853353 Holiday Magnet Set

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
wallyjarek
Posty: 1275
Rejestracja: 2013-10-24, 09:31
Lokalizacja: Poznań / Limerick - Irlandia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

853353 Holiday Magnet Set

#1 Post autor: wallyjarek »

Obrazek

853353 Holiday Magnet Set



Rok premiery: 2011
Waga zestawu (brutto): 66 gram
Liczba klocków: Zestaw składa się z 48 części
Liczba figurek: Jedna
Spis części: http://rebrickable.com/sets/853353-1/ho ... -gear-2011
Cena: BrickLink: od 6 Euro, Amazon: od 12 Funtów, Allegro: ok. 70 PLN

BrickLink
Brickset

Wiadomo że już dwa miesiące przed Gwiazdką o ile nie i wcześniej pojawiają się już w sklepach zabawki związane ze świętami.
Ja jak i moi znajomi postanowiliśmy zaopatrzyć się w klocki. Zdjęcie
Takie wczesne świąteczne zakupy. Były to między innymi:
Renifer (Reindeer Holiday Bauble) - http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?S=850852-1
Mikołaj (Santa Holiday Bauble) - http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?S=850850-1
Choinka (Tree Holiday Bauble) - http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?S=850851-1
Decorating the Tree - http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?S=40058-1
Santa Sleigh - http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?S=40059-1 oraz
Holiday Scene Magnet - http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?G=853353 który mam zamiar opisać.
Bardzo spodobał mi się od razu, gdy go zobaczyłem na stronie Lego, postanowiłem zamówić.

Opakowanie i instrukcja
Pudełko jest niewielkie 12.4 x 9.2 x 5 cm.
Zawierało ono instrukcję budowania , naklejki z napisem „Wesołych Świąt” w 12 językach w tym też polski oraz naklejka z napisem „Happy Holidays” oraz Klocki.
Instrukcja zawiera 12 kroków zbudowania choinki, Gwiazdora, oraz prezentu pod choinką.
Kolejne 6 umożliwia nam połączenie dwóch klocków z magnesem pod całą scenkę Świąteczną do zamontowania na lodówkę.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Klocki

Obrazek

Budowa
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Podsumowanie
Jest to bardzo miły, fajny zestaw do zbudowania z dzieckiem jak i samemu.
Bardzo fajnie prezentuje się na lodówce i nie tylko :)
Moim zdaniem poleciłbym ten zestaw każdemu.

Za
  • Figurka
  • Cena - gdy kupowałem kosztował 10 Euro ( dla mnie warto było nabyć klocki)
Przeciw
  • Bardzo szybko się wyprzedał w Lego Shop, już nie jest dostępny (możliwe że się jeszcze pojawi)
Wszystkie zdjęcia 853353

Ps. Jest to moja pierwsza recenzja, bardzo prosta. Mam nadzieję że udana.
Ostatnio zmieniony 2013-11-12, 17:15 przez wallyjarek, łącznie zmieniany 5 razy.

Jetboy

#2 Post autor: Jetboy »

10 Euro za taki zestaw to raczej nie jest cena która się klasyfikuje na "Za".

Awatar użytkownika
wallyjarek
Posty: 1275
Rejestracja: 2013-10-24, 09:31
Lokalizacja: Poznań / Limerick - Irlandia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: wallyjarek »

Jetboy pisze:10 Euro za taki zestaw to raczej nie jest cena która się klasyfikuje na "Za".
Na moją kieszeń jest ok. Nie przeliczam ilości klocków względem ceny i to chyba mój błąd.
Znajomi stwierdzili również, że nie jest strasznie.

GrublukTheGrim
Posty: 243
Rejestracja: 2011-04-29, 21:22
Lokalizacja: Znikąd

#4 Post autor: GrublukTheGrim »

Jetboy pisze:10 Euro za taki zestaw to raczej nie jest cena która się klasyfikuje na "Za".
Najlepiej żeby był za darmo. I to jeszcze po 2 sztuki. ;-)

Fajna recenzja. Przypomniała mi, że trzeba niedługo złożyć ten magnesik i przyczepić na lodówie.

Awatar użytkownika
Aeryn
Posty: 133
Rejestracja: 2011-11-11, 18:57
Lokalizacja: Wielkopolska
brickshelf: Aeryn

 

#5 Post autor: Aeryn »

Jetboy pisze:10 Euro za taki zestaw to raczej nie jest cena która się klasyfikuje na "Za".
Czyli na nasze by było z 40 zł? Za jedną figurkę mikołaja w "starej" wersji oraz garść zwykłych elementów? Hm...

Recenzja miła i przyjemna, do niczego się nie przyczepię, a jeszcze pochwalę! Recenzje takich małych rzeczy są fajne, bo można raz dwa się z nimi zapoznać nie tracąc wiele czasu na długie czytanie.
Jak nie wiadomo o co chodzi, to pewnie chodzi o...

