40052-1 Springtime Scene

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
allesandrus
Posty: 70
Rejestracja: 2012-05-21, 18:35
Lokalizacja: Wlkp.
brickshelf: allesandrus

 

40052-1 Springtime Scene

#1 Post autor: allesandrus »

40052-1 Springtime Scene


Obrazek


Seria: Seasonal/Holiday
Rok premiery: 2013
Liczba elementów: 88 (BrickLink podaje bez minifigurek - 80)
Figurki: 2
Wymiary opakowania: 19,8 x 19,5 x 1,6 [cm]
Waga zestawu: 74.1 [g]
Cena: S@H: $7.99; £6.99; 7,99 €; 32,99 zł; BrickLink: od ok. 30 zł

BrickLink, Brickset


Lato w pełni, a tu recenzja wiosennego zestawu, który jest jeszcze dostępny w S@H i, być może, co lepszych sklepach klockowych.
O jego istnieniu dowiedziałem się przypadkiem, przeglądając chyba ofertę na wiosnę b. r. Ponieważ na opakowaniu zauważyłem w dość pokaźnej ilości wisienki (ciekawego ludzika i roślinki też), stwierdziłem, że trzeba się będzie w takowy zaopatrzyć.

OPAKOWANIE I INSTRUKCJA
Opakowaniem jest woreczek foliowy (znany również jako polybag), występujący w większości mniejszych zestawów sezonowych, z charakterystycznym żółtym motywem.

Obrazek

Z kolei instrukcja nawiązuje (albo kojarzy mi się) z dawnymi małymi zestawami - jest obustronnie zadrukowaną pojedynczą i wielokrotnie złożoną kartką bez zbędnych elementów, ale nawet z wykazem części.

Obrazek

Obrazek

KLOCKI
Większe elementy zestawu znajdują się bezpośrednio w opakowaniu, dla mniejszych przygotowano oddzielny polybag...

Obrazek

...który po rozpakowaniu prezentuje się tak:

Obrazek

Ilością części byłem/jestem usatysfakcjonowany; wydaje mi się (przynajmniej tak optycznie), że za zaproponowaną przez S@H cenę dostać można całkiem przyzwoitą ilość klocków. Wniosek ten pojawił się być może także dlatego, że poprzedni zakupiony zestaw to "Przybycie Gandalfa", - za wyższą cenę nie robił aż takiego wrażenia optycznego (części w sumie o 10 mniej, widać znacznie mniejsze były).

Jeśli ktoś nie oglądał instrukcji - SPIS CZĘŚCI .

Ciekawe elementy? Przede wszystkim wspominane już wisienki, których dotąd nie pamiętam z mniejszych zestawów (chociaż BrickLink udowadnia, że jednak już takie były), w ilości sztuk 8+1 (bo jest jedna zapasowa).

Obrazek

Ponadto wszelka flora, wypunktuję tylko tę w moim odczuciu rzadszą, a wspomnę o nowym rodzaju kwiatków, znanym głównie z serii Friends:

Obrazek

Obrazek

Oraz egzemplarz fauny:

Obrazek

Najrzadsze części to brązowe łuki (wystąpiły dotąd w 11 zestawach):

Obrazek

oraz płytki (10 zestawów):

Obrazek

Generalnie w zestawie jest naprawdę dużo ciekawych części (w każdym razie dla mnie); mogę wręcz powiedzieć, że elementów ciekawych jest więcej niż tych zwyczajnych.

FIGURKI
Dobór figurek w zestawie na wiosnę wydaje się dość oczywisty: są to dziewczyna i chłopak.

Obrazek

Z tych dwóch postaci w zestawie figurka dziewczyny jest dotąd rzadko (ośmiokrotnie) spotykana i także była jednym z powodów zakupu zestawu. Rozchodzi się tutaj głównie o pomarańczowy tors

Obrazek

- reszta elementów jest już powszechniejsza, niemniej razem tworzą ciekawą postać. Dodatkowo cieszy fakt, że w przypadku dziewczyny otrzymuje się szeroko uśmiechniętą buźkę, która jest odrobinę mniej popularna niż zwyczajna, no i bardziej pasuje do tematu zestawu.

Z kolei figurka chłopaka jest zdecydowanie powszechniejsza, ale przyzwoicie komponuje z całością, chociaż chyba wolałbym, żeby zamiast czapki figurka dostała włosy.

ZESTAW
Budowa trwa kilka minut. Zgodnie z instrukcją można podzielić ją na trzy etapy, a cały zestaw to właśnie trzy w zasadzie niezależne od siebie fragmenty parku/ogródka.

Pierwszy z nich to ławeczka z omawianymi wyżej figurkami:

Obrazek

Prawdę mówiąc, sama ławka nie zachwyca. Myślę, że lepsza byłaby tutaj przynajmniej konstrukcja z brązowych części, nie wspominając o bardziej rozbudowanej ławce, jak na przykład ta z Winter Toy Shop. Można tłumaczyć twórców chęcią zachowania białego motywu parkowych konstrukcji, ale - naprawdę - można było lepiej.

Drugim jest fontanna:

Obrazek

Fontanna, podobnie jak ławeczka, nie rzuca na kolana, ale dzięki sympatycznemu akcentowi z żabą robi dobre wrażenie (mając na uwadze także możliwości stosunkowo niedużego zestawu).

