MMW13 - TS-11 Iskra - 2013

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

MMW13 - TS-11 Iskra - 2013

#1 Post autor: V1 »

MMW13

TS-11 Iskra

Link do instrukcji: [ LINK ]

Zestaw został wydany przez LUGPol z okazji wystawy zorganizowanej przez LUGPol w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie w 2013 roku.
Zestaw był rozdawany dzieciom odwiedzającym wystawę w weekend otwarcia (6-7 lipca).
Klocki dostarczyła firma Lego, instrukcje wydrukowało Muzeum Okręgowe w Rzeszowie, zaś autorem znakomitego samolociku jest kolega podpisujący się na forum pseudonimem Lennox.
Firma Lego nie zgodziła się użyczyć swojego znaku firmowego. Na instrukcji znajdują się za to znaki LUGPol-u, Muzeum Okręgowego, oraz Wirtualnego Muzeum Podkarpacia.
Kod 'MMW13' oznacza 'Mini Model Wystawowy 2013'.
Wydano 1000 egz., w tym 500 wybrakowanych! (o tym dalej).

Wspaniały gadżet, strasznie się cieszę, że udało się zrealizować ten pomysł. Gratuluję pomysłodawcom i realizatorom.
Mój udział ogranicza się do zachwytów, jednak są one jak najszczersze, stąd też niniejsza Mini-Recenzja.

Zestaw liczy 33 elementy w kolorach białym i czerwonym.

Opakowanie

Obrazek
Woreczek foliowy. Wielorazowy, w przeciwieństwie do firmowych woreczków Lego.
Zmontowany samolocik zmieści się do woreczka po odczepieniu skrzydeł i usterzenia.

Instrukcja

Obrazek Obrazek
Pięknie wydrukowana na kredowym papierze, kolorowa, czytelna.

Klocki

Obrazek
Płytki i skrzydełka w kolorach państwowych. Garść skosików. Kilka elementów czarnoprzezroczystych.
Zestaw jest dobrym dawcą białych jumperów - aż 5 sztuk!
Niestety w moim zestawie brakowało dwóch klocków - białych płytek 1x4. Co na to firma Lego? Podobno wiele zestawów jest obarczonych tym brakiem...
Na szczęście to popularne klocki, więc uzupełniłem ze swoich zapasów, jednak niesmak pozostaje... taki numer zrobić najlepszemu legowemu klubowi na świecie...

Samolocik

Obrazek Obrazek Obrazek

Ten piękny model przedstawia Iskrę w malowaniu Zespołu Akrobacyjnego Biało-Czerwone Iskry .
Prawdziwe Iskry w szyku:
Obrazek
Iskra to odrzutowy, dwumiejscowy samolot szkolno-treningowy konstrukcji Tadeusza Sołtyka. Seryjną produkcję uruchomiono w 1963 roku, a więc okrągłe 50 lat temu!

Autor dokonał bardzo trudnego. Za pomocą garści klocków pokazał zarówno kształt rzeczywistego samolotu, jak i jego malowanie.
Modelik jest nie do pomylenia z innym samolotem, stanowi klasę samą dla siebie.
Jest przy tym łatwy do złożenia nawet przez kilkuletnie dziecko, oraz wytrzymały na tyle, żeby mogło się nim pobawić.
Składało mi się go szybko, ale bardzo przyjemnie, na co duży wpływ miała świadomość, że to model polskiego samolotu wojskowego.
Zestaw klocków pozwala na niemało, co sprawdziliśmy z Ciamkiem - jemu udało się złożyć czołg oraz Rzeszowską Cipę, a mi - skuter !

Z dumą wrzucam ten zestawik do szuflady z moimi najcenniejszymi legowymi skarbami.
Ostatnio zmieniony 2013-07-14, 15:34 przez V1, łącznie zmieniany 1 raz.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#2 Post autor: legosamigos »

Widzę, że dobry pomysł dla Mrutka, by zrobił go w ciut nieco większej skali dla minifigów :)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
szww
Posty: 302
Rejestracja: 2006-09-09, 23:45
Lokalizacja: Warszawa

#3 Post autor: szww »

V1, jako pomyslodawca i koordynator projektu Mini-modelu wystawowego (i autor instrukcji) dziekuje za recezje :-)

lennox
Posty: 50
Rejestracja: 2013-02-21, 15:54
Lokalizacja: Kraków

#4 Post autor: lennox »

szww pisze:V1, jako pomyslodawca i koordynator projektu Mini-modelu wystawowego (i autor instrukcji) dziekuje za recezje :-)
Szww nie zapominaj o Swoim projekcie malowania. Moje dwa projekty przegrały w ankiecie, więc Twoja w tym zasługa że Iska, IMHO jest taka ładna.
Również dziękuję za recenzję :)
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy...
Moja kolekcja

Awatar użytkownika
Qlczas
Posty: 129
Rejestracja: 2012-05-10, 13:17
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Qlczas
Kontakt:

 

#5 Post autor: Qlczas »

wow!
nie wiem jakim cudem mnie ominęła cała akcja przygotowywania modelu przez ekipę Lugpolu.

Wstyd! że Lego dostarczyło wybrakowane zestawy :(

p.s.
czy to pierwsza tego typu akcja czy były już wcześniej jakieś zestawy sygnowane/zaprojektowane przez klubowiczów?

