[MOC] MAZ 74103 z cysterna TZ-60

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Nexus 7

[MOC] MAZ 74103 z cysterna TZ-60

#1 Post autor: Nexus 7 »

Pojawily sie ostatnio pogloski, ze MAZ 7907 jest rekordzista, jesli chodzi o radzieckie pojazdy wojskowe. Nic bardziej mylnego! Jesli chcecie cos naprawde duzego to proponuje MAZa 74103 z cysternami TZ-90:

Obrazek

Nawet "mniejsza" wersja TZ-60 robi wrazenie:

Obrazek

60,000 litrow pojemnosci, waga 100 ton, 24 metry dlugosci, dwa niezalezne silniki napedzajace pompy. A wszystko to tylko przyczepa. Ciagnik napedzany jest "standardowym silnikiem czologowym" o pojemnosci 39 litrow.

Model wyglada tak:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2013-06-09, 17:58 przez Nexus 7, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#2 Post autor: Sariel »

Szczęka do ziemi... czy mi się wydaje, czy Ty za każdym razem wynajdujesz coś jeszcze bardziej szalonego, bo że budujesz to coś jeszcze lepiej to jasno widać?

Awatar użytkownika
bonczyk85
Posty: 289
Rejestracja: 2012-03-26, 11:24
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
brickshelf: bonczyk85

 

#3 Post autor: bonczyk85 »

Radziecka myśl techniczna chyba nigdy nie przestanie mnie zaskakiwać i urzekać jednocześnie. Model z klocków jak zwykle odwzorowany znakomicie. Ciekawe co wymyślisz w dalszej kolejności...
My sets
Kolekcjonować czy budować... a może jedno i drugie...?

Tranzystor
Posty: 572
Rejestracja: 2016-08-29, 17:27
Lokalizacja: Rybnik okolice
brickshelf: Tranzystor

 

#4 Post autor: Tranzystor »

Patrząc na zdjęcie z zielonym, coś mi tu nie pasuje. Czy nie jest za długi? No i powinien być ścięty z tyłu na dole. I zabudowany za kołami, żeby nie było prześwitu.

Za to ciągnik bardzo fajny.

Awatar użytkownika
SMIGOL
Posty: 206
Rejestracja: 2011-11-13, 20:46
Lokalizacja: Kamienna Góra
brickshelf: smigol

 

#5 Post autor: SMIGOL »

Ciągnik jest świetny - to nie podlega żadnej wątpliwości.
Zgodzę się z Dejw-em, (też rzuciło mi się w oczy) że cysternie brakuje skosu z tyłu i tego lekko odstającego elementu nad kołami.
Każda porażka jest szansą żeby spróbować jeszcze raz, tylko mądrzej. Autora nie znam.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#6 Post autor: 3dom »

Każdy kolejny coraz lepszy. Dużo masz ich jeszcze w zanadrzu? Bardzo ładnie tył ciągnika zrobiony. Przyczepa to fajny dodatek i cały zestaw robi wrażenie, mimo to trochę odstaje od MAZa. Pewnie trudno byłoby lepiej oddać jej obłe kształty ale wygląda trochę jak duży DBG kloc.
Ostatnio zmieniony 2013-06-09, 19:53 przez 3dom, łącznie zmieniany 1 raz.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Fistach

#7 Post autor: Fistach »

Ciągnik genialny ! Cysterna brzydka ale rozumiem, że taka była w oryginale i za odwzorowanie wielki +!

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#8 Post autor: PatrykZ »

Pięknym nazwać to tego nie mogę bo skłamałbym samego siebie. Monstrum niesamowite, a jak przy tym perfekcyjnie oddane. Model robi wrażenie w każdym szczególe, mimo, że cysterna to wielki mało urozmaicony kloc - tak jak w rzeczywistości.
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#9 Post autor: Waler »

Co oryginalnie w tych cysternach było przewożone?
Ciągnik wyszedł Ci ładnie, ale lepiej podobałby mi się chyba w ciemnozielonym.
7907 jest rekordzistą jeżeli chodzi o pojazd który jest zbudowany na jednej ramie. Oczywiście są od niego pojazdy o wiele dłuższe, choćby pierwszy lepszy australijski "Road Train" będzie ze trzy razy dłuższy, ale są tam juz przeguby i łączenia przyczep.
I widzę, że pojazdy rosyjskie mają to do siebie, że są wielkie a funkcjonalność (patrząc od technicowej strony, gdzie wszystko się rusza) jest prawie zerowa. Ja na Twoim miejscy dobudowałbym jeszcze tą jedną cysternę, tak jak na pierwszym zdjęciu. Jak się bawić to z rozmachem, a coś już na ten temat wiem :)

