[MOC] Cyrulik Sewilski

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
tybort
Posty: 173
Rejestracja: 2011-03-23, 19:57
Lokalizacja: aktualnie z Krakowa

[MOC] Cyrulik Sewilski

#1 Post autor: tybort »

Lubię Wagnera. Marsz Tryumfalny z Aidy Verdiego uwielbiam od kiedy usłyszałem go po raz pierwszy w Wilku i Zającu jako mały dzieciak. Kojarzę Carmen i Wesele Figara. Być może rozpoznałbym też coś Haydna. Tyle, że mówię o muzyce.

Konkurs Nexusa zmusił mnie do poszukania, o czym tak naprawdę są opery (cóż, jestem pazerny i chciałem dostać dodatkowy punkcik). Nie wiem, czy jestem za to wdzięczny ;) Po przeczytaniu kilku historii, odrzuceniu tych totalnie dziwacznych oraz tych, do których nie miałbym klocków, wybór padł na Cyrulika Sewilskiego Gioacchina Rossiniego z librettem Pierre'a Beaumarchais'go. Po prostu spodobała mi się historia.

Obrazek

MOC przedstawia początek Sceny 11 z Aktu II opery, w której to Hrabia Almaviva po drabinie wspina się do swojej ukochanej, Rozyny. Hrabiemu pomaga tytułowy Cyrulik Sewilski, Figaro. Jest to ten sam Figaro, którego głównym bohaterem swojej opery uczynił Wolfgang Amadeusz Mozart. Wesele Figara jest kontynuacją historii przedstawionej w Cyruliku Sewilskim.

Obrazek Obrazek Obrazek

Praca wykonana jest w systemie [url=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=14581]Hippo-holywoodzkim[/url] (można ją oglądać tylko z przodu) - chociaż nie, u mnie nie ma nawet tyłu... Starałem się oddać architekturę hiszpańską co mam nadzieję choć trochę się udało. Całość powstała w jeden dzień a samo budowanie sprawiło mi w sumie przyjemność (inaczej niż przy Ukrytych Drzwiach).

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Do galerii na Flickrze tradycyjnie prowadzi pierwsze zdjęcie.

Zapraszam do oglądania i komentowania.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#2 Post autor: PatrykZ »

Ale to już bardziej mi bliskie. Rozpoznawalne, w szczególności ta scena z drabiną :-)
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 370
Rejestracja: 2012-12-28, 18:27
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
brickshelf: tbzz
Kontakt:

 

#3 Post autor: tbzz »

I wygląda jak scena z teatru/opery. Oddałeś klimat, nie ma co! Dobre :)
Insta (główny kanał) @legos_soul
Blog Lego http://legosoul.wordpress.com/
Zestawy http://brickset.com/sets/ownedby-tbzz

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#4 Post autor: bacon »

No i dobrze, że nie ma tyłu. Jeśli ma robić za scenerię podczas spektaklu (a tak to odbieram) to w rzeczywistości też raczej nie ma "tyłu" :) Sama scenka bardzo mi się podoba.

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#5 Post autor: Toltomeja »

Ładne i schludne. Szczególnie podoba mi się brązowy dach.
Pochwalę też balkonik, fajnie się komponuje róg barierki z kolumną.
Jedyne co niepotrzebnie daje po oczach to jasny liść na górze.

Awatar użytkownika
Qlczas
Posty: 129
Rejestracja: 2012-05-10, 13:17
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Qlczas
Kontakt:

 

#6 Post autor: Qlczas »

Budynek strasznie klimatyczny. Od razu skojarzyło mi się z takim cudem z czasów dzieciństwa ;)
Obrazek - Hiszpania jak żywa! :)

Awatar użytkownika
tybort
Posty: 173
Rejestracja: 2011-03-23, 19:57
Lokalizacja: aktualnie z Krakowa

#7 Post autor: tybort »

Dzięki :) Człowiek taki zabiegany, że nawet nie ma czasu we własnym temacie odpisać...

W zasadzie nie było moim zamiarem budowanie scenografii do opery - to miała być fasada "prawdziwego" budynku. Nie widziałem po prostu sensu (a, no i ten, tego... klocków by mi za nic nie stykło) w składaniu całej hacjendy - Wszak cały dramat rozgrywa się w tym fragmencie opery pod balkonem :) Niemniej jeśli jako scenografia podoba się Wam bardziej to ja nie będę protestować.

Toltomeja, ten listek miał symbolizować młode pędy. I, szczerze mówiąc, zgadzam się, że nie wyszedł dobrze. Powinienem był go usunąć (przyciąć wilki :D )

ODPOWIEDZ