Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
42009 Mobile Crane MK II
Autor Wiadomość
legosamigos 
VIP

Wpisy: 3431
Wysłany: 2013-12-04, 22:16   

Filus napisał/a:
Krucz3k napisał/a:
ps. Proponuję edytować recenzję aby nie wprowadzać innych w błąd :)

Gdzie widzisz wprowadzanie ludzi w błąd? Zobacz sobie zdjęcie po rozpakowaniu - są 2 ośki 32. Ja w swoim zestawie też miałem dwie. Więc albo pierwsze partie miały bonus, albo coś nie tak jest z obecnymi.

Ja również miałem 2 ośki "32"-ki

3dom 
Adminus Emeritus

Wpisy: 5646
Wysłany: 2013-12-04, 23:31   

W spisie w instrukcji jest 1 sztuka. BL twierdzi, ze powinna byc druga zapasowa ale za stuprocentowa wyrocznie BLa nie mozna brac. Moze faktycznie pozniej wyprodukowane zestawy nie mialy już zapasowej. Rozne rzeczy zdarzalo mi się reklamowac ale braku zapasowego klocka (jeszcze?) nie ;)

Krucz3k 

Wpisy: 33
Wysłany: 2013-12-05, 06:53   

z jedną też na szczęście można żyć :) Ja w unimogu nie miałem obrotnicy.

3dom 
Adminus Emeritus

Wpisy: 5646
Wysłany: 2013-12-05, 08:11   

Dwa wpisy na blogu LT o powstawaniu zurwia: [ 1 ] [ 2 ]

Znalezione via TBs, również podpisuje się pod tym, ze brak RSSa to spora wada...

kovalius
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-06, 22:15   

3dom napisał/a:
W spisie w instrukcji jest 1 sztuka. BL twierdzi, ze powinna byc druga zapasowa ale za stuprocentowa wyrocznie BLa nie mozna brac. Moze faktycznie pozniej wyprodukowane zestawy nie mialy już zapasowej. ...
Nie wiem czy te zmiany następują z czasem, czy zestawy są produkowane/pakowane w różnych miejscach, ale najwyraźniej są różne sposoby pakowania.
Waler93 napisał/a:
... Oprócz samych woreczków luzem zostały wrzucone: opony, battery box, silnik L, 2 osie 32, 3 linki oraz instrukcja.
U mnie te 3 linki ze studami są zapakowane w jednym z worków z nr 3.
Co do osiek 32, to u mnie też jest jedna.

miki35
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-06, 23:22   

legosamigos napisał/a:
rafson777 napisał/a:
legosamigos napisał/a:
Jetboy napisał/a:
rafson777 napisał/a:
Obrazek
Widać to w szczególności na tym zdjęciu.

A tak konkretnie to gdzie? Bo ja tu nic strasznego nie widzę. Wiem, starość, słaby wzrok, ale się natężam i nic...

Chodzi o ten liftarm płaski 1x3, który jest szary, a pewnie wg rafsona777 powinien być żółty, tam skąd wychodzi linka z hakiem

Nie, nie! Chodzi mi o klocki, które powinny być w jednakowym kolorze, a mają inny odcień. Widzę, że na forum w większości daltoniści (albo starość nie radość) :D. Spytajcie żon, kochanek innych kobiet na podorędziu ile widzą odcieni zółtego na zdjęciu które wcześniej wkleiłem
(zakładając, że nie mają problemów ze wzrokiem) :).

NIE! Kobiety są pod tym względem nie do przebicia i jeżeli my widzimy 3 odcienie one znajdą z 10 odcieni żółtego 2 pomarańczowego i 3 zielonego a wtedy okaże się ze in germany drukują instrukcje w dani robią kartony a całą resztę dzieci w chinach... I lego nam zbrzydnie...

Ach, masz na myśli różne odcienie zółtego. Myślałem, że chodzi o ten płaski liftarm , ale przyznam, się, że absolutnie się z tobą zgadzam. Rzeczywiście są przynajmniej 3 odcienie żółtego, ale to już tak jest chyba we wszystkich żółtych seryjnych zestawach i słuszna uwaga, że przy takiej cenie mogli się postarać o jednakowy odcień żółtego

kooboo 

Wpisy: 108
Wysłany: 2013-12-07, 01:16   

Nie chcę nic mówić, ale podstawowy argument, że to kobiety rozróżniają więcej kolorów to od początku istnienia mężczyzny i kobiety jest błędny. Kobiety potrafią nazwać więcej kolorów. Więcej facetów jest daltonistami - tak, to prawda - ale ci, którzy nie są daltonistami więcej rozróżniają, bo taka nasza biologia i koniec kropka. Odcienie to męska specjalność.
Ostatnio zmieniony przez kooboo 2013-12-07, 01:16, w całości zmieniany 1 raz  

Waler 
VIP

Wpisy: 762
Wysłany: 2013-12-07, 10:55   

kovalius napisał/a:
U mnie te 3 linki ze studami są zapakowane w jednym z worków z nr 3.
Co do osiek 32, to u mnie też jest jedna.