Trzeci element to drzewo owocowe z ogrodzeniem:

Obrazek

Zdecydowanie najlepszy z modułów. Na drzewie przedstawiony został cały cykl powstawania owoców: kwiatki przechodzą (poprzez różowe groszki) w owoce - to pewnie taki akcent edukacyjny dla młodszych. Nie wiem, czy mi się specjalnie podoba, bo pewnie wolałbym same wiśnie, których byłoby wówczas dwa razy więcej, ale tak też może być.
Można trochę narzekać, że drzewo jest trochę łysawe, znaczy więcej jest pnia niż reszty, ale mi to akurat nie przeszkadza.

Po złożeniu otrzymujemy dodatkowo kilka elementów zapasowych (wisienka!):

Obrazek

Po złożeniu całości dostajemy trzy sympatyczne scenki z parku/ogródka:

Obrazek

Najbardziej podoba mi się pomysł na moduły, które, jeśli ktoś chce, można rozmieścić w zupełnie różnych miejscach swojej makiety (jeszcze bardziej cieszą mnie części uzyskane w rozbiórce, ale to już inny temat). W sumie całość wygląda po prostu... wiosennie.

PODSUMOWANIE
Zestaw przyda się szczególnie:
- jako wiosenny akcent na biurko/półkę;
- na części (to mi) - zwłaszcza jako uzupełnienie skromnych zasobów roślinności (być może drobne skojarzenie z nieocenionym 6318, chociaż nie da się ukryć, że aż takie zasoby to to nie są;
- jako upominek (teraz to już mniej aktualne);
- kolekcjonerom.

W sumie jestem bardzo zadowolony z zakupu i użytkowania.

Jeszcze zestawienie:
+ cena
+ części, rośliny, wisienki!
+ dziewczyna
- niedopracowana ławka
- przeciętna fontanna
+ pomysł na moduły
+ użyteczny zestaw

Na koniec ocena: w swojej klasie i mojej skali: 8/10
Ostatnio zmieniony 2013-07-31, 12:40 przez allesandrus, łącznie zmieniany 4 razy.

Nerevar
Posty: 82
Rejestracja: 2009-02-21, 17:08
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

#2 Post autor: Nerevar »

Owoce wiśni / czereśni, z resztą ogólnie owoce wiosną :-) ? Coś nie halo jak dla mnie.

Co do fontanny to nie podoba mi się w niej woda zrobiona z płomienia, pierwsze z czym mi się to skojarzyło to jakiś magiczny płomień z fantasy. Ławka zgadzam się, że mogła by być z oparciem - toż to tile i dwa zawiasy. Poza tym ładny zestawik kolekcjonerski / na części bo bawialnośći to w tym brak.

Jeszce coś, uważaj z używaniem magicznej różdżki w programie graficznym, bo poza tłem wyrzuciłeś kawałki białych elementów.
Ostatnio zmieniony 2013-07-27, 16:56 przez Nerevar, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#3 Post autor: KUKUS »

Zestaw ciekawy - zarówno pod względem wyglądu, jak i występujących tutaj części (wisienki!).

Ogólnie recenzja napisana ładnie, dobrze się ją czytało - debiut w tym dziale masz już zaliczony i mam nadzieję, że na tym się nie zakończy ;)
Również zdjęcia są wyraźne - domyślam się, że obróbka ich zajęła Ci sporo czasu (coś wiem na ten temat), jednakże wydaje mi się, że odpowiednie manipulowanie poziomami oraz krzywymi może się okazać korzystniejsze czasowo od wycinania każdego elementu. Ale to tylko taka moja rada na przyszłość coby trochę sobie życie uprościć ...

pikey
Posty: 35
Rejestracja: 2013-04-15, 07:51
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Pikey1984

 

#4 Post autor: pikey »

Jak dla mnie jeden z fajniejszych mniejszych zestawów. Głównie ze względu na wisienki, łuki (których jak dla mnie nigdy za dużo) oraz zieleń (łącznie z żabą).

W Polsce w sklepach klockowych tego zestawu nie widziałem (przynajmniej we Wrocławiu). Swój przywiozłem jako pamiątkę z Kopenhagi i szybko większość jego elementów została użyta do budowy MOCa na jeden z etapów BBW.

Na pewno wiele elementów z tego zestawu będę używał w MOCach do budowy zieleni czy elementów małej architektury.

Awatar użytkownika
allesandrus
Posty: 70
Rejestracja: 2012-05-21, 18:35
Lokalizacja: Wlkp.
brickshelf: allesandrus

 

#5 Post autor: allesandrus »

Nerevar - dziękuję za istotne uzupełnienie. Nie spojrzałem na zestaw z punktu widzenia użytkownika, który raczej woli się zestawem pobawić, niż postawić na półce lub rozebrać na części. Pod tym względem zestaw rzeczywiście może otrzymać kolejny "-".

Ze zdjęciami rzeczywiście mam największe problemy - chyba już gdzieś o tym nawet pisałem. O ile pamiętam (bo robiłem je jakoś na wiosnę) nie były wystarczająco doświetlone, więc rozjaśniłem je i wybieliłem tło (ale, co widać, nie przepracowałem się). W każdym razie będę pracował nad tym, żeby po prostu nie musieć sztucznie korygować robionych zdjęć - to chyba najprostsze rozwiązanie.
Ostatnio zmieniony 2013-07-27, 21:10 przez allesandrus, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