[MOC] Ludzie z Kamiennych Kolumn

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
crises

[MOC] Ludzie z Kamiennych Kolumn

#1 Post autor: crises »

Żaden mieszkaniec Kamiennych Kolumn nie stąpał nigdy po ziemi. Od najstarszego do najmłodszego - nikt nie wie co to znaczy poczuć grunt pod stopami. Całe swoje życie spędzają wysoko w chmurach. Dlaczego? Tego już nikt nie pamięta. Jedyni najstarsi mieszkańcy wspominają, że "przecież tam w dole nic nie ma". Od czasu do czasu do miasta przybywają kupcy. Ich magiczne latające łodzie przywożą towary, których w mieście w chmurach brakuje.

Obrazek
Lets trade by crises_crs, on Flickr

Obrazek
Lets trade by crises_crs, on Flickr

Obrazek
Lets trade by crises_crs, on Flickr

Obrazek
Lets trade by crises_crs, on Flickr

Obrazek
Lets trade by crises_crs, on Flickr



I jeszcze link do całego setu na flickr

Pozdrawiam,
crises
Ostatnio zmieniony 2013-08-08, 07:25 przez crises, łącznie zmieniany 6 razy.

goldsun

#2 Post autor: goldsun »

Eee, czybyś ostatnio przeczytał
Obrazek
A jeśli nie czytałeś, to przeczytaj, bo aż się prosi o "rozwinięcie" - w temacie ewidentnie jesteś :-)

Edit - okładką się nie przejmować, ktoś chyba ją wybierał bez czytania :-) A przynajmniej ja wyobrażenie miałem całkiem inne podczas czytania :-)
Ostatnio zmieniony 2013-08-08, 06:24 przez goldsun, łącznie zmieniany 3 razy.

crises

#3 Post autor: crises »

goldsun pisze:A jeśli nie czytałeś, to przeczytaj, bo aż się prosi o "rozwinięcie" - w temacie ewidentnie jesteś :-)
Szukam właśnie dobrej książki. Kończę serię kryminałów o Wallanderze i przyda mi się zmiana tematu.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#4 Post autor: PatrykZ »

Praca bardzo fajna, zdecydowanie w Twoim stylu :-)
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#5 Post autor: Ciamek »

Dlaczego wszyscy są niscy? W górze jest mniejsza grawitacja, to powinni być bardziej wyrośnięci ; o)
Zdrufko, Ciamek

crises

#6 Post autor: crises »

Ciamek pisze:Dlaczego wszyscy są niscy?
To taki Willow, tylko, że wysoko nad ziemią. Ludziki z dużymi nogami były za wysokie. Jakoś nie pasowały mi skalą to tych budynków, które są mniejsze niż przeciętne minifigowe budowle.
Praca bardzo fajna, zdecydowanie w Twoim stylu :-)
Bardzo jestem ciekawy jakie są elementy charakterystyczne dla moich budowli (o ile są). Czy to kwestia kolorów, czy jakiegoś specyficznego sposobu budowania albo kompozycji całości? I tak ogólnie: z czego wynika styl danej osoby? Czy to tylko umiejętności, czy też jakieś inne czynniki mają w pływ.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#7 Post autor: Szerszen »

Pomysł bardzo fajny realizacja też... tylko się zapytam - gdzie są te chmury!!! - to jedyna wada jaką widzę, że kolumny ewidentnie wyrastają z gruntu a nie z chmur.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

crises

#8 Post autor: crises »

Szerszen pisze:tylko się zapytam - gdzie są te chmury!!!
Na razie jest to "określenie poetyckie". Jak się dorobię większej liczby klocków, to kolumny będą wyższe, a i chmury się znajdą.

Awatar użytkownika
Dr. Ops
Posty: 99
Rejestracja: 2011-01-14, 21:23
Lokalizacja: Jaworzno

#9 Post autor: Dr. Ops »

crises pisze:Na razie jest to "określenie poetyckie". Jak się dorobię większej liczby klocków, to kolumny będą wyższe, a i chmury się znajdą.
Na jakie konto trzeba wpłacać ? Chętnie zobaczę rozbudowaną wersję :))
Bardzo prawdziwie wyglądająca scenka - jakaś wizja przyszłości ?
Jeżeli mogę zapytać - skąd pomysł ?

crises

#10 Post autor: crises »

Dr. Ops pisze:Jeżeli mogę zapytać - skąd pomysł ?
Wszystko zaczęło się od domków. Najpierw mnie natchnęło na zbudowanie jakiejś "architektury", a że nie przepadam za monumentalnymi budowlami, to postanowiłem budować na płytkach 8x8. Coś na wzór jednego z moich poprzednich MOCy. Zrobiłem tych domków kilka. Jeden ostatecznie wylądował w Lunaparku, a reszta wylądowała w szafie. Miały swój krótki epizod na wystawie w centrum handlowym, ale poza tym czekały na pomysł. Najpierw myślałem o jakiejś grze planszowej. Ostatecznie do głowy wskoczyły mi kamienne kolumny? Skąd? Tego niestety nie wiem. Już taką mam udziwnioną wyobraźnię. Na płaskiej podstawce byłoby to zbyt nudne, a po takim podniesieniu robi się ciekawiej i daje więcej możliwości. Względy estetyczne często biorą u mnie górę nad przemyślanym i uzasadnionym światem. Czasem coś może być nielogiczne, byle fajnie wyglądało.

Awatar użytkownika
Dr. Ops
Posty: 99
Rejestracja: 2011-01-14, 21:23
Lokalizacja: Jaworzno

#11 Post autor: Dr. Ops »

crises pisze:...Względy estetyczne często biorą u mnie górę nad przemyślanym i uzasadnionym światem. Czasem coś może być nielogiczne, byle fajnie wyglądało.
I bardzo dobrze, wyszła z tego świetny baśniowo-futurystyczny(?) klimat :)

Myślałem, że zaczęło się od latającej łódki i handlarzy.
Ostatnio zmieniony 2013-08-08, 14:10 przez Dr. Ops, łącznie zmieniany 1 raz.

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#12 Post autor: Szygalew »

Piękne są te domki w chmurach.Trochę jak z obrazów Gudańskiego.Zresztą,jak dla mnie,praca ta sama w sobie też jest raczej dziełem sztuki,niż makietą czy budowlą.Świetna,jak mało co ciesząca oko kompozycja.
Tak sobie myślę o powodach dla których ludzie z kamiennych kolumn na nich się właśnie osiedlili... Powierzchnia,z której one wyrastają,te kolumny,nie wygląda zbyt przyjaźnie,szczególnie "życiodajna" raczej nie jest... Obstaję przy hipotezie,że z powierzchni trzeba było z jakiegoś powodu zmykać.:)
Gratuluję i pozdrawiam.

ODPOWIEDZ