Widać zmienili sposób zapakowania. Pisząc recenzję odzwierciedlałem stan faktyczny opakowania jakie dostałem, wiec recenzji - jak ktoś tutaj zaproponował - zmieniać nie będę.
Poza tym "mój" MK II był zestawem na rynek USA. Może Europa jest krajem trzeciego świata i nie ma gratisowych osiek :P

rafson777 

Wpisy: 58
Wysłany: 2013-12-08, 11:48   

miki35 napisał/a:
legosamigos napisał/a:
rafson777 napisał/a:
legosamigos napisał/a:
Jetboy napisał/a:
rafson777 napisał/a:
Obrazek
Widać to w szczególności na tym zdjęciu.

A tak konkretnie to gdzie? Bo ja tu nic strasznego nie widzę. Wiem, starość, słaby wzrok, ale się natężam i nic...

Chodzi o ten liftarm płaski 1x3, który jest szary, a pewnie wg rafsona777 powinien być żółty, tam skąd wychodzi linka z hakiem

Nie, nie! Chodzi mi o klocki, które powinny być w jednakowym kolorze, a mają inny odcień. Widzę, że na forum w większości daltoniści (albo starość nie radość) :D. Spytajcie żon, kochanek innych kobiet na podorędziu ile widzą odcieni zółtego na zdjęciu które wcześniej wkleiłem
(zakładając, że nie mają problemów ze wzrokiem) :).

NIE! Kobiety są pod tym względem nie do przebicia i jeżeli my widzimy 3 odcienie one znajdą z 10 odcieni żółtego 2 pomarańczowego i 3 zielonego a wtedy okaże się ze in germany drukują instrukcje w dani robią kartony a całą resztę dzieci w chinach... I lego nam zbrzydnie...

Kartony do klocków są robione przez zewnętrzną firmę drukarską i nie jestem pewny ale chyba nie jest ona z Danii :)

Jetboy
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-08, 12:14   

rafson777 napisał/a:

Kartony do klocków są robione przez zewnętrzną firmę drukarską i nie jestem pewny ale chyba nie jest ona z Danii :)

Nie wiem czy wszystkie, ale są drukowane w Polsce.
Ostatnio zmieniony przez Innos 2013-12-08, 19:35, w całości zmieniany 1 raz  

Mestari 
VIP

Wpisy: 1283
Wysłany: 2013-12-08, 19:45   

Pod tym względem czuję się jak 100% kobieta.
Ilość odcieni żółtego na zdjęciach 42009 przyprawia o zawrót głowy, ale niestety mam dokładnie to samo w dopiero co kupionym 9396. Tu oczywiście dochodzi wariacja w czerwonym, nawet szare są różne. Muszę Wam powiedzieć, że to przekleństwo widzieć to wszystko.
Swoją drogą inne firmy produkujące klocki nie mają z tym problemów. Jakoś potrafią utrzymać stały kolor. Coś gdzieś musiało pójść naprawdę nie tak...

M_longer 
VIP

Wpisy: 5329
Wysłany: 2013-12-08, 19:54   

Mestari napisał/a:
Coś gdzieś musiało pójść naprawdę nie tak...

Zerknij na pudełko. Części są produkowane w różnych krajach.

Innos 
Sonni

Wpisy: 1026
Wysłany: 2013-12-08, 19:54   

Mestari napisał/a:
Swoją drogą inne firmy produkujące klocki nie mają z tym problemów. Jakoś potrafią utrzymać stały kolor.
A skąd to wiesz?

Mestari 
VIP

Wpisy: 1283
Wysłany: 2013-12-08, 23:25   

Cytat:
A skąd to wiesz?

Sparafrazuję:
Jak dotąd nigdy nie spotkałem się z tym problemem w innych firmach, tylko w Lego.
Mówię o Cobi, Megablocks i jeszcze czymś trzecim, ale nazwy nie pamiętam.
Ostatnio zmieniony przez bacon 2013-12-09, 06:26, w całości zmieniany 1 raz  

Innos 
Sonni

Wpisy: 1026
Wysłany: 2013-12-09, 00:04   

No to już prędzej. Nie spotkałeś się, co nie znaczy, że tego problemu w innych klockach nie ma. A z drugiej strony problem w Lego nie jest wszechobecny, pewnie wbrew pozorom dotyczy tylko niewielkiego ułamka produkcji, ale jeśli pojawia się gdziekolwiek, to jest nagłaśniany, dokładnie opisywany, i fani, jak my tutaj, bardzo skrupulatnie dokładność wykonania sprawdzają wychwytując każde odchylenie od normy. W przypadku innych klocków pewnie tak masowej "kontroli jakości" nie ma, a normalny użytkownik końcowy czyli rodzice z dziećmi pewnie wielu z tych problemów nie dostrzegają, więc nigdzie tego nie zgłaszają.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu