[MOC] Minifig Loader z bonusem

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 370
Rejestracja: 2012-12-28, 18:27
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
brickshelf: tbzz
Kontakt:

 

[MOC] Minifig Loader z bonusem

#1 Post autor: tbzz »

No i stało się. Pierwszy Moc w moim wykonaniu ujrzał światło dzienne w innym miejscu niż moja strona i Brickshelf. Ale do rzeczy. W dniu wczorajszym na swoim blogu zamieściłem notkę o tym, jakim fajnym pomysłem jest obecny konkurs zaproponowany i wdrożony przez kolegę SERVATORA, na najciekawsze modyfikacje TECHNIC Snowmobile 42021. Uwielbiam taką formę tworzenia. Rzadko to robię, ale jeśli już, to właśnie w ten sposób. I choć w konkursie na startuję, to jak wspominałem, w notce na własnej stronie rzuciłem na swoje biurko wszystkie polybagi ( 50 sztuk - więcej w ww. notce) i postanowiłem coś sklecić, z adnotacją, że pokażę to dzisiaj.
Dlaczego polybagi? Ano dlatego, że raz - nie mam żadnego nowego zestawu, z którego mógłbym coś zrobić w takiej formie jak w temacie, a dwa, że trzymam je wszystkie zmieszane, a to najszybciej dostępne źródło budulca, które było pod ręką.

I tak oto przez cały wczorajszy dzień w kilku podejściach i kawałkach powstał mały Loader. Robot osobowy, znany chociażby z Aliena 2, czy Matrixa 3. Założenia nie miałem, a przyszedł mi do głowy właśnie on, bo jestem na etapie powtarzania sobie starych filmów i Obcy był na tapecie ;)

Do rzeczy. Ładowarka/Loader ma dwie funkcje. Transportową i bojową. Model ma ruchome nogi oraz obie ręce, a raczej wysięgniki. Dodatkowo otwieraną do góry i do dołu orurowaną kabinę. System łączności, pomarańczowe oświetlenie ostrzegawcze, lampę, a także automatyczny karabin dużego kalibru i piłę. Broń znajduje się z obu stron maszyny i może jej używać zarówno mech, jak i operator.

Obrazek

Kolorystyka jak widać żółto - czarna, z elementami ciemno i jasno szarymi ( z tego co woreczkowe klocki oferowały. Operator pochodzi z polybaga 30230, ze zmienioną główką. Do sterowania mechem używa nóg, pod których naciskiem przemieszcza się maszyna, a także dwóch drążków do sterowania wysięgnikami. Wysięgniki zakończone są potrójnym ruchomym chwytakiem przypominającym długie palce. Tył maszyny zawiera miejsce na źródło zasilania oraz cały pozostały osprzęt. Kilka zdjęć na zachętę. Wszystkie w galerii Brickshelfa, po upublicznieniu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ale ale..żeby nie było, że ot taki mały robocik i już na fora się pcham ;) Dziś przy porannej kawie (ostatnio miewam dobre pomysły właśnie przy porannej kawie), owładnięty szumem robionym przez dzieciaki, planowałem robienie fotek. I tak po wtóry mnie uderzyło i postanowiłem zrobić małą dioramkę, by nasz mech lepiej wyglądał. By dało się zobaczyć to, że może pracować. Porzuciwszy rozbiegane towarzystwo przez trzy godziny robiłem scenę, by główny bohater mógł na niej zagrać.

Wyborem oczywiście była stacja kosmiczna, a raczej pomieszczenia magazynu jednej z nich. Ot baza, z laboratoriami, magazynami, mesą, reaktorem itp. Przy okazji podczas tworzenia okazało się, jakie mam braki w elementach, ale jakoś wybrnąłem..chyba. W każdym bądź razie magazyn w rzucie z wyciętymi dwoma ścianami i dachem (taka większa winietka). Dwa wejścia, jedno transportowe, drugie osobowe, trochę towarów i elementów technicznych na ścianach. We wszystkich scenkach użyte minifigi pochodzą z ww. polybagów. Tylko i wyłącznie dioramka została stworzona z innych elementów.

Wśród tego wszystkiego mech przenoszący jakieś pojemniki. W tle widoczny inny "spacemen" (również z polygaba - 30141 - inna główka). Zresztą sami zobaczcie.

Obrazek

Obrazek

..i wszystko byłoby pięknie i ładnie, gdyby nasz Loader mógł spokojnie pracować, a nie wojować, ale jak to bywa i jak to mówią.."coś poszło nie tak"..i się zaczęło. Naszą bazę, na skutek wad w eksperymencie opanował wszystkim znany z filmów wirus. Zaatakował personel i zamienił je w krwiożercze zombiaki (ech, jak ja uwielbiam ten temat) i naszemu bohaterowi oraz drugiemu kosmonaucie przyszło walczyć z kilkoma nieumarłymi. Figurki to także zasób z polybagów (jak wyżej pisałem).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bojowy mech załatwił trzech, a piechur jednego - kataną, którą trzymał nad pryczą jako pamiątkę ;)
Co teraz? Z pewnością powstanie dalsza część ich przygód z czasem. A co do MOCa, to czekam na uwagi. Jak pisałem i co poniektórzy wiedzą, jestem zbieraczem, kolekcjonerem, a tworzenie jest chyba na końcu ścieżki do Lego. Mam nadzieję, że Was nie zanudziłem no i czekam na wszelkie uwagi. W następnych wydaniach dopracuję dioramki, bo ta była robiona szybko, z marszu i bez planu.
Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 2014-02-04, 20:12 przez tbzz, łącznie zmieniany 3 razy.
Insta (główny kanał) @legos_soul
Blog Lego http://legosoul.wordpress.com/
Zestawy http://brickset.com/sets/ownedby-tbzz

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#2 Post autor: 3dom »

Dodałem Ci tag [MOC], dzięki temu praca będzie [url=http://www.00453005_0000002.pl/forum/moc.php?id=2834]widoczna tutaj[/url] ;)

Jak na pracę tworzoną na szybko i z ograniczonych zasobów jest bardzo dobra. Tematyka nie moja ale hangar bardzo mi się podoba. Scenki z minifigami też sporo dodają. Powinieneś więcej budować :)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#3 Post autor: Szerszen »

Zdecydowanie zgadzam się z 3domem - marnujesz się jako kolekcjoner a nie budowniczy ;-)
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#4 Post autor: bacon »

A mnie się bardzo podoba baza, a mech mniej.

Awatar użytkownika
Dart Grellenort
Posty: 277
Rejestracja: 2010-07-13, 22:53
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: DartGrellenort

 

#5 Post autor: Dart Grellenort »

Ja tam bym zamiast zombich dał Alien'a i Ellen Ripley :)

Obrazek

Albo, skoro Obcy walczył już z predatorami, to czemu nie mógłby walczyć z zombie?
Hangar faktycznie jest bardziej udany niż sam mech. Nogi wydają się zbyt "cinkie".
Nobody expects The Spanish Inquisition!

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#6 Post autor: Ciamek »

Faktycznie nóżki trochę filigranowe, ale skoro na nich potrafi ustać, to chyba są wystarczające. Fajne zdjęcie z zielonym kubłami - mech do wyrzucania śmieci ; o)
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#7 Post autor: legosamigos »

Mnie również podoba się scena mecha z zielonymi kubłami. Również baza też fajnie wygląda. Trochę za dużo krwi jest w tym MOCu, tu jakaś odcięta dłoń, w innym miejscu ręka, a jeszcze w innym miejscu odcięta noga, więc wg mnie dział "+18" powinien być podzielony dodatkowo tematycznie, w którym będzie "zew przyszłości" i tam powinien trafić ten MOC ;)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#8 Post autor: 3dom »

Nie popadajmy w skrajność z działem +18. Tutaj nie ma nic szczególnie drastycznego.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 370
Rejestracja: 2012-12-28, 18:27
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
brickshelf: tbzz
Kontakt:

 

#9 Post autor: tbzz »

Dzięki koledzy za uwagi i podobanie się :)
Podpisuję się pod wszystkimi uwagami do mecha. To ograniczona praca z zamkniętego katalogu elementów i mój stary mózg więcej nie wykrzesał ;) Tego nie będę już zmieniał, ale będzie wersja Mark II, już ze wszystkiego co mam pod ręką.
Jeśli idzie o hangar to ponownie dzięki, tym bardziej, że powstał w trzy godziny z marszu. I jest sporo do zmiany w nim. Ale tego też nie będę ruszał. Zrobię natomiast kolejną część na bazie płyty 32 x 32. Potem jeszcze dwie, tak by całość w rzucie z góry miała na środku krzyż stworzony ze ścian wewnętrznych. Zajmie to trochę czasu z braku szarości w klockach, ale postaram się zniwelować te braki, które tutaj widzę.
Dzięki!
Pierwszy raz za mną. Uff.. ;)
Insta (główny kanał) @legos_soul
Blog Lego http://legosoul.wordpress.com/
Zestawy http://brickset.com/sets/ownedby-tbzz

ODPOWIEDZ