42009 Mobile Crane MK II

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#31 Post autor: legosamigos »

bonczyk85 pisze:
Innos pisze:No i jakby nie było równolegle będzie (w miarę) dostępny limitowany Crawler, z mniejszej ilości elementów, ale za to bogaty w PFy, w tym 4 silniki i zdalne sterowanie, a zatem jeśli będzie trzeba wybrać tylko jeden zestaw, to 42009 jednak przegra.
Słusznie, nawet jeśli cena nowego Crawlera ma być zbliżona do 42009 (chyba to będzie 800 zł, czyli tyle ile oficjalna cena 9398 - z tego co czytałem, oba modele mają kosztować dokładnie tyle samo, chociaż nie jestem pewien, pożyjemy i zobaczymy), to i tak uważam, że lepiej zainwestować w "Bossa", którego taniej się nigdzie nie dostanie, a z zakupem dźwigu się wstrzymać, gdy ceny troszkę spadną.
Podejrzewam, że Crawler może być jednak droższy ze względu na bardziej bogatą ilość Power Functions, właśnie silniczki i wieże IR oraz limitowaną ilość sztuk, ale z drugiej strony jest mniej części, ale tak jak mówicie, czas pokaże, gdy będą oficjalnie dostępne na polskim rynku. Dźwig raczej ciężko będzie dostać za kwotę 600-650 zł, choć nie ukrywam, że za taką kwotę szybko bym go kupił
Ostatnio zmieniony 2013-07-16, 19:14 przez legosamigos, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#32 Post autor: Waler »

Innos pisze:Waler93 napisał/a:
Prawie 1000zł to dla większości osób spory wydatek, zwłaszcza jeżeli miało by to być dopiero wejście w świat Lego Technic.
W tej roli na pewno lepiej sprawdziłaby się choćby zeszłoroczna nowość czyli Crawler 9398. Ma wszystko co powinien mieć porządny zestaw na start, a i jego cena jest prawie dwukrotnie niższa.
Ja wiem, że oficjalna nie jest zbyt przyjazna (a raczej wręcz powala). Nie ma jej jednak co demonizować, 800zł, ile oficjalnie kosztuje Crawler to nie jest prawie dwa razy mniej niż 900 za dźwig, więc bez przesady. ;P
Pisząc to zdanie miałem w mojej głowie zamysł, że na chwilę obecną 42009 jest dostępny tylko a S@H za 900zł a crawler jest juz na all od dłuższego czasu i można wyrwać za około 500zł.
Dlatego wzięło się te moje 2 razy taniej ;P
Myślę, że w moim przypadku jeżeli byłaby jakaś sposobność kupienia limitowanego Crawlera to bym wolał kupić jego niż 42009. Jak dla mnie w dźwigu nie ma żadnych szałowych elementów którymi uzupełniłbym swoją kolekcję. A, że cena będzie pewnie podobna to się zastanowię nad 41999 :)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#33 Post autor: 3dom »

Waler93 pisze: Myślę, że w moim przypadku jeżeli byłaby jakaś sposobność kupienia limitowanego Crawlera to bym wolał kupić jego niż 42009. Jak dla mnie w dźwigu nie ma żadnych szałowych elementów którymi uzupełniłbym swoją kolekcję. A, że cena będzie pewnie podobna to się zastanowię nad 41999 :)
+1

Żurawia odpuszczam ale toczę negocjacje z kartą kredytową odnośnie Bossa ;) Liczę tylko, że żółte panele 5x11 będą w kolejnym BOPie.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#34 Post autor: Innos »

Waler93 pisze:Pisząc to zdanie miałem w mojej głowie zamysł, że na chwilę obecną 42009 jest dostępny tylko a S@H za 900zł a crawler jest juz na all od dłuższego czasu i można wyrwać za około 500zł.
Dlatego wzięło się te moje 2 razy taniej ;P
Nie no, domyśliłem się, że to miałeś na myśli.;) Ale wytknąłem, bo tylko chwilowo jesteśmy skazani na taką relację cen, myślę, że pod koniec roku, przed świętami, już za te 700zł spokojnie się w wielu źródłach dostanie, więc na oficjalną cenę nie ma co patrzeć.
Waler93 pisze:Myślę, że w moim przypadku jeżeli byłaby jakaś sposobność kupienia limitowanego Crawlera to bym wolał kupić jego niż 42009. Jak dla mnie w dźwigu nie ma żadnych szałowych elementów którymi uzupełniłbym swoją kolekcję. A, że cena będzie pewnie podobna to się zastanowię nad 41999 :)
Ciężko się nie zgodzić, myślę, że to jest punkt widzenia większości technicowców.:)
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#35 Post autor: Waler »

3dom pisze:Liczę tylko, że żółte panele 5x11 będą w kolejnym BOPie.
No fakt, w 42009 mamy 4 zółte panele, ale mi to jest obojętne bo i tam mam ich 14 sztuk :)
Co prawda ich cena jeszcze znacząco nie spadła (teraz w granicach 25zł za sztukę na BL a było 30), ale proszę Was, niebieskie z Bossa będą warte drugie tyle :D
A poza tym niebieskich klocków nie mam, więc z chęcią bym trochę przygarnął.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#36 Post autor: legosamigos »

Nie wiem ile waży dokładnie zestaw 42005, ale skoro ten żuraw nie daje rady podnieść tego małego zestawu 42005 przy złożonym bomie, to jestem bardzo rozczarowany osiągami w podnoszeniu tego nowego zestawu

LINK
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
piotrek839
Posty: 459
Rejestracja: 2011-10-05, 18:37
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
brickshelf: piotrek839

 

#37 Post autor: piotrek839 »

legosamigos pisze:Nie wiem ile waży dokładnie zestaw 42005, ale skoro ten żuraw nie daje rady podnieść tego małego zestawu 42005 przy złożonym bomie, to jestem bardzo rozczarowany osiągami w podnoszeniu tego nowego zestawu

LINK
Wciągarka linki ma sprzęgło żeby niczego nie zepsuć.

