[MOC] Liebherr LTM 1070

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Tranzystor
Posty: 572
Rejestracja: 2016-08-29, 17:27
Lokalizacja: Rybnik okolice
brickshelf: Tranzystor

 

#61 Post autor: Tranzystor »

Nie mam pojęcia jak rok temu wygrałem MOC listopada. Takim brzydkim żurawiem?!

Obrazek

Obrazek

Po powrocie z Rzeszowa żuraw jak wiadomo był w kiepskim stanie, a kilka osób przekonało mnie, że to co buduję wcale nie jest takie ładne jak myślałem. Wtedy zrozumiałem swoje błędy, przeskoczyłem na kolejny poziom i od dziś będę budował ładniejsze rzeczy.

Wracając do żurawia. Główna zmiana to większa ilość detali, nie będę wymieniał wszystkiego po kolei, można pobawić się w znajdź 10 różnic na poniższych obrazkach.

Obrazek Obrazek

Z mniej widocznych rzeczy. Całkowicie nowe są druga i trzecia sekcja wysięgnika. Wysuwają się znacznie lżej, mają znacznie większą wytrzymałość i są ładniejsze. A cały wysięgnik udało się spłaszczyć o 2 płytki i wydłużyć o 4 study, dzięki czemu ma znacznie lepsze proporcje.

Zmieniłem również mechanizm podnoszenia kabiny, dalej używa gumek, ale jest znacznie bardziej cywilizowany (widać go na filmie). Łańcucha też nie ma.

Oprócz tego wyciągnąłem z niego sporo wartościowych klocków. Stary używał np. 4 przedłużek PF, a nowy tylko jedną, poza tym po zdjęciu bocznego panelu, który trzyma się na pinie, mamy dostęp do akumulatora, który można łatwo wymontować. W starym był na stałe.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Nagrałem też nowy film, a nawet dwa. Pierwszego nie musicie oglądać, bo to prawie to samo co rok temu, ale na drugim można zobaczyć trochę bebechów.

Film 1
Film 2

Na deser 2 zdjęcia oryginału:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#62 Post autor: Sariel »

Bardzo ładny, zdjęcia również. Jakby Ci się chciało dalej kombinować z wyglądem, to w osie 1, 3 i 4 warto wsadzić okrągłą płytkę 2x2 DBG i na to takiż kafel - będzie podobniej do oryginału.
Zastanawia mnie bom, bo jest bardzo głądki i zwarty, i ciekaw jestem na czym się w środku trzyma. Jest tam coś, co go spina?

Tranzystor
Posty: 572
Rejestracja: 2016-08-29, 17:27
Lokalizacja: Rybnik okolice
brickshelf: Tranzystor

 

#63 Post autor: Tranzystor »

Sariel pisze: ciekaw jestem na czym się w środku trzyma. Jest tam coś, co go spina?
W środku raczej nic nie ma, jedynie końcówka drugiej i częściowo pierwszej są spięte w pionie. Ale bricki to mocna rzecz, nie narzekam. :]

A z tymi kołami to masz rację, zastanawiałem się nad tym do innego żurawia, ale tu też by się przydały. Kupię kiedyś przy okazji i zamontuję.
Ostatnio zmieniony 2013-10-21, 22:28 przez Tranzystor, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#64 Post autor: legosamigos »

Faktycznie dużo lepiej wygląda design niż ten, który wygrał MOC miesiąca. A co to za element nad tylnymi światłami? Do czego to ma służyć? Czy testowałeś jakiś większy ciężar do podniesienia? W końcu to żuraw Liebherra :)
Ostatnio zmieniony 2013-10-22, 13:22 przez legosamigos, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Tranzystor
Posty: 572
Rejestracja: 2016-08-29, 17:27
Lokalizacja: Rybnik okolice
brickshelf: Tranzystor

 

#65 Post autor: Tranzystor »

legosamigos pisze:A co to za element nad tylnymi światłami?
Wydawało mi się, że to kliny pod koła, ale nie jestem pewien. :P
legosamigos pisze:Czy testowałeś jakiś większy ciężar do podniesienia?
Tak, te 300 g na filmiku. Więcej nie daje rady wyciągarka. A przy maksymalnie rozłożonym jedno koło z Unimoga.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#66 Post autor: legosamigos »

