117 Post autor: Seba_wse »

Chłopaki, reklamujcie mr golda, szkoda czasu na markety, jak po drugiej sztuce LEGO dostarczy Wam pocztą;)

Szczere gratulacjie, nie tyle zachwycającego eksponatu kolekcjonerskiego, co wygrania na loterii środków na sfinansowanie kilku wypaśnych zestawów:)

Ciekawe czy LEGO nie wpadnie na pomysł aby kiedyś np platynowe figurki robić w tej formie co jedna z 16 w kolekcji, ale te wybrane miałyby "jubileuszową" kolorystykę. Macanie nic by nie dało, trzeba by kupować całe kartony i rozcinać. Jedno jest pewne, LEGO tego nie zrobi, bo markety już nigdy więcej minifigów by od nich nie kupiło. Trudno by było znaleźć minifiga w nierozerwanym woreczku;)

P.S. Byłem dzisiaj w zabawkowym, ja nie trafiłem mr golda, ale 6cio letni chłopiec owszem, otworzył woreczek przed sklepem, gdy zobaczył, że nie jest to malarz tylko mr gold pierdyknął nim na ulicę prosto pod koła przejeżdżającej bryczki.... Nie było co zbierać... Ocalał jedynie diament, który mam w kieszeni...
Ostatnio zmieniony 2013-05-15, 21:40 przez Seba_wse, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
bonczyk85
Posty: 289
Rejestracja: 2012-03-26, 11:24
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
brickshelf: bonczyk85

 

#118 Post autor: bonczyk85 »

Seba_wse pisze:P.S. Byłem dzisiaj w zabawkowym, ja nie trafiłem mr golda, ale 6cio letni chłopiec owszem, otworzył woreczek przed sklepem, gdy zobaczył, że nie jest to malarz tylko mr gold pierdyknął nim na ulicę prosto pod koła przejeżdżającej bryczki.... Nie było co zbierać... Ocalał jedynie diament, który mam w kieszeni...
Rozumiem że nie było szans żeby się rzucić pod te koła i go uratować:)?
Trudno uwierzyć, ale cóż... dzieci tak mają.
My sets
Kolekcjonować czy budować... a może jedno i drugie...?

Awatar użytkownika
Noobi
Posty: 52
Rejestracja: 2010-08-13, 22:14
Lokalizacja: Katowice
brickshelf: Noobi

 

#119 Post autor: Noobi »

Pewnie chłopiec w myslach:
-motyla noga szósty w tym tygodniu!
Pewnie też bym go sprzedał lecz zbieram minifigi od 1 serii. Więc jest dla mnie taką wisienką na torcie. lekko podgnilą ale w końcu wisienką.

Awatar użytkownika
Seba_wse
Posty: 151
Rejestracja: 2011-06-30, 21:47
Lokalizacja: Kraina Gryfitów

#120 Post autor: Seba_wse »

Oczywiście moja historyjka jest tylko historyjką która zmusza do refleksji ileż to mr goldów (czytaj pieniędzy) może wylądować w piaskownicy, kałuży, kłach domowego pupila, ognisku, śmietniku (gdy odpadnie farba) etc.
Bynajmniej nie sugeruję rozpoczęcia poszukiwań w piaskownicach tudzież wysypiskach śmieci;)

ODPOWIEDZ