Awatar użytkownika
Mateusz92
VIP
Posty: 456
Rejestracja: 2012-05-21, 18:33
Lokalizacja: Wrocław/Zduny
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#10 Post autor: Mateusz92 »

Świetne odwzorowanie. Gdy spojrzałem na zdjęcia nr 2 i 3 to od razu skojarzyła mi się ciężarówka z Hard Trucka 2. Tam też był taki ośmiokołowy potwór z podwójną kabiną :)

Nexus 7

#11 Post autor: Nexus 7 »

Co oryginalnie w tych cysternach było przewożone
No jak to co! Paliwo lotnicze! Nie chciałbyś ciągnąć za sobą 60,000 litrów wyjątkowo latwopalnego płynu? Hardcore level Soviet.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#12 Post autor: M_longer »

Nexus a zbudujesz tego?

Obrazek

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#13 Post autor: Misterzumbi »

Lubie te twoje stwory. Ale mam wrazenie ze dalo by sie z nich wiecej wycisnac. Ten ostatni, z rakieta byl super, prawie idealny, a tu? No, cysterna jak cysterna, obojetnie, ale ciezarowka az prosi sie o detale. Lusterka (np z raczek od wiaderka, plus 1x1 z clipem do gory, wcisniete w te grille co robia za slupki A), wycieraczki (antenki to twoi przyjaciele), swiatla zrobil bym po Karwikowemu, 1x1 round plate z nawinietym kawalkiem ribbed hose w kolorze czarnym. Klamki dalo by sie mysle zrobic, tak samo jak te dwie klapy w przedzie, tylko pralka z kafelkiem i juz by bylo. Te cale uchwyty dookola tez jakos by dalo chociaz zaznaczyc mysle, sa przecie 1x2 plytki z uchwytem. A moze znowu z raczek od wiaderka, albo ciemnoszare male mlotki "zatopione" w klocki... Rejestracje, jakies cosie. Pare innych dupereli, tak zeby toto ozylo. Moze pokusic sie o "skrecone" kola? Brakuje napewno "ustepu" czy parapetu pod szybami czolowymi, ino kawalatek, plytka, pol plytki i juz by bylo fajnie.

Nie zrozum mnie zle, masz po prostu swietna baze bo masz oko do tych Ruskich, ale w tym rozmiarze wielgachne powierzchnie dbg wygladaja strasznie sterylnie i zabawkowo, do tego stopnia ze auto zbudowane wymyslnym SNOTem broni sie tylko rozmiarem.
Ostatnio zmieniony 2013-06-12, 08:53 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 2 razy.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Nexus 7

#14 Post autor: Nexus 7 »

Ok, przyznaje sie, cysterna została skończona trochę na sile. Porwalem sie na ten projekt z okazji konkursu na flickrze i początkowo szło fajnie, przód cysterny jest zupełnie udany ale im dalej tym mniej mi sie chciało skończyć. Zmęczyla mnie straznie, pod koniec nie mogłem juz patrzeć na DBG :-)

Jeśli chodzi o ciągnik, to bardzo go lubię, z paru rzeczy (detale podwozia, boczne zaokraglone okna) jestem bardzo zadowolony. Uwagi Zumbiego są bardzo trafne i wieczorem siadam do poprawek.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#15 Post autor: legosamigos »

Zadziwiająco wielkie są te rosyjskie pojazdy, zarówno w rzeczywistości, jak i wersji Lego. Jak widać u Rosjan musi być wszystko największe, największe mocarstwo, największe pojazdy transportowe, największy samolot transportowy Antonow i pewnie wiele rzeczy innych jest naj... u towarzyszy Rosjan. Rozumiem, że teraz będzie wersja Maza z cysternami TZ-90? Pewnie taki Maz dużo pali, więc jak zabraknie paliwa, zawsze można dotankować z tej wielkiej cysterny ;)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

ODPOWIEDZ