70803 Cloud Cuckoo Palace

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Dronka
Posty: 85
Rejestracja: 2010-07-31, 23:25
Lokalizacja: Kraków

70803 Cloud Cuckoo Palace

#1 Post autor: Dronka »

70803 Cloud Cuckoo Palace
Obrazek


Przedstawiam recenzję zestawu pochodzącego z najnowszej serii nawiązującej do filmu, który już 7 lutego wejdzie do naszych kin. Życzę miłej zabawy.

Seria : The Lego Movie
Rok premiery : 2014
Liczba elementów : 197
Wymiary pudełka : 26 x 19 x 4.5 cm
Cena : cena oficjalna 90 zł, allegro 85 – 90 zł, bricklink 21 – 40 $
bricklink brickset


Pudełko

Pudełko prezentuje się bardzo ładnie. Podoba mi się kolorystyka i chmurki w tle, dodaje to uroku. Ciekawe też są motywy taśmy filmowej w rogach.

Obrazek

Z tyłu pudełka grafika wciąż trzyma dobry poziom. Zaprezentowana jest kwiatkowa wyrzutnia, kręcące się hipnotyzujące kółka i główni (jak dla mnie) bohaterowie całego zestawu czyli Kicia Rożek i Ślimak.

Obrazek

Od góry widzimy wszystkie 3 figurki, które znajdziemy w pudełku i ponownie Kicię Rożka, ale czemu Ślimaczka nie ma? Widocznie nie odgrywa w filmie, aż tak dużej roli. W skali 1:1 przedstawiony jest kwiatuszek.

Obrazek

W środku

W pudełku znajdziemy 4 nieponumerowane woreczki, a w nich to co najważniejsze.

Obrazek Obrazek

Instrukcja w formie jednej książeczki. Przejrzysta, nie zauważyłam żeby były w niej jakieś błędy.

Obrazek
Obrazek

Na końcowych stronach można znaleźć plakat zapowiadający film, kod QR który przekierowuje na stronę z filmem i grą (?). Zaprezentowane są także pozostałe zestawy z filmu, w tym to co podoba mi się najbardziej, zestawy 2 w 1. Jak dla mnie zestawy te są kwintesencją LEGO i mam nadzieję, że zestawy te zachęcą do przerabiania i przebudowywania.


Obrazek
Obrazek
Obrazek

W jednym z worków możemy znaleźć dodatkowo zapakowany kaptur. Wg mnie część jest bardzo ciekawa, dobrze wykonana i nie mogę się doczekać jak ktoś wykorzysta ją w innej formie niż pierwotna.

Obrazek Obrazek

Nowym elementem jest klocek, który Emmet niesie na plecach, brick z okienkiem.

Obrazek Obrazek

Kolejnym ciekawym, chociaż może mało praktycznym elementem jest ogon

Obrazek

Z innych ciekawych rzeczy to nowy kolor, Yellowish Green. Na polski będzie to chyba można przetłumaczyć na żółto-zielony. W tym kolorze otrzymujemy groszki i panele 1 x 4 x 5 z okienkiem.

Obrazek

A tutaj porównanie tego koloru z limonowym i żółtym

Obrazek

Co mnie bardzo cieszy, w całym zestawie nie ma ani jednej naklejki (co nie znaczy, że jestem ich jakimś zagorzałym wrogiem, ponieważ gdyby były to od razu bym je przykleiła), ale za to znajdujemy takie nadruki

Obrazek

Cały spis elementów można znaleźć tutaj

Po zbudowaniu zostaje nam taka oto garstka klocków:

Obrazek

Model

No i w końcu przechodzimy do tego co najważniejsze. Najpierw chciałabym Wam przedstawić figurki.

Emmet
Główny bohater filmu. Zwykły ludzik, który przez zbieg okoliczności (a może właśnie nie) zostaje ogłoszony „Wybrańcem” i ma uratować świat przed złym Lordem Biznesem, nim zostanie on posklejany. Prawda, że przerażające?
Figurka prezentuje się bardzo ładnie, nadruk na główce powoduje, że ciężko nie polubić tej postaci. Nie wiem czy na zdjęciach to widać. ale szelki i paski na wysokości „kolan” są metaliczne. Zapomniałam dodać, że główka jest dwustronnie zadrukowana, mamy wersję uśmiechniętą i przerażoną.

Obrazek ObrazekObrazek

Lucynka alias Żyleta
Spontaniczna, kreatywna i przekraczająca wszelkie granice - już ją lubię. A jeszcze jak się popatrzy na jej śliczne włoski, rewelacyjną bluzę z kapturem i piegowatą główkę, to już ciężko jej się oprzeć. Emmet ponoć nie dał rady.

Obrazek Obrazek Obrazek

Robot Federalny/ Egzecutron (tutaj jest problem bo strona lego.com nie może się zdecydować, która wersja to ma być 1 2)
Wysłannik Lorda Biznesa, biurowy dron, przetwarzający i analizujący materiały ku chwale jego szefa. Ściga Emmeta, dzięki nadajnikowi w jego nodze, ale na szczęście udaje się odeprzeć jego atak dzięki kwiatkowej wyrzutni.
Co by nie powiedzieć robot ma elegancki garnitur w którym bardzo dobrze się prezentuje. Główka metaliczna, zadrukowana tylko z jednej strony, przedstawia trudny do odczytania „grymas”.