Awatar użytkownika
szww
Posty: 302
Rejestracja: 2006-09-09, 23:45
Lokalizacja: Warszawa

#6 Post autor: szww »

Qlczas pisze:Wstyd! że Lego dostarczyło wybrakowane zestawy :(
Dla jasności: lego dostarczyło nam tylko klocki, zestawiki były pakowane w 'manufakturze zestawowej' podczas wystawy. Najprawdopodobniej podczas zamawiania/pakowania klocków dla nas musiał zaistnieć błąd i zamiast potrzebnych 2000 płytek 1x4 trafiło do nas tylko 1000, postaram się wyjaśnić co się stało.
Qlczas pisze:czy to pierwsza tego typu akcja
pierwsza, ale [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?p=289884#289884]mam nadzieję, że nie ostatnia[/URL] :)

lennox, dziękuję za miłe słowa, ale ja tylko podobierałem kolorki :]

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#7 Post autor: 3dom »

Fajnie Karwik, że skrobnąłeś recenzję tego samolociku :)

Cała akcja z MMW to ogromny sukces. Cieszę się, że mogłem się do niego przyłożyć pomagając w sortowaniu klocków.

Jeszcze raz gratulację dla Panów szww & lennoxa, którzy koordynowali i zaprojektowali model, jak również dla wszystkich pozostałych, którzy w taki czy inny sposób przyczynili się do końcowego efektu. Mam nadzieję, że uda się to powtórzyć na kolejnych wystawach :)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#8 Post autor: pit »

Przy okazji samolociku zreflektowałem się, że "jumpery" mają "groove".
Okazuje się, że od zeszłego roku.

Poza tym, również gratuluję pomysłu, wykonania i realizacji projektu.
Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
Cevillus
Posty: 553
Rejestracja: 2010-04-29, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: greenboy55

 

#9 Post autor: Cevillus »

pit pisze:Poza tym, gratuluję pomysłu, wykonania i realizacji projektu.
Podpisuję się pod tymi słowami :)
Paul Lego Brick Show kanał dla fanów klocków Lego

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#10 Post autor: szarikm »

V1 pisze:w tym 500 wybrakowanych!
One nie są wybrakowane, tylko KOLEKCJONERSKIE! ;)

Samolocik jest bardzo bawialny, super się nim lata. Gratuluję pomysłu na model oraz na samą akcję.

Nie wiem czy zauważyliście, ale na instrukcji jest lekki błąd (zauważyła go pewna pani na wystawie oraz mój szwagier). W kroku 3.2 stosujemy nieistniejący klocek - jumper 2x2. Między studami nie ma linii, która sugerowałaby, że to są dwa klocki. Czytelniejsze byłoby zastosowanie patentu ze strzałką (użytego w kroku 4.1).

sikorka
Posty: 30
Rejestracja: 2012-09-16, 21:19
Lokalizacja: Bytom

#11 Post autor: sikorka »

szarikm pisze:Nie wiem czy zauważyliście, ale na instrukcji jest lekki błąd (zauważyła go pewna pani na wystawie oraz mój szwagier). W kroku 3.2 stosujemy nieistniejący klocek - jumper 2x2. Między studami nie ma linii, która sugerowałaby, że to są dwa klocki. Czytelniejsze byłoby zastosowanie patentu ze strzałką (użytego w kroku 4.1).
układałam go w aucie, a raczej rozkładałam i sprawdzałam czy są wszystkie części, w drodze porwotnej, żeby nie było- sprawdzałam wg instrukcji, ale nie zauważyłam :D

hmm, to chyba o mnie nie świadczy najlepiej ! :(
sikorka
sekcja: matki, żony, kochanki

Awatar użytkownika
szww
Posty: 302
Rejestracja: 2006-09-09, 23:45
Lokalizacja: Warszawa

#12 Post autor: szww »

szarikm, to nie blad tylko pewna ulomnosc programu z ktorego eksportowalem modele - linie podzialu niestety okazaly sie niewidoczne

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#13 Post autor: szarikm »

szww, ja to wiem, jednak dla nielegowego człowieka to nie jest oczywiste :)

Awatar użytkownika
Darek Mróz
VIP
Posty: 213
Rejestracja: 2004-06-02, 14:12
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: sasik

 

#14 Post autor: Darek Mróz »

Potwierdzam problem z "nieistniejącym" klockiem, kilka osób zwróciło się do mnie z reklamacją w czasie wystawy, ale szybko wyjaśniłem sprawę :).
Jeśli chodzi o "wybrakowane" czy też "kolekcjonerskie" zestawy to wydawałem je w naszej wewnętrznej dystrybucji i ludziom, którym mogłem wytłumaczyć zaistniałą sytuację i liczyć na zrozumienie.
Zestaw klocków pozwala na niemało, co sprawdziliśmy z Ciamkiem - jemu udało się złożyć czołg oraz Rzeszowską Cipę, a mi - skuter !
Ciekawe, że kilka osób, które ułożyły model podstawowy, próbowało też ułożyć z tych klocków nasz rzeszowski pomnik :)...
LEg GOdt Darek Mróz

Awatar użytkownika
szww
Posty: 302
Rejestracja: 2006-09-09, 23:45
Lokalizacja: Warszawa

#15 Post autor: szww »

szarikm pisze:jednak dla nielegowego człowieka to nie jest oczywiste :)
Darek Mróz pisze:Potwierdzam problem z "nieistniejącym" klockiem, kilka osób zwróciło się do mnie z reklamacją w czasie wystawy
W takim razie zapisuję sobie, żeby za rok nie było podobnych niejasności - dzięki za cenną uwagę !!!

A tak z innej beczki, może ktoś pochwali się swoim "modelem B" zrobionym z Iskiernych części?

ODPOWIEDZ