[MOC] ijo ijo

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
SMIGOL
Posty: 206
Rejestracja: 2011-11-13, 20:46
Lokalizacja: Kamienna Góra
brickshelf: smigol

 

[MOC] ijo ijo

#1 Post autor: SMIGOL »

Gdybym wiedział co napisać, to pewnie bym to napisał. Jako, że nie wiem to napiszę krótko co i jak.

Zaczęło się od chęci zrobienia wysuwanych podpór - takich jak w zabudowach Magirusa. Do tego trzeba było podpiąć jakąś kabinę i najlepiej, jakby było to Iveco… ale Iveco robić mi się wybitnie nie chciało. Cóż zrobić?
Spiąć to z kabiną, która już istnieje, podoba mi się, a nie mam gdzie jej zastosować - bo nie wiem co to jest.
I tak powstało takie coś.
Obrazek
Kilka danych dla Techniksów:
Jazda: Przód – tył
Skręt – brak
Wysokość: brak pomiaru
Masa własna: brak wagi
Obrót wieży: bez ograniczeń (nie plączą się tam żadne kable)
Sterowanie osprzętem: tzw. „Ręka Boga” (dopuszczalne M, L, XL, a nawet XXL)
Przyśpieszenie od 0 do 100 km/h: zależne od „ręki Boga”.
Obrazek
European Fire Truck by Smigol_, on Flickr
Obrazek
European Fire Truck by Smigol_, on Flickr

Muszę jeszcze dodać, bo wiem, że tytuł może być mylący – autko nie wydaje żadnych dźwięków, a jego światła nie migają, jednak zawsze może to zrobić osoba obsługująca.

Galerie do wyboru, do koloru:
Fliker
BS (od 01 do 11)

A, że ostatnio mam banię i tworzę po dwa autka to jeszcze ciężarówka do zadań specjalnych (coś ala unimog).
Obrazek
Zdjęcia od 01 do 05

Pojazdy nie będą zgłoszone do CUUSOO i nie będą miały ogólnopolskiej reklamy, dlatego proszę komentować tutaj.
Każda porażka jest szansą żeby spróbować jeszcze raz, tylko mądrzej. Autora nie znam.

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#2 Post autor: blizzard »

Urzekły mnie odwrócone kolanka ;)
A ten a la unimog - fajnie jakby przednie kapcie miał takie same jak tylne. da się zrobić foto?:D

Cormorando
Posty: 41
Rejestracja: 2006-09-10, 11:29
Lokalizacja: Poznań

#3 Post autor: Cormorando »

Fajny patent na przedni zderzak. Same modele też świetne, proste i czytelne funkcje, nie za dużo bajerów, w takim "zestawowym" stylu. Myślę, że z powodzeniem mogłyby być jako takie sprzedawane.

Awatar użytkownika
bonczyk85
Posty: 289
Rejestracja: 2012-03-26, 11:24
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
brickshelf: bonczyk85

 

#4 Post autor: bonczyk85 »

Dokładnie to samo pomyślałem, oba modele spokojnie mogłyby się znaleźć na półkach sklepowych, pod szyldem "City". Rzeczywiście bardzo fajny patent na przednią zderzakową część kabiny, widać obie ciężarówki są jednej marki:).
Ostatnio zmieniony 2013-09-23, 18:40 przez bonczyk85, łącznie zmieniany 1 raz.
My sets
Kolekcjonować czy budować... a może jedno i drugie...?

Awatar użytkownika
SMIGOL
Posty: 206
Rejestracja: 2011-11-13, 20:46
Lokalizacja: Kamienna Góra
brickshelf: smigol

 

#5 Post autor: SMIGOL »

Dzięki Panowie. Ciesze się, że zderzak Wam się podoba - mi też.
Zabawowość, funkcjonalność, mocne połączenia i przyzwoity wygląd to, jak na razie, moje główne cele przy budowaniu.

To i tak jeden ze słabszych modeli, ze względu na dwa mało pewne rozwiązania. Jednak przeszły one testy jednodniowe i postanowiłem tak to zostawić.
blizzard pisze:A ten a la unimog - fajnie jakby przednie kapcie miał takie same jak tylne. da się zrobić foto?:D
Stał na takich, przez dłuższy czas i jakoś bardziej podoba mi się tak, jak teraz. Jeżeli dotrwa do następnej, większej sesji zdjęciowej to jakaś szansa na zdjęcie jest... ale mała, bo ma w sobie 2 klocki, które mam zaplanowane :)
Każda porażka jest szansą żeby spróbować jeszcze raz, tylko mądrzej. Autora nie znam.

Awatar użytkownika
Grzesiek
VIP
Posty: 161
Rejestracja: 2010-07-14, 19:11
Lokalizacja: tychy
brickshelf: grzesioo

 

#6 Post autor: Grzesiek »

Przepiękna maszyna, więcej zostało już wypisane wcześniej. Mam nadzieje że użyczysz sprzętu do makiety :) tak jak obecne wozy które dumnie były prezentowane na wystawie Rzeszowskiej :)

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#7 Post autor: legosamigos »

SMIGOL pisze:Dzięki Panowie. Ciesze się, że zderzak Wam się podoba - mi też.
Zabawowość, funkcjonalność, mocne połączenia i przyzwoity wygląd to, jak na razie, moje główne cele przy budowaniu.
Chyba większość Twoich modeli taka właśnie jest, tzn. bawialna, funkcjonalna i do tego ładnie wyglądające. Akurat sam jestem w trakcie budowania drugiego wozu strażackiego, tylko w troszkę większej skali, no i w dziale Technic. A co z tego mojego budowania wyjdzie? Czas pokaże. W każdym razie Lego faktycznie mogłoby robić takie zestawy City, jak Twoje ciężarówki. Powiedz, do czego ma służyć ten axl wystający w środku wieży?
Ostatnio zmieniony 2013-09-24, 01:55 przez legosamigos, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 164
Rejestracja: 2012-11-19, 10:19
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#8 Post autor: Prezes »

Odnoszę wrażenie, że w wozie strażackim jest za mało osi/kół. Z tyłu powinny być przynajmniej dwie osie. W końcu to pojazd specjalny, prawda ? Mam tez wrażenie, że koła są za małe w stosunku do całości. Dobry pomysł z siedziskiem i pulpitem sterowniczym przy drabinie. Chociaż kolorystycznie zlewa się z całą konstrukcją. Odróżniłbym go od reszty wozu.

