The Lord of the Rings 79005 The Wizard Battle

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#16 Post autor: Szerszen »

Nowego czyli np. tego z zestawu 75002 ?
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2013-06-23, 07:22 przez Szerszen, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#17 Post autor: Innos »

W 75002 jest też nowy, ale wyraźnie inny ("clonewarsowy") Yoda niż ten w 75017:
Obrazek Obrazek
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
nuker
Posty: 57
Rejestracja: 2012-04-05, 19:31
Lokalizacja: Trójmiasto
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#18 Post autor: nuker »

Jako, że właśnie otworzyłem i zbudowałem mój zestaw, wyrażę także swoją opinię na jego temat.

Zestaw ten kupiłem bo zawsze chciałem mieć Gandalfa, a jak tylko się dowiedziałem, że będzie on w zestawie z Sarumanem od razu wiedziałem, że będzie mój.
Jeżeli porównać by te dwie figurki to Saruman niewątpliwie jest, główną atrakcją tego zestawu. Jego białe ubarwienie wyróżnia się całkowicie z całego zestawu i przyćmiewa nawet Oko Saurona. Co więcej jego ubranie jest fenomenalnie ozdobione srebrnymi wstawkami, które niestety jest całkowicie zasłonięte przez brodę i pelerynę.
Odnośnie Gandalfa w tym zestawie, to podsumuję to w 3 słowach: zwykły, szary dziad...

Jako wadę tego zestawu uważam sposób montowania włosów Sarumana na pelerynę. Musiałem się trochę namęczyć, aby to zrobić, a jednocześnie nie zniszczyć peleryny.

W ostatnim czasie nie kupuję za wiele zestawów, ale zawsze w czasie budowania jak nie mogłem znaleźć jakiegoś elementu miałem w głowie myśl: "A co jeśli brakuje go w zestawie", ale zawsze się znajdował. Niestety dzisiaj pierwszy raz zostałem rozczarowany przez firmę LEGO. Mianowicie zamiast tego klocka:
Obrazek
w pudełku znalazł się ten:
Obrazek

Zgodnie ze spisem części w instrukcji tego klocka którego brakuje powinno być 4 a jest 3, natomiast tego co jest powinny być 2, a są 3. :|
Jestem trochę zniesmaczony tym faktem.
Generalnie jest to element, który mam wśród klocków z dzieciństwa, ale i tak nędza.
Coś z takim fantem można zrobić? Gdzieś zgłosić? Ma to w ogóle sens?
Ostatnio zmieniony 2013-07-04, 20:42 przez nuker, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
bonczyk85
Posty: 289
Rejestracja: 2012-03-26, 11:24
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
brickshelf: bonczyk85

 

#19 Post autor: bonczyk85 »

nuker pisze:Coś z takim fantem można zrobić? Gdzieś zgłosić? Ma to w ogóle sens?
Oczywiście, że ma to sens, LEGO ma bardzo dobry customer service:
http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=14305
My sets
Kolekcjonować czy budować... a może jedno i drugie...?

rafson777
Posty: 58
Rejestracja: 2012-05-07, 09:51
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#20 Post autor: rafson777 »

Wracając do kwestii figurek w zestawie 10237, Gandalf ma w nim pelerynkę i włosy, czyli jest jedynym Gandalfem w takim "outficie" spośród wszystkich zestawów LOTR/Hobbit do tej pory.

Awatar użytkownika
Aeryn
Posty: 133
Rejestracja: 2011-11-11, 18:57
Lokalizacja: Wielkopolska
brickshelf: Aeryn

 

#21 Post autor: Aeryn »

nuker pisze:"A co jeśli brakuje go w zestawie"
To się czasem zdarza, nic nie jest idealne. ;)

W moim zestawie liczba elementów oraz jakość ich wykonania była w porządku. Zgodzę się jednak, żę Gandalf pozbawiony peleryny, w tych długich włosach wygląda jak jakiś dziad. ;)
Jak nie wiadomo o co chodzi, to pewnie chodzi o...

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#22 Post autor: M_longer »

Aeryn pisze:Zgodzę się jednak, żę Gandalf pozbawiony peleryny, w tych długich włosach wygląda jak jakiś dziad. ;)
To ostatnio norma...
Obrazek
Bumdarin by Oky - Space Ranger, on Flickr

http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?S=76008-1

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#23 Post autor: Innos »

nuker pisze:Zgodnie ze spisem części w instrukcji tego klocka którego brakuje powinno być 4 a jest 3, natomiast tego co jest powinny być 2, a są 3. :|
Jestem trochę zniesmaczony tym faktem.
Generalnie jest to element, który mam wśród klocków z dzieciństwa, ale i tak nędza.
Coś z takim fantem można zrobić? Gdzieś zgłosić? Ma to w ogóle sens?
Stratny nie jesteś, ilość plastiku się mniej więcej zgadza przecież.:P Ale jak napisał bonczyk85, zgłaszaj do Customer Service, bez problemu dostaniesz uzupełnienie, a odwrócony skos zostanie Ci pewnie jako gratis.
A dziadstwo faktycznie opanowuje Lego. Ale dziady i menele też są potrzebni, w końcu na naszych makietach często stanowią dużą atrakcję.;)
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
nuker
Posty: 57
Rejestracja: 2012-04-05, 19:31
Lokalizacja: Trójmiasto
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#24 Post autor: nuker »

bonczyk85, Innos
Zrobiłem dokładnie tak jak bonczyk85 radził.
Dostałem dzisiaj maila z informacją, że brakujący element zostanie wysłany do mnie i mogę się go spodziewać w ciagu 7-10 dni roboczych. Wygląda na to, że wszystko zakończy się happy endem, ale to dopiero potwierdze jak otrzymam brakującą część.

Zastanawia mnie ile osób nadużywa tej opcji i ściemnia, że nie było jakiegoś fajniejszego elementu?

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#25 Post autor: Szerszen »

Sądzę, że raczej czarne owce Afolskie. Standardowy klient nie ma pojęcia, że można reklamować jeden klocek (tak samo jak nie przejmuje się krzywymi nadrukami albo innymi odcieniami bieli).

Zresztą działanie takie to raczej krótka piłka, chyba że często będziesz zmieniał adres wysyłki.
Jak zaczniesz w ten sposób fabrykować reklamacje i wyda im się to podejrzane, to po prostu każą odesłać cały zestaw.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
nuker
Posty: 57
Rejestracja: 2012-04-05, 19:31
Lokalizacja: Trójmiasto
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#26 Post autor: nuker »

Wczoraj w skrzynce znalazłem list od LEGO, a w nim brakujący element do zestawu.
Jak by support każdego produktu na tej planecie tak wyglądał, świat byłby lepszy :)

Awatar użytkownika
Absolem
Posty: 71
Rejestracja: 2012-05-18, 08:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#27 Post autor: Absolem »

Zestaw świetny od razu po zapowiedzi znalazł się na mojej liście "must have" no i zamówiłem go dziś, na Agito.pl za 50 zł z jakąś drobną końcówką ;) Odbiór osobisty, więc brak kosztów przesyłki.

ODPOWIEDZ