[MOC] (?) Miasteczko 2012

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
allesandrus
Posty: 70
Rejestracja: 2012-05-21, 18:35
Lokalizacja: Wlkp.
brickshelf: allesandrus

 

[MOC] (?) Miasteczko 2012

#1 Post autor: allesandrus »

Po dość znaczącej przerwie spowodowanej [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?p=287482#287482]lenistwem i przyległościami[/URL] znalazłem odrobinę energii na poddanie krytyce miasteczka, które zaczęło powstawać w początkach mojego zainteresowania forum LUGPol.

Obrazek

Miasteczka buduję od czasów niepamiętnych, ale to było pierwszym, które w całości powstało na powierzchni stworzonej z płyt bazowych. Większość budynków pamięta poprzednią makietę, którą niestety z nieznanych przyczyn rozebrałem przed uwiecznieniem na zdjęciach (potem już nigdy nie powtórzyłem tego błędu). Do tego doszły świeżo zakupiony z okazji zakończenia edukacji w szkole średniej pierwszy modular, czyli zestaw Pet Shop oraz otrzymany w trakcie tworzenia miasteczka bank z dobudowaną częścią mieszkalną (bo strasznie przeszkadza mi brak tylnej ściany w oryginalnych zestawach).

Z racji istnienia tejże wieloletniej tradycji budowy miasteczek, wykształciły się pewne cechy, które musiał posiadać każdy zamieszkały przez minifigurki budynek: ilość łóżek zgodna z ilością mieszkających, aneks kuchenny (kiedyś często w postaci symbolicznej - nawet Brick 2x2 z patelnią) i łazienka (dawniej wciśnięte obok siebie dwa Inverted Slope będące wiadomymi elementami). Ponadto każdy budynek musiał posiadać swobodny dostęp do wnętrza (na zasadzie późniejszych od tej reguły modularów).
No właśnie, takie były do tej pory zasady, ale to miasto nigdy nie zostało zaludnione, a nawet ukończone. Ba, nie wszystkie budynki... budowałem ja.

Tu docieram do trzeciego akapitu przydługiej części opisowej: znaku zapytania w temacie. Otóż trudno uznać całokształt za mój własny projekt. Kiedy już wiedziałem, że we wakacje AD2011 się nie wyrobię (tak jak pisałem, na ten okres datowane są budynki), zapytałem brata: "Nie chciałbyś może pobudować z moich klocków?", co dotąd zdarzało się raczej rzadko, a było wręcz na odwrót: to ja budowałem z jego zasobów, ale to inna historia :)
Tak więc znaczna część miasta, zarówno pierwotnego jak i publikowanego, została zabudowana przez brata, któremu pierwszy raz (publicznie) za to dziękuję.

Więcej nie chce mi się pisać - to zdjęcia:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Niestety, należy jeszcze dopisać kilka słów o budynkach; pierwszeństwo oddam tu budynkom "gościnnym", czyli budowanym przez brata:

1. Dom w odcieniach szarości (bez wnętrza):

Obrazek

2. Dwa domy (na jednej podstawce): sklep narożnikowy i czerwono-niebieska kamieniczka (w owym czasie i jeszcze troszkę później zależało mi na wykorzystaniu wszystkich kolorów, co wyjaśni także późniejsze dziwne mieszanki). Sklep jako jeden z nielicznych budynków otrzymał pełne wyposażenie i obsługę.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Odtąd już konstrukcje własne:

3. Biała kamieniczka - z niej byłem wtedy chyba najbardziej dumny; budowana jako pierwszy z prezentowanych budynków mieszkalnych, w połowie sierpnia 2011, inspirowana znakomitymi pracami na stronie LUGPol. Otrzymała niektóre elementy wyposażenia i "otwiera się" trochę inaczej niż pozostałe.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

4. Kolejny sklepik narożnikowy + dom z części, które zostały; rok po zbudowaniu w sklepie najbardziej podobała mi się szyba, co widać po drugim zdjęciu.