Co do pojazdu do zadań specjalnych, z żółtą kabiną: przedni laczek mógłby być wąski, ale osadziłbym go na cienkiej feldze. Coś tu mi nie pasuje i burzy całość. Hak także wydaje się nieproporcjonalnie duży w stosunku do nadwozia. Z drugiej strony fajna konstrukcja, ciekawe elementy podwozia, mała zgrabna paka.

Ogólnie jest potencjał, ale brakuje mi przysłowiowej kropki nad i.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#9 Post autor: eric trax »

Druga ciężarówka podoba mi się dużo bardziej, jakby lepiej trzymała proporcje. Przy wozie strażackim koła wyglądają jak od taczki trochę. Poza tym bardzo fajnie to zbudowane, jestem za :D
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
SMIGOL
Posty: 206
Rejestracja: 2011-11-13, 20:46
Lokalizacja: Kamienna Góra
brickshelf: smigol

 

#10 Post autor: SMIGOL »

Prezes pisze:Odnoszę wrażenie, że w wozie strażackim jest za mało osi/kół. Z tyłu powinny być przynajmniej dwie osie. W końcu to pojazd specjalny, prawda ?
Obrazek

Panie Prezesie, Ericu Traku :) koła są za malutkie, bo to znak firmowy Smigola wałkowany już parę razy:D Nie wiem co mi tej łepetynie siedzi*, że zakłam takie. Tutaj (z małą przeróbką) zmieszczą się balonowe i będą bardziej ok. Mówią, że człowiek się uczy na błędach?!..... hmmmmm
Więcej rzeczy nie pamiętam, za wszystkie serdecznie żałuję i postanawiam się poprawić.

* tak naprawdę to wiem - we wszystkich autkach, od początku, mam spaprane koła i teraz konsekwentnie jestem zmuszony popełniać ten błąd.

Dzięki!
Każda porażka jest szansą żeby spróbować jeszcze raz, tylko mądrzej. Autora nie znam.

Ciehoo
Posty: 99
Rejestracja: 2012-08-29, 13:16
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: Ciehoo2012
Kontakt:

 

#11 Post autor: Ciehoo »

Kamil przesuń tę roletę za kabiną nieco w dół jak na tym zdjęciu przez Ciebie dołączonym, a przednią podporę do tyłu za tę skrytkę. Ciekawa interpretacja Iveco Eurofire by Magirus;) Zderzak pomysłowy, chociaż nie odpowiada temu na zdjęciu ;)

Koła, no cóż to faktycznie przecież twój znak firmowy:)

PS. Zdemontowałeś 60002 czy kupiłeś tę nową drabinę na BL?

Awatar użytkownika
SMIGOL
Posty: 206
Rejestracja: 2011-11-13, 20:46
Lokalizacja: Kamienna Góra
brickshelf: smigol

 

#12 Post autor: SMIGOL »

Wojtku, wysokość skrytki i jej umieszczenie jest spowodowana przez system podpór (widziałeś? jest w galerii). Przy tym rozwiązaniu nie mogę ich za bardzo przesunąć bo potrzebuję na nie 4 study tzn. jedną stronę pewnie bym mógł, ale druga byłaby od niej za bardzo oddalona. Zderzak nie odpowiada temu na zdjęciu bo nie robiłem Iveco (patrz: opis)

PS. Kupiłem dwie i już brakuje mi następnych dwóch :)
Ostatnio zmieniony 2013-09-25, 05:37 przez SMIGOL, łącznie zmieniany 2 razy.
Każda porażka jest szansą żeby spróbować jeszcze raz, tylko mądrzej. Autora nie znam.

Greg
VIP
Posty: 199
Rejestracja: 2010-01-21, 13:19
Lokalizacja: Poznań

#13 Post autor: Greg »

Żółta ciężaróweczka jest słodka. Podoba mi się że wysoko stoi. HDS też sprytny.Gratulacje!

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#14 Post autor: 3dom »

Żółta dużo fajniejsza, głównie przez powiew świeżości. Wozów strażackich już trochę pokazałeś a czegoś takiego jeszcze nie było. Oczywiście nie oznacza to, że straż nie jest bardzo solidną konstrukcją ale żółta jakoś bardziej trafia w mój gust ;)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Ciehoo
Posty: 99
Rejestracja: 2012-08-29, 13:16
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: Ciehoo2012
Kontakt:

 

#15 Post autor: Ciehoo »

Czy to rozwiązanie rozkładania podpór (genialne w swojej prostocie!) jest dość wytrzymałe? mam na myśli to, czy przy przesuwaniu podpory wzdłuż bar w/ stop ring nie spada z niego ten kluczyk. Nie mam akurat klocków pod ręką aby to wypróbować ;)

Wiem, że nie budowałeś Iveco (w końcu już masz np. betoniarkę) tylko tak napisałem bo zdjęcie linkowałeś akurat tego samochodu. A swoją drogą to masz okazję być prekursorem jakiejś nowej, nie znanej bliżej marki :)

Szykujesz jakąś produkcję seryjną, że Ci drabin już brakuje?

ODPOWIEDZ