[MOC] Domek "Basic"

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
PumpkinPistol
Posty: 9
Rejestracja: 2012-11-16, 10:12
Lokalizacja: Polska
brickshelf: PumpkinPistol
Kontakt:

 

[MOC] Domek "Basic"

#1 Post autor: PumpkinPistol »

Prosty domek który powstał zainspirowany zestawami serii Basic i z elementów pochodzących z tej serii. Seria to z jednej strony łączyła dużą prostotę modeli, jednak z drugiej ogromną swobodę budowania.

Domek nie jest niczym specjalnym, mam jednak nadzieje że przypadnie do gustu. Powstał przy użyciu prostych elementów gównie z 535 i 540 (fundamentu mojego dzieciństwa).

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

I jeszcze domek w LDD

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=jqeCC5ayBfE[/youtube]
Ostatnio zmieniony 2013-11-13, 22:11 przez PumpkinPistol, łącznie zmieniany 2 razy.

Jetboy

#2 Post autor: Jetboy »

Bardzo przyjemny. Dobre zdjęcia.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#3 Post autor: 3dom »

Czuc klimat serii Basic. Mialem kiedys 3 takie zestawy, w tym 1 w fajnej niebieskiej walizce zamykanej plytami bazowymi :)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Belfast
Posty: 387
Rejestracja: 2009-06-24, 22:01
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Diabel

 

#4 Post autor: Belfast »

Bardzo miły domek, który bez czytania opisu przeniósł mnie do samego początku mojej przygody z klockami czyli do przełomu lat 70tych i 80tych.
Lepsze jutro było wczoraj, a świat zamienił wrażliwość na wydajność !

Belfast

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#5 Post autor: Innos »

Seria Basic, lata 80 - też miałem od razu to skojarzenie, klimat serii ująłeś idealnie. :)
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
Sirius
VIP
Posty: 368
Rejestracja: 2012-09-09, 11:11
Lokalizacja: Olsztyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: Sirius »

Bardzo sympatyczna praca. Basic to nie moje klimaty, bo trochę za młody jestem, ale ma urok. Podoba mi się to, że z jednej strony jest bardzo minimalistycznie i prosto, ale widać, że tak właśnie miało być.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#7 Post autor: Ciamek »

Belfast pisze:Bardzo miły domek, który bez czytania opisu przeniósł mnie do samego początku mojej przygody z klockami czyli do przełomu lat 70tych i 80tych.
Jak wyżej : o) Tylko u mnie było to w połowie lat 80tych.

Użyłeś elementów sprzed ćwierć wieku? Bo wszystko wygląda na czyściutkie i nowiutkie.
Zdrufko, Ciamek

lordofdragonss

#8 Post autor: lordofdragonss »

Uroczy! I nawet śliczne meble są do kompletu!

Maniuś

#9 Post autor: Maniuś »

To też są moje pierwsze klocki.
Dostałem je na początku lat 90. Wtedy Tata przywiózł mi dwie walizki z niemiec. NIebieska z trzema szufladami i czerwona z dwiema.
Do dzisiaj je mam.

panrysiek

#10 Post autor: panrysiek »

Bardzo ciekawe 'historyczne' podejście do tematu MOCowania. Super!

PumpkinPistol
Posty: 9
Rejestracja: 2012-11-16, 10:12
Lokalizacja: Polska
brickshelf: PumpkinPistol
Kontakt:

 

#11 Post autor: PumpkinPistol »

Jetboy pisze:Bardzo przyjemny. Dobre zdjęcia.
Dziękuje. Stary Sony A100 + Minolta AF 50mm f 1,7 ale co lustrzanka, to lustrzanka.
Ciamek pisze:
Belfast pisze:Bardzo miły domek, który bez czytania opisu przeniósł mnie do samego początku mojej przygody z klockami czyli do przełomu lat 70tych i 80tych.
Jak wyżej : o) Tylko u mnie było to w połowie lat 80tych.

