[MOC] Zamek Arc

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Legofan
Posty: 228
Rejestracja: 2008-09-21, 14:00
Lokalizacja: Opole
brickshelf: Legofan000

 

[MOC] Zamek Arc

#1 Post autor: Legofan »

Cześć!
Budowałem ten zamek bez żadnego planu. Oczywiście na początku miałem jakieś wyobrażenia jak miałby wyglądać, ale żeby taki był, nie starczyłoby mi czasu. Dużo bym w nim poprawił, ale nie chce mi się za to brać. Aha, jak dotąd to mój największy moc, ale na pewno nie najlepszy ;).

Obrazek
Arc Castle by Lego_fan, on Flickr

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Wesołych świąt!

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#2 Post autor: Maciej Drwięga »

To, co mi się podoba, to czyta forma budowania (brak przesadnie udziwnionych technik) oraz prezentacja fotograficzna.
Brakuje mi trochę drobnych detali, które mogły by urozmaicić czy to brzeg wody, czy dziedziniec zamku jako takiego. Lepszy jednak puryzm niż przeładowanie nimi.

Fajne.
Ostatnio zmieniony 2013-12-21, 16:34 przez Maciej Drwięga, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
nisiia
Adminus Emeritus
Posty: 875
Rejestracja: 2013-11-24, 21:01
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nisiia

 

#3 Post autor: nisiia »

No właśnie ten puryzm mi troszkę przeszkadza. Ogólnie przyjemnie się na to patrzy, fajne detale, ale to wszystko takie symetryczne i poukładane... :)
za dzień, za dwa
za noc, za trzy...

Awatar użytkownika
smoq
Posty: 77
Rejestracja: 2011-05-30, 20:39
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: smoq
Kontakt:

 

#4 Post autor: smoq »

Ładny, bardzo ładny moc. Świetne zdjęcia i cała prezentacja.
Świetnie wygląda bok z tym małym wzniesieniem. Bardzo ładnie to współgra.

Ja bym tylko dodał minimalnie więcej zieleni wokół zamku, tzn jakiś roślinek odstających od podłoża skalnego. Ale to dosłownie kilka.

Genialne!

Awatar użytkownika
Tommal84
Posty: 36
Rejestracja: 2012-06-22, 14:18
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: tommal84

 

#5 Post autor: Tommal84 »

Bardzo ładny zamek. Gratuluje MOCa. Podoba mi się struktura muru, trochę cegiełek i gładkiej powierzchni - rewelacja. Zastanawia mnie tylko trochę ta skała po lewej stronie bramy, która prowadzi prosto za mury. Oblężenie nie trwałoby za długo.

Awatar użytkownika
krowkens
Posty: 218
Rejestracja: 2013-01-18, 14:07
Lokalizacja: Tychy
brickshelf: krowkens

 

#6 Post autor: krowkens »

Ten minifig na fasadzie w charakterze herbu podoba mi się

coldzik
Posty: 20
Rejestracja: 2013-12-14, 20:06
Lokalizacja: Katowice/Dąbie k. Będzina

#7 Post autor: coldzik »

Świetny MOC. Konstrukcja bez zbędnych wodotrysków, z której bije elegancja i to właśnie mnie urzekło w tej budowli. Jedyną rzeczą, która osobiście mi się nie podoba, to te drzewa iglaste. W ogóle tak uproszczona konstrukcja drzew mi nie do końca podchodzi.
Ostatnio zmieniony 2013-12-21, 18:17 przez coldzik, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Firan
Posty: 83
Rejestracja: 2013-12-01, 13:42
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Firan

 

#8 Post autor: Firan »

Tak jak wyżej - prostota ma swój urok. Szczególnie podoba mi się szary minifig i rzeczka (z falkami)

Awatar użytkownika
Legofan
Posty: 228
Rejestracja: 2008-09-21, 14:00
Lokalizacja: Opole
brickshelf: Legofan000

 

#9 Post autor: Legofan »

Dziękuję za komentarze. Na początku chciałem dodać jakieś roślinki, ale: po primo mam ich za mało, więc nie byłoby ładnie, a po secundo bez roślinek i innych szczegółów moc wydaje mi się większy, bardziej monumentalny.
W sumie to zawsze chciałem zbudować takiego klasycznego moca, bo od zawsze kochałem się w ślicznych zamkach hachiego. :)

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#10 Post autor: Szerszen »

Te skały pełne niskiej trawy i mchu, są bardzo naturalne... i to jest właśnie bonus tej pracy.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

ODPOWIEDZ