[MOC] Nowy domek - "Pierwsza krew"

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
allesandrus
Posty: 70
Rejestracja: 2012-05-21, 18:35
Lokalizacja: Wlkp.
brickshelf: allesandrus

 

[MOC] Nowy domek - "Pierwsza krew"

#1 Post autor: allesandrus »

Domek, podobnie jak [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?p=287490#287490]ciężarówka[/URL], nie był budowany z myślą o konkursie, ale na konkurs nie wystarczyło mi czasu. Ściany, okna, dach i piwnica (z wyposażeniem) powstały jako część obecnej makiety (może kiedyś zrobię jej wreszcie zdjęcia). Na potrzeby konkursu zredukowałem wzgórze z domkiem do płytki 32x32 (co przy nieprzygotowanej do takich pomysłów konstrukcji zajęło trochę czasu) oraz dodałem wyposażenie mieszkalne i nieco zmieniłem otoczenie (tzn. starszy pan z ławką i gazetami/ławka ze starszym panem i gazetami/gazety na ławce ze starszym panem + motyw z zeszłorocznej - genialnej - wystawy w Krakowie, czyli sympatyczny pan z butelką).
Domek należy raczej do "starego budownictwa" w sensie poziomu konstrukcji - nie jest (ale też nigdy nie miał być) piękną kamienicą, bo z racji wstrętnego militaryzmu konstruktora dorobił się jedynej w mieście dwupoziomowej piwnicy o specjalnym zastosowaniu. Ponieważ przed wyjęciem z makiety nie robiłem zdjęć, a teraz trudno włożyć go na swoje miejsce dodam, że obecność piwnicy jest spowodowana faktem, iż całość stoi sobie na wzgórzu, z którego można kontrolować główna ulicę w mieście. Dlatego też solidne wyposażenie (nie wiem, czy na zdjęciach wszystko można wychwycić, więc napiszę o moździerzu, 3 ckm i amunicji w skrzynkach - z nieocenionego arsenału Brickarms). Ot, taka tam fantazja. Ale słyszałem/czytałem o rzeczywistej konstrukcji z okresu powojennego: gdzieś w dalszej okolicy Poznania (chyba Puszczykowo, ale głowy nie dam) pod zwykłym domem było centrala przewidziana na wypadek III wojny światowej. Szczegółów nie pamiętam, ale to mogła być inspiracja do "Nowego domku".
Zdjęcia większych konstrukcji (nie pisząc nawet o całej makiecie) wychodzą mi, delikatnie mówiąc, bardzo przeciętnie - będę nad tym pracował.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#2 Post autor: bacon »

A ta puszka jest LEGOwa?

R19Cabrio

#3 Post autor: R19Cabrio »

Wnętrze domku bardzo mi się podoba, bardzo ładne szczegółowe wyposażenie. Czy ściana dzieląca salon od łazienki i ściana dzieląca kuchnie od (co to za pokój i co w nim jest? lampka zielona i czerwona) ma 2 study grubości? Czemu nie jeden?
Z zewnątrz dom też jest ładny, ale nie zachwyca, ot prosty dom jednorodzinny z przedmieścia. Otoczenie ładne, i ludziki dobrze dobrane. Latarnia nie jest za gruba, za duża?
Militariów nie lubię w klockach, wykorzystanie nie legowych elementów nie zachwalę ani nie skrytykuję.
Ciężarówka jest super, jedynie nieco za mały ma prześwit ale koła, bryła i skala pojazdu jest super. Bardzo mi się podoba.

Awatar użytkownika
allesandrus
Posty: 70
Rejestracja: 2012-05-21, 18:35
Lokalizacja: Wlkp.
brickshelf: allesandrus

 

#4 Post autor: allesandrus »

Puszka stąd, ale nie wiem czy to, jak to się mówi: koszerne.

Urządzenia od lampek rzeczywiście nie widać - miało to być w założeniu urządzenie grzewcze o szeroko pojętym zastosowaniu, żeby pomieszczenie nie stało puste.
Czemu 2 study? A to już mój błąd - zostało z pierwotnej, surowej konstrukcji.

lilath
Posty: 19
Rejestracja: 2012-02-09, 21:06
Lokalizacja: Warszawa - Łomianki
brickshelf: lilath

 

#5 Post autor: lilath »

Od razu mi się skojarzyło z moim tatą który trzyma broń długolufową (na sroki!) pod łóżkiem. Jakby miał piwnicę to pewnie by tak wyglądała, plus zapasy na wypadek III wojny - koza do palenia, arsenał.

Spłuczka w kibelku - to dopiero old school! Idealna do odtwarzania z klocków, w przeciwieństwie do podtynkowych Geberitów.
Mam klocki i nie zawaham się ich użyć!

ODPOWIEDZ