Awatar użytkownika
Seba_wse
Posty: 151
Rejestracja: 2011-06-30, 21:47
Lokalizacja: Kraina Gryfitów

#38 Post autor: Seba_wse »

Nie znam się, ale może przy wysuniętym bomie byłoby lepiej?

Aprops nowych zestawów, uważam, że fakt iż BOSS nie ma kół Power Puller to największy skandal w historii LEGO. Ja odkąd zaopatrzyłem mojego Crawlera w koła PP, nie mogę na niego patrzeć gdy ma seryjne koła, wygląda śmiesznie i tak też jeździ. Nawet moja Żona pytała, czemu LEGO nie dało od razu tych dużych kół, tylko trzeba samemu dokupywać. Również podziela opinię, że Crawler na seryjnym ogumieniu w porównaniu do Crawlera na PP wygląda tragicznie...
Ostatnio zmieniony 2013-07-27, 07:13 przez Seba_wse, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#39 Post autor: legosamigos »

Seba_wse pisze:Nie znam się, ale może przy wysuniętym bomie było by lepiej?...
Wręcz odwrotnie, im bom bardziej wysunięty, tym ciężar musi być mniejszy
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Seba_wse
Posty: 151
Rejestracja: 2011-06-30, 21:47
Lokalizacja: Kraina Gryfitów

#40 Post autor: Seba_wse »

legosamigos pisze:
Seba_wse pisze:Nie znam się, ale może przy wysuniętym bomie było by lepiej?...
Wręcz odwrotnie, im bom bardziej wysunięty, tym ciężar musi być mniejszy
Czyli na full power nie ma siły, więc na maksymalnie wysuniętym bomie być może udałoby się podnieść pudełko zapałek, oczywiście puste i oczywiście być może;)

--- EDYTA

Może to nowe podejście do kreatywności, dzieciaki muszą pokombinować aby mobilny żuraw zaczął cokolwiek podnosić. Mam też wytłumaczenie dlaczego nie ma metalowego haka w zestawie, przy maksymalnym wysuwie sam hak by się nawet nie podnosił;)
Ostatnio zmieniony 2013-07-27, 01:05 przez Seba_wse, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
piotrek839
Posty: 459
Rejestracja: 2011-10-05, 18:37
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
brickshelf: piotrek839

 

#41 Post autor: piotrek839 »

Seba_wse pisze:Nie znam się, ale może przy wysuniętym bomie było by lepiej?
Wysunięty czy nie to bez znaczenia. W tym zestawie sprzęgło jest po to by nie obciążać nadmiernie wieży i bomu. Granicę tej wagi ustala sprzęgło w wyciągarce. Jak na zestaw dla dzieci jest to mądre rozwiązanie.
Seba_wse pisze:Czyli na full power nie ma siły, więc na maksymalnie wysuniętym bomie być może udałoby się podnieść pudełko zapałek, oczywiście puste i oczywiście być może;)

--- EDYTA

Może to nowe podejście do kreatywności, dzieciaki muszą pokombinować aby mobilny żuraw zaczął cokolwiek podnosić. Mam też wytłumaczenie dlaczego nie ma metalowego haka w zestawie, przy maksymalnym wysuwie sam hak by się nawet nie podnosił;)
Aż tak źle nie jest. To duży zestaw więc musi mieć swoje ograniczenia.
Ostatnio zmieniony 2013-07-27, 07:15 przez piotrek839, łącznie zmieniany 1 raz.

Jetboy

#42 Post autor: Jetboy »

piotrek839 pisze:
Seba_wse pisze:Nie znam się, ale może przy wysuniętym bomie było by lepiej?
Wysunięty czy nie to bez znaczenia. W tym zestawie sprzęgło jest po to by nie obciążać nadmiernie wieży i bomu. Granicę tej wagi ustala sprzęgło w wyciągarce. Jako zestaw dla dzieci jest to mądre rozwiązanie.
.
dokładnie tak. gdyby zamienić sprzęgło na z24 to bez problemu by podniósł.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#43 Post autor: legosamigos »

Na Eurobricksie już ktoś przerobił na model w pełni sterowany
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#44 Post autor: Sariel »

Pozwoliłem sobie popełnić własną filmową reckę:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=nf5_izFUXOE[/youtube]

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#45 Post autor: legosamigos »

Sariel pisze:Pozwoliłem sobie popełnić własną filmową reckę:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=nf5_izFUXOE[/youtube]
I jak opinia, wrażenia? Może zrobiłbyś porównanie z 8421. Z tego co pamiętam, to 8421 to Twój ulubiony zestaw
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

ODPOWIEDZ