[MOC] [MOD] Zmotoryzowany 8081

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Grooby
Posty: 40
Rejestracja: 2011-08-17, 21:41
Lokalizacja: Warszawa

[MOC] [MOD] Zmotoryzowany 8081

#1 Post autor: Grooby »

Obrazek

Dobry wieczór.

Jako iż sesja zbliża się wielkimi krokami, postanowiłem zrobić coś konstruktywnego w celu kreatywnego wykorzystania czasu przeznaczonego na naukę. A że zawsze chciałem sprawdzić, jak to wozidełko by jeździło podpięte pod prąd, postanowiłem, że dam mu szansę się wykazać.

Tak oto powstało to cudo. Jeździ, wszystko jest upchnięte ładnie w środku, jedynie drzwi i bagażnik delikatnie się nie domykają.

Zdjęcia rewelacyjne nie są, bo i chyba niezbyt warto, za kurz na modelu przepraszam, ale dopiero na zdjęciach zauważyłem ile go jest. Filmik też jest, mocno późnowieczorny, ale widać jak to jeździ. To tyle.

Pozostałe zdjęcia:
Obrazek Obrazek Obrazek
Film: http://www.youtube.com/watch?v=uyRe-s9C ... e=youtu.be
Galeria BS: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=538717

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Forsil
Posty: 96
Rejestracja: 2013-01-16, 11:43
Lokalizacja: Turek
brickshelf: matipro123
Kontakt:

 

#2 Post autor: Forsil »

Jeździ naprawde super. Jakie silniki dałeś na napęd?

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#3 Post autor: 3dom »

Autko jezdzi zwawo także przerobka udana. Przydaloby się wiecej zdjec pokazujacych mechanizmy a nie sam 8081 bo jak on wyglada wiemy ;) Tak czy inaczej gratuluje udanego modelu i powodzenia w budowie kolejnych.
Forsil pisze:Jakie silniki dałeś na napęd?
L do napedu i servo do skretu.
Ostatnio zmieniony 2014-01-14, 08:26 przez 3dom, łącznie zmieniany 1 raz.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
greenblue
Posty: 183
Rejestracja: 2007-08-23, 22:45
Lokalizacja: Warsza

#4 Post autor: greenblue »

Jeździ wybornie! Lepiej niż crawler. Mniejsze toto i silnikowi łatwiej napędzić. Do zabawy w sam raz.
A do kurzu polecam pędzelek do pudru od dziewczyny/siostry/z kosmetycznego. Bardzo dobrze radzi sobie z problemem.
Złota dekada Lugpolu: 2008 - 2017

Awatar użytkownika
Grooby
Posty: 40
Rejestracja: 2011-08-17, 21:41
Lokalizacja: Warszawa

#5 Post autor: Grooby »

3dom pisze:Forsil napisał/a:
Jakie silniki dałeś na napęd?


L do napedu i servo do skretu.
Dokładnie tak. Minusem jest sterowanie, przez luzy wahaczy i ich łączników. Servo wraca do pozycji 0, ale koła już niekoniecznie i wozidełko potrafi jechać po łuku.
greenblue pisze:A do kurzu polecam pędzelek do pudru od dziewczyny/siostry/z kosmetycznego.
Wiem, mam, po prostu przy budowaniu nie zauważyłem ile kurzu jest, dopiero na zdjęciach ; )

Awatar użytkownika
Sirius
VIP
Posty: 368
Rejestracja: 2012-09-09, 11:11
Lokalizacja: Olsztyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: Sirius »

Fajna przeróbka. Sam miałem pomysł żeby spróbować przerobić Unimoga na jeżdżącego. Części już mam, zostaje tylko nabyć odpowiednie umiejętności i działać ;)

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#7 Post autor: Bricksley »

Jak to 3dom ujął, skoro jeździ to przeróbka udana :) Choć ja na Twoim miejscu dążyłbym do tego by jak najbardziej ukryć elementy dodane tj. bbox i serwo z tyłu. Na BSie można znaleźć parę ciekawych modów, tak, że prawie nie widać, że ktoś model dodatkowo zmotoryzował ;)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Grooby
Posty: 40
Rejestracja: 2011-08-17, 21:41
Lokalizacja: Warszawa

#8 Post autor: Grooby »

Karol pisze:Choć ja na Twoim miejscu dążyłbym do tego by jak najbardziej ukryć elementy dodane tj. bbox i serwo z tyłu. Na BSie można znaleźć parę ciekawych modów, tak, że prawie nie widać, że ktoś model dodatkowo zmotoryzował ;)
3dom pisze: Przydaloby się wiecej zdjec pokazujacych mechanizmy a nie sam 8081 bo jak on wyglada wiemy ;)
Założenie było zgoła jedno - jak najmniej w modelu zmienić. Jedyną modyfikacją samego 8081 było wywalenie axla do sterowania Ręką Boga. Lka jest podpięta do axla wystającego z silnika (tym samym napędza i koła i silnik - tutaj widać gdzie jest podpięta, do tej wystającej na pół studa ośki), a servo jest obudowane belkami L-kształtnymi i tworzy z nimi moduł, który łatwo wyjąć, a który po redukcji Z12>Z20 łączy się z knobem od oryginalnego sterowania (też widać to na zdjęciu wyżej, Z20 jest w miejscu łącznika axle'i). Gdyby ktoś chciał, zrobiłem prosty projekt tego w LDD. Wszystko można zarówno założyć jak i wyjąć praktycznie bez naruszania struktury samochodu, oczywiście dużo łatwiej jest zdjąć dach ; )

Awatar użytkownika
piotrek839
Posty: 459
Rejestracja: 2011-10-05, 18:37
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
brickshelf: piotrek839

 

#9 Post autor: piotrek839 »

Grooby pisze:servo jest obudowane belkami L-kształtnymi i tworzy z nimi moduł, który łatwo wyjąć, a który po redukcji Z12>Z20 łączy się z knobem od oryginalnego sterowania
Grooby pisze:Minusem jest sterowanie, przez luzy wahaczy i ich łączników. Servo wraca do pozycji 0, ale koła już niekoniecznie i wozidełko potrafi jechać po łuku.
Koła ustawiają się w sposób przypadkowy bo serwo nie nadaje się do skrętu jeśli nie można go podpiąć bezpośrednio. Twój problem to niepotrzebne zębatki.
Grooby pisze:Gdyby ktoś chciał, zrobiłem prosty projekt tego w LDD.
Ja bym chciał, więc jeśli masz to pokaż.

Autko bardzo fajnie jeździ jak na jedną L-kę.

Awatar użytkownika
Grooby
Posty: 40
Rejestracja: 2011-08-17, 21:41
Lokalizacja: Warszawa

#10 Post autor: Grooby »

piotrek839 pisze:Koła ustawiają się w sposób przypadkowy bo serwo nie nadaje się do skrętu jeśli nie można go podpiąć bezpośrednio. Twój problem to niepotrzebne zębatki.
No właśnie nie. bez redukcji zniszczyłby mechanizm skrętu. Luzy wynikają z części zawieszenia w tym modelu.
piotrek839 pisze:Ja bym chciał, więc jeśli masz to pokaż.
Proszę bardzo:
http://chomikuj.pl/grooby666/Dokumenty

EDYTA: Te limonkowe to imitacja silnika L ; )
Ostatnio zmieniony 2014-01-15, 21:27 przez Grooby, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