[MOC] Lunapark - wersja rzeszowska.

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
maciejer
Posty: 387
Rejestracja: 2009-03-25, 13:15
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: maciejer

 

[MOC] Lunapark - wersja rzeszowska.

#1 Post autor: maciejer »

Wystawa już otwarta, wreszcie nasz Lunapark otrzymał godne miejsce do dłuższej publicznej prezentacji. Przez najbliższe dwa miesiące można go zobaczyć w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie w ramach wystawy „Legowisko”.

(duże zdjęcie)
Obrazek

Jak już pisałem parę miesięcy temu - makieta będzie się rozrastać. Na razie tempo przyrostu jest znaczące. Obecny wymiar to 11x6 płyt bazowych (281 x 153 cm). Pojawiły się nieobecne wcześniej elementy:
- rodeo kolegi Matixa22
- skałki Axela
- autodrom na licencji Zgrredek Company
- diabelski młyn
- domek kowala i rycerze Crisisa
oraz sporo przestrzeni dla ludzików. Powróciła również na swoje miejsce karuzela z samolotami.

Nie będę się wdawał w szczegóły techniczne, bo nie one są najważniejsze. W salce, w której Lunapark jest wystawiony jest dość ciemno, zdjęcia są takie sobie, natomiast na filmie mam nadzieję da się zobaczyć mniej więcej jak to wygląda.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Napiszę jeszcze tylko, że to jeszcze nie koniec rozbudowy, następne sekcje są już w przygotowaniu. Styl całości zapewne się nie zmieni, natomiast popracujemy jeszcze nad różnorodnością prezentowanych obiektów.

Podziękowania dla Axela, Crisisa, Matixa22 i Zgrredka.
I jeszcze podziękowania dla obsługi Muzeum za świetne przygotowanie gabloty.

Galeria na BS.

Filmik dla tych, którzy nie mają na nic czasu:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=stldcA0OHi4[/youtube]

Filmik dla tych, którzy jednak trochę czasu wolnego mają:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=eGIIWFmyXhQ[/youtube]

Maciek.

PS. Jeżeli ktoś ma fotki wykonane lepszym aparatem to proszę się nie krępować tylko zalinkować miniaturki.
Ostatnio zmieniony 2013-07-08, 14:01 przez maciejer, łącznie zmieniany 1 raz.

Tailgunner

#2 Post autor: Tailgunner »

Na mnie największe wrażenie zrobiła najmniejsza z atrakcji - rodeo :)

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2430
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#3 Post autor: dmac »

Tailgunner pisze:Na mnie największe wrażenie zrobiła najmniejsza z atrakcji - rodeo :)
A na mnie największe wrażenie zrobiła wielkość :O .
Oczywiście wiem, że trochę jeszcze brakuje powierzchni, ale... pewnego pięknego dnia moglibyście pokusić się o odwzorowanie LEGOLANDU w Billund :) . To by było coś.

Co nie oznacza, że Wasze dzieło to nie jest "coś", ma się rozumieć :) .

Finezyjność mechaniki nieodmiennie mnie zadziwia w tym dziele. Przyznam jednak, że ze wszystkich ruchomych atrakcji najbardziej "nieludzkie" (w sensie: "to niemożliwe, żeby dało się tak to zrobić z klocków") są wciąż autka Zgrredka (czy też na licencji Zgrredka).
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Cevillus
Posty: 553
Rejestracja: 2010-04-29, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: greenboy55

 

#4 Post autor: Cevillus »

Na żywo makieta robi jeszcze większe wrażenie :)
Paul Lego Brick Show kanał dla fanów klocków Lego

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#5 Post autor: legosamigos »

Maćku, tak zapytam z czystej technicznej ciekawości. Skoro ta makieta będzie tam tyle czasu i to wszystko będzie się non-stop kręcić, to jest tam jakiś serwisant lub jakaś inna osoba, która w razie czego dociśnie jakieś axle, zmieni zębatki lub silniczek? Przy dłuższej pracy axle przecież mogą wyskoczyć, a silniczki też przecież mają ograniczoną swoją żywotność
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#6 Post autor: PatrykZ »

Wiele rewelacyjnych makiet i modeli zagościło na wystawie, ale ta jak dla mnie pośród wszystkich jest numer 1.
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#7 Post autor: szarikm »

legosamigos pisze:Skoro ta makieta będzie tam tyle czasu i to wszystko będzie się non-stop kręcić, to jest tam jakiś serwisant lub jakaś inna osoba, która w razie czego dociśnie jakieś axle, zmieni zębatki lub silniczek? Przy dłuższej pracy axle przecież mogą wyskoczyć, a silniczki też przecież mają ograniczoną swoją żywotność
Ruchome eksponaty nie będą pracować w trybie ciągłym - będą załączane gdy zajdzie potrzeba.
Tak, serwis jest na miejscu. Ponadto konstrukcja tej makiety jest przystosowana do względnie szybkiej i sprawnej akcji serwisowej.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#8 Post autor: Innos »