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#6 Post autor: Innos »

GrublukTheGrim pisze: Najlepiej żeby był za darmo. I to jeszcze po 2 sztuki. ;-)
Biorąc pod uwagę, że nawet zestawy magnesów z 3 licencjonowanymi figurkami da się za tyle i mniej dostać to bardzo drogo. Także wobec tego, że mamy już od jakiegoś czasu nowszą, bardziej dopracowaną wersję Mikołaja, zarówno w ramach Collectable Minifigures za dychę jak i w kalendarzach adwentowych oferujących za dwukrotność tej ceny kilka figurek i pewnie ponad 200 elementów. Także 10 ojro to zbójecko drogo. ;) Nawet za darmo, jako gratis w S@H, nie byłby aż takim hitem jak niektóre polybagi.
wallyjarek pisze: Ps. Jest to moja pierwsza recenzja, bardzo prosta. Mam nadzieję że udana.
A owszem, udana i jak każda mile widziana. :) Szczególnie, jeśli chodzi właśnie o takie sezonowe/świąteczne ciekawostki, zawsze miło o takim drobiazgu na szybko poczytać.
Ostatnio zmieniony 2013-11-12, 17:17 przez Innos, łącznie zmieniany 1 raz.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
wallyjarek
Posty: 1275
Rejestracja: 2013-10-24, 09:31
Lokalizacja: Poznań / Limerick - Irlandia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: wallyjarek »

Przyznam, że kalendarze mi się nie podobają. Cena mi odpowiada dlatego że w euro zarabiam. Gdybym zarabiał w złotówkach te 40 pln przeznaczyłbym na coś innego i nie stać by mnie było na tyle zestawów co kupiłem w ostatnim półroczu.
Postaram się przed Świetami napisać kolejną recenzje z gadżetów Świątecznych o ile czas pozwoli.

Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 164
Rejestracja: 2012-11-19, 10:19
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#8 Post autor: Prezes »

Ale coś mi tu nie pasuje. Gwiazdor na opakowaniu jest cały czerwony, a Twój ma "czarny pas" o_O
BTW: Taki "świąteczny zapychacz".

Awatar użytkownika
wallyjarek
Posty: 1275
Rejestracja: 2013-10-24, 09:31
Lokalizacja: Poznań / Limerick - Irlandia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: wallyjarek »

Faktycznie, nie zauważyłem. Coś musieli pomieszać, napiszę do Lego zapytanie co jest grane. Ale mi to nie przeszkadza. Zapytam znajomych jak oni mają.

Awatar użytkownika
Aeryn
Posty: 133
Rejestracja: 2011-11-11, 18:57
Lokalizacja: Wielkopolska
brickshelf: Aeryn

 

#10 Post autor: Aeryn »

Na opakowaniu owszem, ale zwróćcie uwagę, że w instrukcji jest dokładanie taki sam gwiazdor jakiego masz. Myślę, że nie ma tu nigdzie błędu w pakowaniu klocków. Różnica jest pomiędzy zdjęciem z opakowania, a tym z instrukcji.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#11 Post autor: Innos »

wallyjarek pisze: Coś musieli pomieszać, napiszę do Lego zapytanie co jest grane.
Pisać możesz, ale nic z tego raczej nie wyniknie - takie drobne pomyłki w grafikach od czasu do czasu się zdarzają (na szybko nie znajdę, ale w paru recenzjach tutaj na pewno są takie drobne pomyłki wskazane), ale o ile nie jest to wada zestawu uniemożliwiająca zbudowanie to chyba szkoda zawracać głowę.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
K^3
Posty: 180
Rejestracja: 2011-06-11, 19:55
Lokalizacja: Gdańsk / Tokio

#12 Post autor: K^3 »

Bardzo lubie takie swiateczne zestawy. Ten tez jest swietny, tylko troche drogi.
Czy planujesz recenzje pozostalych zakupow?

Awatar użytkownika
wallyjarek
Posty: 1275
Rejestracja: 2013-10-24, 09:31
Lokalizacja: Poznań / Limerick - Irlandia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#13 Post autor: wallyjarek »

leń pisze:Czy planujesz recenzje pozostalych zakupow?
Postaram się, lecz nie wszystkie zestawy są moje. Poproszę znajomych o użyczenie :)

Awatar użytkownika
K^3
Posty: 180
Rejestracja: 2011-06-11, 19:55
Lokalizacja: Gdańsk / Tokio

#14 Post autor: K^3 »

Czekam z niecierpliwoscia.

A z dostepnoscia nie jest tak zle, bo za 50 zl bez grosza na S&H jest"Available now".

Nerevar
Posty: 82
Rejestracja: 2009-02-21, 17:08
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

#15 Post autor: Nerevar »

Nie podoba mi się czapka tego Mikołaja. Tak to zestawik ujdzie, ale nie za tą cenę jak na Polskie warunki...

ODPOWIEDZ