[MOC] Dotrzeć na pierwszą linię - Krupp Protze II

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
allesandrus
Posty: 70
Rejestracja: 2012-05-21, 18:35
Lokalizacja: Wlkp.
brickshelf: allesandrus

 

[MOC] Dotrzeć na pierwszą linię - Krupp Protze II

#1 Post autor: allesandrus »

Jak pisałem we [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?p=287482#287482]wprowadzeniu[/URL], co pewien czas zdarza mi się popełnić jakiś skromny wóz bojowy, nawet w ciągu roku szkolnego/akademickiego/zajętego. Ciężarówkę budowałem jako takie tam budowanie, nie myśląc ani o konkursie, ani o odwzorowaniu czegoś bardziej konkretnego. W trakcie budowy przypomniałem sobie o niemieckiej ciężarówce, ale (daję słowo) przed ukończeniem budowy nie spojrzałem o jaką dokładnie chodzi. Miał zatem być Protze Pierwszy, ale aż tak udane odwzorowanie siłą rzeczy wyjść nie mogło (w każdym razie jeśli chodzi o mnie), więc jest Drugi. Na szczęście sama ciężarówka okazała się być pierwszą moją konstrukcją tego typu, zbudowaną wyłącznie z Lego - używane dotąd pojazdy były, jak do niedawna zresztą całe wojsko, głównie z części Cobi, jako że tylko tam dostępna była duża ilość kolorów "wojskowych". Ponadto jest to pierwsza konstrukcja, którą po zbudowaniu przeniosłem do świata wirtualnego - dzięki programowi LDD (nie, niestety nie ma zdjęć - tak tylko piszę, żeby dorobić legendę do tego "...pierwszy..." w tytule).
Pojazd - jaki jest - widać. Od przodu troszkę przypomina oryginał (inne są błotniki i światła; oczywiście powinna też być rejestracja zaczynająca się od WH), zgadza się za to pojemność osobowa (ale chyba zapomniałem o zdjęciu z całą załogą - pojawi się niedługo w galerii). Jak w przypadku każdej mojej konstrukcji: dostosowałem to, co chcę zbudować do ilości już posiadanych części (taki zły nawyk z czasów, gdy nie znałem takich rzeczy jak Bricklink) oraz nastawiłem się na produkcję masową (w końcu pojazd dla armii): konstrukcja jest prosta i mogę ją łatwo powielić (na razie mam dwie ciężarówki, a planuję tyle, żeby wystarczyło dla plutonu piechoty + może dodatkowa do zaopatrzenia = 4).
Do zdjęć zgodziła się pozować cała moja dotychczasowa oryginalna armia niemiecka.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 2013-06-16, 21:12 przez allesandrus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#2 Post autor: blizzard »

Uaaa, ledwo się przywitałeś i już praca. Lubimy tutaj taką aktywność!
Wozidło fajne, podoba mi się najbardziej "kontrast" między zdjęciem 04 a 05, różnica jest kolosalna z wyposażeniem czy bez.
allesandrus pisze:Jak pisałem we wprowadzeniu, co pewien czas zdarza mi się popełnić jakiś skromny wóz bojowy
Czyli masz ich więcej, dawaj.
Chyba komentuję jako pierwszy, więc mam tę przyjemność powitać Cię,w Twoim własnym wątku MOCowym, w naszym gronie 00453005_0000002owym!
Ostatnio zmieniony 2013-06-16, 21:20 przez blizzard, łącznie zmieniany 1 raz.

Mrutek

#3 Post autor: Mrutek »

Jak na pojazd militarny ma zbyt niskie zawieszenie i za małe koła, po za tym ładny.

Awatar użytkownika
allesandrus
Posty: 70
Rejestracja: 2012-05-21, 18:35
Lokalizacja: Wlkp.
brickshelf: allesandrus

 

#4 Post autor: allesandrus »

Zawieszenie i koła to pewnie przyzwyczajenie do ciężarówek "miejskich"; to przyzwyczajenie jest zdecydowanie materiałem do poprawy (czyli budowy kolejnych, bardziej terenowych ciężarówek), chociaż koła w oryginale też bez rewelacji.

Oprócz "pewnego czasu" musi być jeszcze "pewien poziom". Poprzedni pojazd, który chciało mi się fotografować, to tankietka w galerii - budowana chyba rok temu. Ale parę starszych pojazdów faktycznie oczekuje na sesję (zdjęciową).

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#5 Post autor: 3dom »

Jak na debiut bardzo fajny model. Cieszę się, że konkurs zachęcił Cię do publikowania swoich prac :)
Ostatnio zmieniony 2013-06-20, 08:26 przez 3dom, łącznie zmieniany 1 raz.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 370
Rejestracja: 2012-12-28, 18:27
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
brickshelf: tbzz
Kontakt:

 

#6 Post autor: tbzz »

Fajna wojskowa maszyna. Krupp zawsze mi się podobał. Co do zawieszenia, może max 1 stud wyżej. To były dosyć niskie ciężarówki. Tak czy owak, ładnie udało Ci się odwzorować ten sprzęt. Pogratulować.
Insta (główny kanał) @legos_soul
Blog Lego http://legosoul.wordpress.com/
Zestawy http://brickset.com/sets/ownedby-tbzz

ODPOWIEDZ