Cieszę się, że wreszcie widziałem taki kawał Lunaparku na żywo - naprawdę ta makieta to wielki sukces, brawo panowie! Z tego co posłuchałem w rozmowach odwiedzających wystawę całość na każdym robi wielkie wrażenie. Strach pomyśleć, co będzie, kiedy jeszcze to rozwiniecie. ;)
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Fistach

#9 Post autor: Fistach »

Mi jako fanowi gry Rollercoaster Tycoon kręci się łezka w oku. Brakuje tylko rollercoastera no ale to lego. Świetne detale, wszystko się rusza! Brawo! Pomyślcie nad mechanizmem dla skoczka tak aby on skakał i zostawał wciągany :)

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#10 Post autor: bacon »

Ja mam tylko małą obawę, że przez brak oznakowania, że tam na górze też coś z LEGO jest, wiele dzieciaków tam nie trafi i nie obejrzą tego cuda.

maciejer
Posty: 387
Rejestracja: 2009-03-25, 13:15
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: maciejer

 

#11 Post autor: maciejer »

Dmac - najtrudniej było zacząć, teraz budujemy dalej, są coraz to nowe pomysły, kto wie na czym skończymy?

Odnośnie serwisu - wiadomo, że silniki będą padały i co jakiś czas będzie potrzeba szyby zdjąć i sprzęt wymienić, od tego nie uciekniemy. Pit dostał plan z punktami serwisowymi, pod tym względem sama konstrukcja modułów jest lepiej przystosowana do naprawy, niż było to w Krakowie.

Tailgunner - o to chodzilo, przy takiej różnorodności każdy znajdzie coś dla siebie. Jak nie konstrukcję to chociaż jakąś scenkę z figurkami.

Podobnie jak Wam, mi też się makieta podoba. Mam przynajmniej motywację do dalszej pracy nad jej rozwojem.

Awatar użytkownika
Migalart
Posty: 180
Rejestracja: 2012-09-25, 07:21
Lokalizacja: Mysłowice
brickshelf: Migalart

 

#12 Post autor: Migalart »

bacon pisze:Ja mam tylko małą obawę, że przez brak oznakowania, że tam na górze też coś z LEGO jest, wiele dzieciaków tam nie trafi i nie obejrzą tego cuda.
Dokladnie! :/

Ja już miałem wychodzic, tylko mi spokoju nie dawało, że musi być gdzies warhammer tak jak rok temu. Zacząłem się pytać i dopiero się dowiedziałem, że jest drugie piętro.

Awatar użytkownika
Darek Mróz
VIP
Posty: 213
Rejestracja: 2004-06-02, 14:12
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: sasik

 

#13 Post autor: Darek Mróz »

Muzealnicy wiedzą, że trzeba dołożyć jakiś drogowskaz i pracują nad tym :).

Ja przyłączę się do zachwytów nad lunaparkiem, a że widziałem jak to wszystko się zaczęło składać (oczywiście nie samo) to tym bardziej gratuluję Waszego systemu modułowego. Mam nadzieję, że poziomu przyjazności dla serwisu nie będziemy musieli zbyt często testować :).
Ostatnio zmieniony 2013-07-09, 08:04 przez Darek Mróz, łącznie zmieniany 1 raz.
LEg GOdt Darek Mróz

Awatar użytkownika
bonczyk85
Posty: 289
Rejestracja: 2012-03-26, 11:24
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
brickshelf: bonczyk85

 

#14 Post autor: bonczyk85 »

Ta budowla jest boska. Szkoda że nie widziałem na żywo jak to się kręci.
Jeśli mogę zamarudzić to brakuje mi jedynie jakiś migających światełek umieszczonych tu i ówdzie;).
My sets
Kolekcjonować czy budować... a może jedno i drugie...?

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#15 Post autor: legosamigos »

bonczyk85 pisze:Ta budowla jest boska. Szkoda że nie widziałem na żywo jak to się kręci.
Jeśli mogę zamarudzić to brakuje mi jedynie jakiś migających światełek umieszczonych tu i ówdzie;).
Z tego co wiem, napis "LUNAPARK" miał być podświetlany, więc może Maciek kiedyś do tego powróci i będzie lunapark by night ;)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

ODPOWIEDZ