71004 The LEGO Movie Series

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

71004 The LEGO Movie Series

#1 Post autor: nori »

71004 The LEGO Movie Series

Obrazek

Seria: LEGO Collectable Minifigures (seria specjalna)
Kolor: granatowy
Premiera: Przełom 2013/2014 roku
Cena: Oficjalna 9.99 PLN

Ofensywę The LEGO Movie czas zacząć, co prawda na film przyjdzie nam jeszcze chwilkę poczekać, ale zestawy do niego nawiązujące już pojawiły się w sprzedaży, w tym specjalna seria Collectable Minifigures oznaczona jako, zaskoczenie, "The LEGO Movie". Od razu należy zaznaczyć, że seria ta nosi miano właśnie specjalnej, i podobnie jak "Team GB", nie posiada swojego numeru porządkowego!

Obrazek

Formę opakowania, czyli foliowe saszetki, chyba każdy już dobrze zna: gruba, nieprzezroczysta folia, ładny nadruk, niezła szata graficzna. Aktualnej serii towarzyszy gustowny kolor granatowy, w środku oczywiście jedna z 16 figurek do wylosowania, tudzież wymacania.

Obrazek

Instrukcja to lista wszystkich figurek wraz z polami do odznaczania tych już zdobytych. Po drugiej stronie kartki jednak nie znajdziemy planów składania (jak w przypadku większości wcześniejszych serii), a reklamę wiadomego tworu.

Obrazek

Obrazek

Poniżej spis minifigurek, numeracja według instrukcji, nazwy oficjalne, w nawiasach liczba danej figurki w jednej paczce 60 saszetek.

1 Calamity Drone (2)
2 President Business (6)
3 Hard Hat Emmet (6)
4 Wild West Wyldstyle (4)
5 Abraham Lincoln (4)
6 Mrs. Scratchen-Post (2)
7 Scribble-Face Bad Cop (6)
8 William Shakespeare (2)
9 Gail the Construction Worker (2)
10 Larry the Barista (4)
11 Velma Staplebot (2)
12 Taco Tuesday Man (4)
13 Where Are My Pants Guy (4)
14 Wiley Fusebot (4)
15 Panda Guy (6)
16 Marsha Queen of the Mermaids (2)

A Wy coś już upolowaliście? Ja na chwilę obecną dorwałem pięć figurek, moje wrażenia opiszę w kolejnych notkach.
Ostatnio zmieniony 2014-04-28, 21:28 przez nori, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#2 Post autor: nori »

01 Calamity Drone

Obrazek

Długa czerwona suknia, wyraźnie zarysowana talia i biust, przepiękne blond włoski, gustowny kapelusz pod kolor włosków. A do tego metaliczne ramiona i głowa. Oto Calamity Drone!

Obrazek

Nasza Calamity to najwidoczniej wystrzałowa babka, stąd w ręku dzierży nie kwiaty czy torebkę, ale nabitą (?) strzelbę!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pięknie prezentują się gustownie upięte włoski, a fikuśny kapelutek bardzo ładnie z nimi współgra, także kolorystycznie.

Obrazek

Calamity Drone jest nieco chyba na opak z najnowszymi trendami w modzie, gdyż kapelusik nie pochodzi z najnowszej kolekcji, a w zeszłym roku nosiła go już słynna Red Harrington!

Obrazek

Obrazek

A gdyby tak zrobić małą podmianę? Te metaliczne części jednak nie prezentują się zbyt ciekawie, o wiele więcej uroku nasza dama posiada choćby w takiej postaci:

Obrazek

Świetna figurka! Nadruki rewelacja, włoski prześliczne, kapelusz perfekcyjny, choć trochę za mało kolorowy. Makijaż na metalowej buźce ma swój urok, a jak ktoś chcę prawdziwą damę, wystarczy podmienić główkę i rączki i już otrzymujemy postać idealną nie tylko do scen utrzymanych w Westernowych klimatach!
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
nisiia
Adminus Emeritus
Posty: 875
Rejestracja: 2013-11-24, 21:01
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nisiia

 

#3 Post autor: nisiia »

Ja się nie znam, ale kapelusz to ma chyba pod kolor sukni, a nie włosków... ;)
za dzień, za dwa
za noc, za trzy...

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#4 Post autor: glaz_pimpur »

nori pisze:Świetna figurka! Nadruki rewelacja, włoski prześliczne, kapelusz perfekcyjny, choć trochę za mało kolorowy.
Potwierdzam. Jak sie tylko dowiedziałem, że do SMYKów rzucili serię Lego Movie to spakowałem rodzinę i zarządziłem atak na SADYBĘ, gdzie nabyłem drogą kupna od razu 2 sztuki tej prześlicznej figurki.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#5 Post autor: nori »

Przepraszam, mały offtop, ale dla mnie jakby nie było ważny.

Właśnie sprawdziłem, i ta krótka recenzja Calamity Drone to w sumie 200 moja recenzja, o ile oczywiście nie pomyliłem się w rachunkach... Miałem zamiar świętować w postaci dłuższego artykułu poświęconego ludzikom (nie tylko minifigurkom) - coś w stylu The Brick, który zrobiłem na setną recenzję, ale niestety, z różnych powodów, nie wyszło...

Ot tak, takie odnotowanie w ramach kronikarskiego obowiązku...
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
Qlczas
Posty: 129
Rejestracja: 2012-05-10, 13:17
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Qlczas
Kontakt:

 

#6 Post autor: Qlczas »

nori pisze:Calamity Drone to w sumie 200 moja recenzja
Z mojej strony szczere gratulację Nori! Za wytrwałość i sumienność przez te lata (?!? właśnie - ile to czasu Ci zajęło?). Ogromne podziękowania za ten czas który na to poświęciłeś i dostarczałeś nam tak świetnych jakościowo tekstów :)

Co by nie było offtopa, to na temat:

Dla mnie Pan Policjant to podstawa do zdobycia. Również Panda fajnie wygląda - uzupełni kolekcję "zboczeńców" przebierających się za zwierzęta. Dobrze, że akurat te minifigi co są ciekawsze, nie występują w ilościach x2 - bo ceny były by zatrważające.

Ciekawi mnie, czy ilość wyprodukowanych na cały świat sztuk tej serii jest taka sama czy inna w stosunku do "regularnych" serii Minifigures.

goldsun

#7 Post autor: goldsun »

Nori - gratulacje jubileuszu :-) i dzięki za wszystkie recenzje (nawet te których nie przeczytałem !
Nie będę mówił, że oby tak dalej, bo to by sugerowało, że może coś się z twoim poziomem recenzji zmienić w co chyba nikt nie wierzy :-)

Co do "Calamity drone" to mnie wkurza.
Wkurza mnie, bo jest "śliczna" ale dlaczego w tym kolorze? :-)
Nie mogli wypuścić takiej, żeby pasowało ubranko figurki kolorem do kapelusika od Red ? :-( (Mialbym problem z jedna figurka na makiete z glowy :-) )
I dlaczego tych najfajnieszych figurek w calej skrzyni jest najmniej ? :-(
Ostatnio zmieniony 2014-01-13, 08:56 przez goldsun, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#8 Post autor: bacon »

Trochę przekombinowana ta seria ale całkiem ciekawa. Nori, jakie figurki do tej pory udało ci się dorwać?
Chętnie zobaczyłbym jeszcze recenzję:
7 Scribble-Face Bad Cop
8 William Shakespeare
12 Taco Tuesday Man
14 Wiley Fusebot
15 Panda Guy

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#9 Post autor: nori »

bacon pisze:jakie figurki do tej pory udało ci się dorwać?
Jak dobrze pójdzie, to jeszcze dziś jedna - dwie mini recenzje. ;)
Ogólne wrażenie: seria na żywo o wiele lepsza niż na zdjęciach, i to nawet nie znając treści filmu!
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
kenobi8
Posty: 174
Rejestracja: 2009-01-09, 17:37
Lokalizacja: Płock

#10 Post autor: kenobi8 »

W sensie design figurek wypada lepiej na żywo czy ich jakoś jest lepsza w porównaniu do poprzednich serii?

Awatar użytkownika
Aeryn
Posty: 133
Rejestracja: 2011-11-11, 18:57
Lokalizacja: Wielkopolska
brickshelf: Aeryn

 

#11 Post autor: Aeryn »

kenobi8 pisze:czy ich jakoś jest lepsza w porównaniu do poprzednich serii
No właśnie też jestem ciekaw jak to wygląda z jakością, czy się poprawiła?? Czy może w końcu jest sens zakupić kilka figurek? Jak dotąd ich jakość wykonania mnie irytowała i starałem się nie kupować. Może teraz warto to zmienić?
Jak nie wiadomo o co chodzi, to pewnie chodzi o...

Awatar użytkownika
Cevillus
Posty: 553
Rejestracja: 2010-04-29, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: greenboy55

 

#12 Post autor: Cevillus »

Ja poczekam sobie na "normalną" serię minifigurek Lego :))
Paul Lego Brick Show kanał dla fanów klocków Lego

GrublukTheGrim
Posty: 243
Rejestracja: 2011-04-29, 21:22
Lokalizacja: Znikąd

#13 Post autor: GrublukTheGrim »

Mając 3 nowe figurki oświadczam, że jakość jest bez zmian. :-/

Awatar użytkownika
Aeryn
Posty: 133
Rejestracja: 2011-11-11, 18:57
Lokalizacja: Wielkopolska
brickshelf: Aeryn

 

#14 Post autor: Aeryn »

GrublukTheGrim pisze:Mając 3 nowe figurki oświadczam, że jakość jest bez zmian. :-/
Czyli tak jak podejrzewałem, więc mój portfel może spokojnie czekać na wakacyjne zestawy z LotR'a. ;)
Jak nie wiadomo o co chodzi, to pewnie chodzi o...

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#15 Post autor: nori »

Co do jakości, to moje wrażenie są podobne jak w przypadku wcześniejszych serii: nadruki jakościowo są niezłe, ba! wręcz bardzo dobre, ale plastik jednak jakiś taki dziwny, a połączenia niestety "jak im się podoba" - autentycznie, choćby w jednej figurce mam tak, że jedno ramię lata zbyt luźno, a druga obraca się strasznie ciężko.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

ODPOWIEDZ