Obrazek Obrazek

5. Szaro-czerwona piekarnia. Budynek odtworzony ze zdjęć makiety z zimy 2010-11, który wówczas pełnił funkcję piekarni w "mieście lat 30-tych XX w." i wyglądał (w towarzystwie - kolejno - banku i hotelu) tak:

Obrazek

Sama makieta jest zbyt dużym zabytkiem, żeby ją tu pokazywać (nie ma zbyt dużo zdjęć, bo starsza tylko o rok). W każdym razie był budowany wg tzw. (przeze mnie) "konstrukcji fasadowej", tzn. fasada jest jednym, nierozbieralnym elementem, natomiast zdejmowalne moduły są za nią. Podobał mi się (i nie miałem pomysłów) na tyle, że zbudowałem go jeszcze raz:

Obrazek Obrazek

6. Dworzec kolejowo-tramwajowy:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

7. Kościół(ek) - jedyna pozostałość po makiecie z maja-czerwca 2011; wtedy wydawał mi się niezły, ale zmieniłem zdanie po obejrzeniu tego i tego, chociaż do dzisiaj podoba mi się bryła. Strasznie za to razi w oczy czerwienią. Zachował pełne wyposażenie z "czasów tamtego miasta".

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Już więcej nie zamęczam starociami, zachowując na koniec ulubione zdjęcie z tamtej sesji (zdjęcia z czasów rozbiórki i dołączenia do forum, tj. czerwca 2012):

Obrazek

GALERIA
Ostatnio zmieniony 2014-01-11, 19:12 przez allesandrus, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
nisiia
Adminus Emeritus
Posty: 875
Rejestracja: 2013-11-24, 21:01
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nisiia

 

#2 Post autor: nisiia »

no ładnie :) trzeba przyznać, że widać, że poświęciłeś temu dużo czasu :) bardzo kolorowe i przyjemne dla oka :)

jedynie ten wściekle czerwony kościół mi się nie podoba :) za bardzo razi, jak sam zauważyłeś :)
za dzień, za dwa
za noc, za trzy...

Awatar użytkownika
Cevillus
Posty: 553
Rejestracja: 2010-04-29, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: greenboy55

 

#3 Post autor: Cevillus »

Podoba mi się pomysł budowy makiety miasteczka z klocków Lego :)
Paul Lego Brick Show kanał dla fanów klocków Lego

Awatar użytkownika
David
Posty: 58
Rejestracja: 2013-05-07, 08:41
Lokalizacja: Dębica
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: David »

Bardzo ciekawie wygląda ten kościółek :-) ogólnie praca bardzo kolorowa .
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu. Oni żują pszczoły.

Awatar użytkownika
Belfast
Posty: 387
Rejestracja: 2009-06-24, 22:01
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Diabel

 

#5 Post autor: Belfast »

Bardzo mi się podoba to zdjęcie "idącej" dziewczyny.... tak fajnie akurat się obejrzała :)
Lepsze jutro było wczoraj, a świat zamienił wrażliwość na wydajność !

Belfast

Robert Reimus
Posty: 78
Rejestracja: 2011-08-01, 22:47
Lokalizacja: Bydgoszcz

#6 Post autor: Robert Reimus »

Podoba mi się dworzec. Zmieniłbym tylko układ kolorów zielony-czerwony. Czerwony okej, zielony zamieniłbym na inny.

Jaki element został użyty do budowy tego szklanego dachu?
Ostatnio zmieniony 2014-01-15, 21:05 przez Robert Reimus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#7 Post autor: 3dom »

...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
allesandrus
Posty: 70
Rejestracja: 2012-05-21, 18:35
Lokalizacja: Wlkp.
brickshelf: allesandrus

 

#8 Post autor: allesandrus »

Dziękuję za komentarze.

W doborze kolorów nie byłem nigdy za dobry, inna rzecz, że pewnie zbyt dużego wyboru przy budowie dworca nie miałem.

Pomysł na wiatę nie jest specjalnie oryginalny - wziął się stąd, tyle że tam zakryte było jedynie wejście pojazdu, co troszkę mi się nie podobało.

ODPOWIEDZ