"LEGO Technic w praktyce" - Mark Rollins

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#16 Post autor: M_longer »

V1 pisze:Longer, doceniam pracę i współczuję. Jest mi szkoda Twojego czasu.
Wiesz, tę recenzję można by streścić w jednym (no może dwóch) zdaniach. Tylko że co innego napisać "nie kupować, bo jest kijowa", a co innego spędzić nad tym trochę czasu (zmarnowanego, jak sam zauważyłeś) i opisać dlaczego jest do niczego. Zdaję sobie sprawę że nie jest warta aż takiej uwagi, bo powinna zniknąć z oferty tego wydawnictwa, ale zgłosiłem się do napisania recenzji, więc starałem się zawrzeć w niej wszystko co mi nie pasowało w zawartości. A że nie pasowało praktycznie wszystko, wygląda to jak wygląda.

kris kelvin

#17 Post autor: kris kelvin »

M_longer pisze:Nadal czytacie?
Oj tak :)
Muszę się przyznać, że żadna pozycja z zakresu technica mnie tak nie wciągnęła, jak recenzja tej książki. Autor budzi moją głęboką sympatię swoim szczerym zapałem do uratowania jak największej liczby osób od uzależnienia się od Lego Technic.
Pokazując całe bezsensowne istnienie dziurawych klocków, zębatek, kardanów i innych rzeczy, których nawet nie potrafię nazwać, naraża się twardogłowym wyznawcom "wielkiej zębatki" jak autor recenzji. Zrozumiałym więc jest, że traktowany jest jak wielcy wizjonerzy z przeszłości. Kopernik też musiał przekonywać ciasne umysły, że ziemia nie jest płaska jak naleśnik. I w końcu zwyciężył.
BRAWO, BRAWO, BRAWO!!!

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#18 Post autor: M_longer »

kris kelvin pisze:Kopernik też musiał przekonywać ciasne umysły, że ziemia nie jest płaska jak naleśnik. I w końcu zwyciężył.
Największym zwycięstwem w tym wypadku będzie jeśli choć jedna osoba zrezygnuje z marnowania kasy na zakup tej książki.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#19 Post autor: Szerszen »

Zwyciężyłeś.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
szww
Posty: 302
Rejestracja: 2006-09-09, 23:45
Lokalizacja: Warszawa

#20 Post autor: szww »

Ciekawe, ciekawe... a co na to wydawnictwo? Odezwali się w ogóle? Ktoś im podesłał informacje o recenzjach?

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#21 Post autor: M_longer »

szww pisze:Ciekawe, ciekawe... a co na to wydawnictwo? Odezwali się w ogóle? Ktoś im podesłał informacje o recenzjach?
Póki co cisza (przed burzą? :D ).

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#22 Post autor: Żbik »

M_longer pisze:
szww pisze:Ciekawe, ciekawe... a co na to wydawnictwo? Odezwali się w ogóle? Ktoś im podesłał informacje o recenzjach?
Póki co cisza (przed burzą? :D ).
Redaktor X pisze: Witam,

Oczywiście, że nikt w naszym wydawnictwie nawet nie przypuszczał, że Mark Rollins - autor tych obu pozycji - jest zupełnym ignorantem w kwestii LEGO.
Co do jakości obrazków, to pierwotnie miały być u nas w kolorze, ale wydawnictwo Apress posiadało je wyłącznie w jakości do oglądania na ekranie, a nie do druku. A i niektóre czarno-białe też pozostawiają wiele do życzenia, zwłaszcza w jednym tytule.
Mimo to dziękuję za opinię, licząc że 2 pozostałe książki napisane przez innych autorów wyglądają lepiej.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#23 Post autor: M_longer »

O proszę... ciekawe co teraz z tym zrobią. Może następnym razem zanim coś puszczą do druku to najpierw poproszą o recenzję czegoś co chcą opublikować?

Fistach

#24 Post autor: Fistach »

Buahaha ale recenzja ale się uśmiałem :) (pozytywnie!)
A książka no cóż...

goldsun

#25 Post autor: goldsun »

M_longer pisze:O proszę... ciekawe co teraz z tym zrobią. Może następnym razem zanim coś puszczą do druku to najpierw poproszą o recenzję czegoś co chcą opublikować?
Podejrzewam, że tu zaryzykowali (książki ewidentnie świeże, po angielsku tez tyle co się pokazały), możliwe też, że autor/Apress nie zażądało jakichś wygórowanych stawek za możliwość wydania w PL, a nisza na rynku ewidentnie jest do wykorzystania.
A recenzja techniczna PRZED próbą wydania przez kogoś kto jednak wie o czym książka ma być byłaby na pewno sensownym rozwiązaniem. Podejrzewam, że gdyby nam wrzucili wcześniej, to nikt specjalnych problemów by nie robił żeby pomóc (chociaż jakiś bonus byłby mile widziany). Opóźnienie wydania w porównaniu z premierą angielską raczej nie miałoby żadnego wpływu na sprzedaż a można się w ten sposób ustrzec przed wydaniem takich potworków.
Swoją drogą Longer - czemu nie wrzuciłeś linka do EB
Nice fact; me (barman) and Jurgen Krooshoop were asked to help as technical reviewers, but to be clear: DON"T BUY THIS BOOK.
Mark seems to be good with technical things, but clearly no Lego Technic and Power Functions. I stopped after 2 chapters, because I didin't liked the arrogant and selfish way of writing and I had to fix everything that was wrong. I could've written my own book in the same time. Jurgen did a few chapters too. I and Jurgen agreed that his constructions are weak and illogical, with gear connections I've never seen before. And most of the examples won't work.

I recieved the book this week (january 2013) as a gift for the help. I can be short about this: too expensive, too soft cover, black/white photos (unclear), low quaity paper and not really thick. About 50% of the book are instructions that are unclear because of the black/white photo's.

If you want a Technic book you can use, buy Sariel's "The Unofficial Lego Technic Builders Guide".
I pytanie ostatnie: wydawnictwo jakoś zareagowało na moje pytanie, o to "czy to już plagiat" przy książce recenzowanej przeze mnie ? Powinni być na to bardziej wyczuleni IMHO.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#26 Post autor: M_longer »

goldsun pisze:Swoją drogą Longer - czemu nie wrzuciłeś linka do EB
Bo to wersja angielska, a ja miałem opisywać tylko wersję polską :P

ODPOWIEDZ