6833 Beacon Tracer

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 164
Rejestracja: 2012-11-19, 10:19
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

6833 Beacon Tracer

#1 Post autor: Prezes »

Recenzja 6833: Beacon Tracer

Obrazek

Dane techniczne:

Seria: SYSTEM / Space / M:Tron
Rok premiery: 1990
Liczba klocków: 38 szt.
Liczba figurek: 1
Liczba worków z częściami: 1 woreczek
Spis części: BrickLink
Cena: Bricklink: ~7$ (średnia)

Brickset
BrickLink
Peeron

Ten zestaw, wcale nie jest moim wykopaliskiem piwnicznym. To jeden z pierwszych jakie niedawno kupiłem na Allegro. Ostatnimi czasy mam motywację, aby w miarę możliwości kupować i odświeżać stare zestawy z przełomu lat 80tych i 90tych. Oczywiście wiele z nich kojarzę, chociażby w czasie zabaw u kolegów na chacie. Z drugiej strony są pewne charakterystyczne serie jak Blacktron, M:Tron czy rycerze, których z nazw nie jestem w stanie przytoczyć, ale z pewnością coś wcześniej czy później wpadnie mi w ręce. Systematycznie, ale powoli będę sobie uzupełniał kolekcje ucząc się jednocześnie. Dlatego proszę mnie prostować jeśli cokolwiek będzie wymagało uzupełnienia lub poprawienia. Ale do tematu.
Seria M:Tron. Odnoga serii Space. Produkowana w latach 1990-1993. Równolegle z Blacktron II, Space Police I i II. Charakterystyczna ze względu na swoje czerwono-czarne barwy, “żarówiasto” zielone element i logo. Dla mnie w ogóle space, to podział po barwach. Gdzies w głowie zakodowały mi się kolory i tak: SPACE POLICE to transparent red, black i blue, BLACKTRON: black, white i transparent green, M:TRON: black, red, white i transparent green no i ICE PLANET 2002: white, blue i trsanparent orange.
Prezentowany zestawy jest drugim co do wielkości zestawów z całej serii. To prosty pojazd z kierowcą, zwiadowcą z charakterystycznie otwieraną szybą oraz “balonowymi” oponami.

Opakowanie:

PRZÓD I TYŁ
Obrazek Obrazek

GÓRA I DÓŁ
Obrazek Obrazek

PRAWO I LEWO
Obrazek Obrazek

Warto wspomnieć, iż pudełko sfotografowane przeze mnie jest raczej w stanie nędznym. Kupując bylem tego świadom, ale liczyłem, że chociaż klocki i instrukcja będą w zestawie. Tak też było. Pudełko, w stanie lepszym niż zaprezentowane w recenzji, poszukiwane przeze mnie. Mimo wszystko wrzuciłem zdjęcia, chociażby poglądowo (alternatywne modele).

Instrukcja:

Jak większość zestawów z tamtych lat instrukcja jest w formie ulotki.

Obrazek Obrazek

Klocki:
Trzeba było całość odświeżyć. Mycie, szczotkowanie. Cieszy mnie ich stan, bo nie są zniszczone czy podrapane. Szczególnie bałem się o szybę z logo oraz tors ludzika.
Jesli chodzi o charakterystyczne klocki to oczywiście szyba: 2466p68. Dorzuciłbym jeszcze tego slope’a: 3039p10, który może nie jest niczym szczególnym ale wartym zauważenia.

Minifig:
Czerwony, czarny, biały i “żarówiasto” zielony. Esencja barw M:Tron w 33mm.
ObrazekObrazek

Poniżej kilka fot:
GOTOWY MODEL:
Obrazek Obrazek Obrazek
ObrazekObrazek Obrazek

Z moich spostrzeżeń z budowy: minifig, po zajęciu miejsca w pojeździe nie ma co zrobić ze swoją krótkofalówką. Ogólnie zawadza. Konstruktor pojazdu nie pomyślał, aby ją odpiąć i umieścić gdzieś w pojeździe. Patrząc na front pudełka, widzę jak sprytnie rozwiązali ten problem. Szkoda, pozostaje jakiś niesmak. Nie ma tragedii, ale …

ZA:
+ stara, dobra, seria space (nie jestem fanem, a jednak mnie ujęło)
+ kolorystyka
+ brak etykiet,
+ ciekawe modele alternatywne

PRZECIW:
- słaby dawca

+/- nic spektakularnego jeśli chodzi o konstrukcje = w prostocie siła !

Podsumowanie:
Mimo, iż nie jestem fanem serii SPACE (ogólnie) to jest to jeden z zestawów/jedna z serii, które chciałem mieć i to nie tylko jako dzieciak. Seria space, tak bogata w tamtych latach do tej pory zachęca mnie do jej poznania i przypuszczam, iż sukcesywnie chciałbym się jej przyglądać dokładniej.
Sam model bawialny, nie ma problemów z odpadającymi częściami, czy może otwierająca się kabiną z byle powodu. Zapewne pierwszym elementem, który uszkodzi się w czasie zabaw byłaby antena, która wystaje znacząco poza obrys nadwozia. Cieszy fakt, iż po 23 latach logo na szybie i torsie w nienaruszonym stanie !

A ! Taka ciekawostka. Przeglądałem sieć w celu odnalezienia ładniejszych zdjęć opakowań i natrafiłem na odpowiedniki 6833 wykonane dla innych serii. Zerknijcie proszę na poniższe prace. Niestety nie wiem kto jest autorem. Mam nadzieję, że takowy nie będzie urażony, iż użyczyłem sobie jego prace w celach poglądowych ?

Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

EDYTA:
Poprawiłem linki.
Ostatnio zmieniony 2014-10-07, 13:13 przez Prezes, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#2 Post autor: 3dom »

Fajne są te przeróbki na inne serie. Tutaj jest więcej takich tworów.

Jedna uwaga, lepiej linkować elemety z BrickLinka niż lekko przestarzałego Peerona ;)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Hegemon
Posty: 275
Rejestracja: 2011-05-15, 19:47
Lokalizacja: Pyrlandia
brickshelf: Hegemon78
Kontakt:

 

#3 Post autor: Hegemon »

Ach... Jeden z pierwszych moich zestawów LEGO. Dostałem go na gwiazdkę. Pamiętam jak jeździłem tym pojazdem po choince. :) Szukam go nadal w bardzo dobrym stanie.
Ostatnio zmieniony 2013-09-23, 11:37 przez Hegemon, łącznie zmieniany 1 raz.
"Wiwat Krwawy Hegemon"

Moja kolekcja LEGO

Awatar użytkownika
pikeman
Posty: 31
Rejestracja: 2011-03-29, 20:36
Lokalizacja: Brzesko
brickshelf: karold
Kontakt:

 

#4 Post autor: pikeman »

Kiedy widzę te świetne (i świetlne) zdjęcia na pudełku, jedyne słowo, które mi przychodzi na myśl to: magia. :)

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#5 Post autor: bacon »

Prezes, czyżbyśmy mieli w dzieciństwie zestawy z tego samego Pewex'u? Tego oczywiście też miałem :)

Awatar użytkownika
bonczyk85
Posty: 289
Rejestracja: 2012-03-26, 11:24
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
brickshelf: bonczyk85

 

#6 Post autor: bonczyk85 »

Fajny zestaw, klasyka i tyle. Chociaż trzeba przyznać, że zdjęcia zestawu na pudełku zostały chyba nieco podkoloryzowane przez marketingowców, jakby potraktowane ówczesnym odpowiednikiem jakiegoś Fotoshopa - wygląda to, jakby trans-greenowe elementy się świeciły, a w rzeczywistości przecież wcale tak nie jest, przynajmniej nie w takim stopniu:).
My sets
Kolekcjonować czy budować... a może jedno i drugie...?

Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 164
Rejestracja: 2012-11-19, 10:19
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: Prezes »

bacon pisze:Prezes, czyżbyśmy mieli w dzieciństwie zestawy z tego samego Pewex'u? Tego oczywiście też miałem :)
Raczej nie ;-) Ten zestaw zakupiłem na Allegro i nie pochodzi z moich prywatnych piwnicznych wykopalisk. Jest pozycją którą chciałem mieć, którą pamiętam z czasów dzieciństwa i zabaw u kumpli na chacie. Mieli ciotki, wujki, babcie w Reichu to mieli fajne zestawy.
bonczyk85 pisze:Chociaż trzeba przyznać, że zdjęcia zestawu na pudełku zostały chyba nieco podkoloryzowane przez marketingowców, jakby potraktowane ówczesnym odpowiednikiem jakiegoś Fotoshopa - wygląda to, jakby trans-greenowe elementy się świeciły, a w rzeczywistości przecież wcale tak nie jest, przynajmniej nie w takim stopniu:).
Pewnie, ale takie małe kłamstewko robi swoje. To jest ten mały haczyk, który jak magnes przyciągał i zapadał w pamięć. Do dziś M:Trony i Blacktrony świecą się na pudełkach, a w rzeczywistości nic a nic ;-)

Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 370
Rejestracja: 2012-12-28, 18:27
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
brickshelf: tbzz
Kontakt:

 

#8 Post autor: tbzz »

I kolejna z ciekawością przeczytana recenzja staroci :) Osobiście nie posiadałem go w dzieciństwie. Ale tak jak pisałeś, to charakterystyczny przedstawiciel swojego gatunku. Czysta klasyka. I jest naprawdę fajny. A te świecące malowidła na pudełkach, a rzeczywistość po otwarciu go..nie istniała różnica dla nas, którzy otrzymywaliśmy je w latach 80, czy 90. To i tak była magia.
Insta (główny kanał) @legos_soul
Blog Lego http://legosoul.wordpress.com/
Zestawy http://brickset.com/sets/ownedby-tbzz

Awatar użytkownika
Qbrick
Posty: 38
Rejestracja: 2011-07-05, 23:19
Lokalizacja: Toruń
brickshelf: kszaki

 

#9 Post autor: Qbrick »

ahh... mój kuzyn miał taki. Wizyty u niego to nieodzowna "walka" o pierwszeństwo zabawy tym zestawem z moim bratem :) Wspomnień czar :)

zen535i
Posty: 152
Rejestracja: 2013-08-11, 16:19
Lokalizacja: Radomsko, Wieluń
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#10 Post autor: zen535i »

Ale super że przypominacie takie zestawy . Hmm.. szczerze powiem Wam że zestaw dostałem w zamian za wizytę u..... fryzjera :) tak, tak do tej pory raczej chodzę taki zarośnięty niż wystrzyżony . Zestaw fajny , ale szczerze jako 3,5 czy 4 latkowi nie przypadł do gustu ze względu na to żę przez całą drogę z miasta do domku myślałem że owe dwa okrągłe klocki trans green z tyłu będą się przyklejać do szyby po polizaniu : a tu zawód , jeden z niewielu przy klockach lego :)
Piwo moje paliwo;)

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#11 Post autor: Kirysowaty »

Zestawik bardzo fajny - muszę przyznać, że nawet teraz robi świetne wrażenie. Cała podseria M-TRON jest genialna. Sporo w tym zasługa przyjemnej kolorystyki, względnie dopracowanych modeli i udanych minifigów.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

M-Tron
Posty: 29
Rejestracja: 2011-06-30, 21:44
Lokalizacja: Lublin

#12 Post autor: M-Tron »

Klasyk genialny w swojej prostocie a pochodzący jeszcze z czasów gdy designerzy Lego umieli projektować zestawy, nawet malutkie impulsy :/ Do Beacon Tracera mam niezwykły sentyment - na półeczce stoi sobie 5 sztuk :)

Awatar użytkownika
David
Posty: 58
Rejestracja: 2013-05-07, 08:41
Lokalizacja: Dębica
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#13 Post autor: David »

wspaniały klasyk, jako dziecko marzyłem o całej serii mtron :-)
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu. Oni żują pszczoły.

Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 370
Rejestracja: 2012-12-28, 18:27
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
brickshelf: tbzz
Kontakt:

 

#14 Post autor: tbzz »

Pozwólcie, że odgrzebię temat. Wrócić chcę do modyfikacji recenzowanego przez Prezesa zestawu. Modyfikacji na styl innych frakcji w ramach kosmicznych klocków. I tak wczoraj wieczorem, kierowany impulsem popełniłem cztery konwersje przedmiotowego seta w ujęciach: Blacktrona I, Blacktorna II, Futurona i Space Police. Zresztą sami zobaczcie :) Który najlepiej wygląda? Mała ankieta w ramach szerszego opisu całości na Lego's soul .
Obrazek
Insta (główny kanał) @legos_soul
Blog Lego http://legosoul.wordpress.com/
Zestawy http://brickset.com/sets/ownedby-tbzz

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#15 Post autor: tomey »

tbzz, uwielbiam takie wariacje:) Nie wiem jednak czy futuron zamiast niebieskich, nie powinien mieć czerwonych stożków:)
37236809 nowe gadu:)

ODPOWIEDZ