Kawałek wsi

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Jantin
Posty: 473
Rejestracja: 2006-08-23, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

Kawałek wsi

#1 Post autor: Jantin »

Trochę to trwało, ale skończyłem: Oto kawałek jakiejś wsi z domami szlachcica-rolnika i kowala. Zawiera kawałek pola uprawnego i staw.
Obrazek
Wnętrza:
Kuchnia (od czegoś trzeba zacząć :) ) Pięterko. Nawet ubogi szlachcic coś musi mieć w kieszeni. Chata kowala. Jak widać jest kupowana, ale nie miałbym części na 2 domy.
Herb trochę ubogi, ale jakoś nie miałem fantazji do "rysowania" z klocków. Zajęcia szlachcica:
Pisanie listu a potem zawożenie go do adresata ku uciesze sąsiadów i rodziny. Gdy nie ma kota myszy harcują.
Zajęcia jego żeńskiej części rodziny:
praca na roli i popołudniowe potajemne spotkania z czeladnikiem kowala.

Galeria po cenzurce
Jak zwykle proszę o krytykę, ocenę, komentarze.

KORNik

#2 Post autor: KORNik »

Przyjemna sceneria. Chodź wątpię, aby pole znajdowało sie aż tak blisko domu. Już bardziej jakiś przydomowy ogródek warzywny.

Awatar użytkownika
szimonek
Posty: 118
Rejestracja: 2006-06-06, 13:24
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

#3 Post autor: szimonek »

Ratunku! Wojskowe Służby Informacyjne dotarły nawet na LugPOL. I to w kawałkach, bo je zlikwidowano (tylko fragi doleciały) :-)

Szlachciura na koniu: "Jadę do miasta się rozerwać"
Białogłowa za nim na piechotę: "Tylko się nie schlej jak ostatnim razem, że aż cię straż odwoziła"

Nexus 7

#4 Post autor: Nexus 7 »

Mi sie podoba, calkiem fajny wyszedl ten czerwony dach. I bardzo sympatyczny obrosniety mur, caly czas sie do tego zabieram i w koncu zapominam.

Pole uprawne w tych czasach chyba moglo byc tak blisko osady.

Scenki rodzajowe - slodkie.

bellois

#5 Post autor: bellois »

Hmmm, czerwono-niebieski komin?

Awatar użytkownika
Jantin
Posty: 473
Rejestracja: 2006-08-23, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

#6 Post autor: Jantin »

Taki był w zestawie, a ja nie miałem części aby to zmienić. Zwłaszcza, że mi się podoba :wink: .

Grygus

#7 Post autor: Grygus »

Murowane domy w osadzie? Toż one są żywcem wyjęte z samego środka XV-wiecznego londynu :D .

Ale domki są zrabne i budzą sympatię. Bez zbędnych bajerów i snotów, można bez strachu dać młodszemu bratu do zabawy ;) .

k1089
Posty: 147
Rejestracja: 2005-07-01, 19:11
Lokalizacja: Częstochowa
brickshelf: k1089

 

#8 Post autor: k1089 »

bellois pisze:Hmmm, czerwono-niebieski komin?
Bo to jest chyba domek z kompletu "Blacksmith shop" http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=104846

Scenka przyzwoita, fajne detale i wnętrze.

Awatar użytkownika
Jantin
Posty: 473
Rejestracja: 2006-08-23, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

#9 Post autor: Jantin »

Zgadza się, to ten właśnie zestaw.

ODPOWIEDZ