Dejw pisze: Tak, te 300 g na filmiku. Więcej nie daje rady wyciągarka. A przy maksymalnie rozłożonym jedno koło z Unimoga.
Chyba te 4 koła tyle nie ważą ;) No to niewiele podnosi przy rozłożonym bomie :)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#67 Post autor: M_longer »

legosamigos pisze:Chyba te 4 koła tyle nie ważą ;)
Jedno koło z Unimoga waży według BL 67 gram:
http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=44772c03

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#68 Post autor: legosamigos »

M_longer pisze:
legosamigos pisze:Chyba te 4 koła tyle nie ważą ;)
Jedno koło z Unimoga waży według BL 67 gram:
http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=44772c03
A faktycznie, jest taka informacja :) Ja sprzedałem swojego Unimoga, bo jakiś taki nieporęczny gabarytowo był. M.in. te koła nie pasowały mi do moich MOCy :) Wracając do modelu Dejwa, to kabina operatora zdecydowanie lepiej wygląda niż ta poprzednia
Ostatnio zmieniony 2013-10-22, 21:03 przez legosamigos, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Tranzystor
Posty: 572
Rejestracja: 2016-08-29, 17:27
Lokalizacja: Rybnik okolice
brickshelf: Tranzystor

 

#69 Post autor: Tranzystor »

legosamigos pisze:Chyba te 4 koła tyle nie ważą ;) No to niewiele podnosi przy rozłożonym bomie :)
Według BL z ośkami 282 g. Ale 300 na pewno podniesie. :P
legosamigos pisze:kabina operatora zdecydowanie lepiej wygląda niż ta poprzednia
Dzięki, ta stara była beznadziejna.

A co do modelu miałem napisać że nie udało mi się zrobić wycieraczek i trochę głupio bo operator ma nawet na górnej szybie, ale jeszcze coś pomyślę w tym kierunku.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#70 Post autor: Bricksley »

Akurat na wycieraczki jest sporo ciekawych patentów :) Więcej napiszę później :P
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#71 Post autor: Żbik »

No wygląda zdecydowanie lepiej, mniej "lodówkowato" (przesadnie gładko). Ale uważaj, bo zbyt długie pieszczenie jednego modelu może aż nadto zaabsorbować - patrz ja :)

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#72 Post autor: Bricksley »

Miałem coś dopisać jeszcze, więc napiszę, że dobrze, że poszedłeś w detale. Kabina operatora bardzo ładnie się prezentuje. Ogólnie fajnie wygląda, nie tak surowo jak wcześniej.
Ostatnio zmieniony 2013-10-26, 13:17 przez Bricksley, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Kruk
Posty: 471
Rejestracja: 2013-01-16, 12:18
Lokalizacja: Okolice Namysłowa
brickshelf: Na razie brak ;/...

 

#73 Post autor: Kruk »

Nooo teraz to wygląda rewelacyjnie naprawdę , super sprawa XD Ciekawi mnie jak zmieniłeś połączenie pomiędzy silnikiem a wyciągarką ? poprowadziłeś w środku jakiś mechanizm?
Taka mała reklama, dla AFOL'i zniżka 20%: http://cutedragonsandmore.deviantart.com/

Tranzystor
Posty: 572
Rejestracja: 2016-08-29, 17:27
Lokalizacja: Rybnik okolice
brickshelf: Tranzystor

 

#74 Post autor: Tranzystor »

Dzięki.
Dwie czarne obejmy kątowe + kardan.

Awatar użytkownika
Kruk
Posty: 471
Rejestracja: 2013-01-16, 12:18
Lokalizacja: Okolice Namysłowa
brickshelf: Na razie brak ;/...

 

#75 Post autor: Kruk »

Rozumiem tak sprytnie to zrobiłeś ;D aa powiedz, pracujesz nad czymś nowym, nie musisz zdradzać nad czym tylko powiedz czy będzie na co popatrzeć ;D
Taka mała reklama, dla AFOL'i zniżka 20%: http://cutedragonsandmore.deviantart.com/

ODPOWIEDZ