Użyłeś elementów sprzed ćwierć wieku? Bo wszystko wygląda na czyściutkie i nowiutkie.
Wystarczy miska z wodą i płynem do mycia naczyń i miękka szczoteczka do zębów i wszystkie klocki są czyściutkie :)

Historia jest ciekawa, z dzieciństwa miałem zestawy 540 (~87 rok) i 535 (~91), jakiś czas temu wyciągnąłem klocki i je "odrestaurowałem". Na Allegro znalazłem ciekawą ofertę - klocki z 535, 540 i 545 (to ten z walizeczką na 2 płyty bazowe). Nie pełne - jedynie z elementami niezbędnymi do zbudowania "flagowych" modeli (myślę, że sprzedający zakupił je na BL). Pozwoliło mi to jednak na zastąpienie większości zniszczonych klocków (jak okienka z pourywanymi uchwytami do okiennic). Ponad to wszystkie nadmiarowe, podstawowe elementy jakie mam wylądowały razem z tymi dwoma zestawami Basic.
lordofdragonss pisze:Uroczy! I nawet śliczne meble są do kompletu!
Nie wiem czy tu wszyscy pamiętają ale w instrukcjach do Basiców były też budowle składające się z mebelków.

Awatar użytkownika
Lord Vash
Posty: 113
Rejestracja: 2011-01-06, 00:14
Lokalizacja: Bydgoszcz

#12 Post autor: Lord Vash »

Bardzo fajny domek. Aż mi się tęskno zrobiło do czasów, kiedy nie musiało być legowych kubeczków, kiedy były przezroczyste bricki 1x1 i równie dobrze mogły być szklankami i czym się tylko chciało.
Teraz dzieciakom większość podaje się na tacy, chociaż to wcale mam wrażenie nie zabija w nich kreatywności. Przykład:
Moje dwie małe kuzynki bawią się Friendsami. Jako, że młodsza zawsze papuguje od starszej, a starsza sobie wymyśliła że jej bohaterka pracuje w biurze, no to bohaterka tej drugiej też oczywiści musi. A długopis tylko jeden i co tu zrobić? Na co młodsza rezolutnie na brązowego bara nakłada ten plate z clipem na światełka i rzuca: moja ma lepszy, w kształcie ciupagi, bo sobie z Zakopanego przywiozła.
Wiem, że to może nie temat, ale do teraz się śmieję, jak to wspominam :)
Still looking for my AFOL-boyfriend :)
modularmike.wordpress.com

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2430
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#13 Post autor: dmac »

Patrząc na tę sympatyczną pracę (wyznaję, że do dziś uwielbiam oglądać katalog z 1982 roku, w którym jest kilka budowli tego typu), zacząłem się zastanawiać: co bardziej by się spodobało dzieciakom (powiedzmy do 10 roku życia), gdyby na wystawie pojawiły się obok siebie dwa miasteczka - jedno takie, uproszczone, w stylu z lat osiemdziesiątych, w podstawowych kolorach, a drugie wypasione, hiper-realistyczne, z dzisiejszych elementów. Bo czasem słyszy się, że tamte zestawy bardziej zachęcały do myślenia, poruszały wyobraźnię, a dzisiejsze bardziej zachęcają do kupowania następnych, z jeszcze bardziej wydumanymi elementami. Ile w tym prawdy?

Tak czy owak, domek budzi (zwłaszcza w starych dziadach, takich jak ja) ciepłe uczucia - i o to chyba chodziło :) .
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#14 Post autor: Mestari »

Ale się nostalgicznie zrobiło :)
Miło się to ogląda...

Chirurg

#15 Post autor: Chirurg »

Nostalgiczne i genialne, od razu mi sie przypomniały najpiękniejsze chwile z pierwszymi klockami! Oby więcej takich MOCy!

ODPOWIEDZ