Obrazek Obrazek

Kicia Rożek
No i czas na niebywałą bohaterkę całego zestawu. Pół kot, pół jednorożec, pochodzi z Krainy Chmur, Królestwa tęczy i szczęśliwych szczeniaczków, więc tylko można się domyśleć jaką jest postacią.
Obrazek

I za to właśnie już zaczynam ją uwielbiać i nie mogę się doczekać filmu żeby zobaczyć ją w akcji. Na stronie Lego dowiadujemy się, że Kicia Rożek dołącza do mistrzów konstrukcji z celu zniweczenia planu Lorda Biznesa ale skrywa także wielką tajemnicę.
Wielkie oczy, uśmiechnięty pyszczek, różowe uszka, niebieski róg i puszysty ogon, jak może się nie podobać?

Obrazek Obrazek

Ślimak
Może nie jest to bohater filmu, ale według mnie zasługuje na osobne zdjęcia i komentarz. Był to kolejny powód, dla którego chciałam ten zestaw. Prawdą jest, że ślimaki normalnie mają oczy na czułkach, ale chociaż ten ma zupełnie inaczej to i tak nie można mu odmówić uroku. Wg mnie wygląda tak nawet o wiele lepiej. Niestety, na ten moment nie da podmienić się, z tego co wiem, części, tak żeby kolorystycznie bardziej przypominał znanego Gacusia. Z ciekawostek jeszcze dodam, że to jeden z pierwszych zestawów tak ogólnie dostępnych poza Creative Building czy Kaczką w którym można zdobyć te oczka i to w trzech sztukach.

Obrazek Obrazek Obrazek

A teraz czas na budowle. Najpierw budujmy jakże morderczą wyrzutnie kwiatków, dzięki to której to Emmetowi udało się uciec przed Robotem Federalnym/Egzecutronem.

Obrazek

Następnie bierzemy się za budowanie samego Pałacu Krainy Chmury Swobodności. Jak dla mnie wygląda to ślicznie. Obłoczkowo, cukierkowo, różowo i hipnotycznie. Słonko można ułożyć w pozycji jakiej się chce, a kółeczka wprowadzany w ruch zębatką.

Obrazek Obrazek

Cały zestaw prezentuję się w taki oto sposób:

Obrazek

Co tutaj więcej dodać? Zestaw na półce prezentuję się bardzo dobrze, a figurki tylko dopełniają tego obrazku. Wg mnie cena nie jest zbyt wygórowana i jeśli wahasz się czy chcesz ten zestaw od razu odpowiadam, CHCESZ! Nie mogę odpowiadać za wszystkich, ale nie zdziwiłabym się gdyby ten zestaw był dobrym sposobem na zachęcenie żon/dziewczyn/kochanek do klocków. Wiem, że jedna z żon pewnego AFOLa przekonała się bardzo szybko do tego zestawu :)

P.S. Bardzo dziękuję rh za ten śliczny zestaw i za pomoc ze zdjęciami. I szczególne podziękowania dla Scrata za dostarczenie wielkiego worka z tym (i nie tylko) zestawem.
<rh> Fanklub Bobotrutnia :D

Awatar użytkownika
nisiia
Adminus Emeritus
Posty: 875
Rejestracja: 2013-11-24, 21:01
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nisiia

 

#2 Post autor: nisiia »

Już chciałam napisać, że taka świetna recenzja, a tu porównanie do Gacusia i wszystkiego mi się odechciało... ;)

Już ostatnio oglądałam ten zestaw i zdecydowanie CHCĘ :) Najbardziej podoba mi się to serduszko na badylku - takie teletubisiowe :)
Dronka pisze:ale nie zdziwiłabym się gdyby ten zestaw był dobrym sposobem na zachęcenie żon/dziewczyn/kochanek do klocków
Szkoda, że żadnej nie mam, żeby zachęcić :(
za dzień, za dwa
za noc, za trzy...

GrublukTheGrim
Posty: 243
Rejestracja: 2011-04-29, 21:22
Lokalizacja: Znikąd

#3 Post autor: GrublukTheGrim »

Sam nie wiem czemu, ale to nagromadzenie różowego oraz wszelkiej słodyczy jest... jakieś takie inne niż we Friends. W pozytywnym/humorystycznym sensie oczywiście. Dodatkowo Ślimak oraz Kicia (w swojej podstawowej wersji), a także unikalna główka Emmeta sprawiają, że ja też coraz bardziej przekonuję się do zestawu.
Fajna recenzja, ładne zdjęcia. Dzięki.

piotrk80
Posty: 25
Rejestracja: 2013-09-25, 14:02
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: piotrk80 »

Nie wiem jak was ale mnie ten róż niszczy, jakoś bardziej przemawiają do mnie Friendsy, Moja 3 letnia córka stwierdziła że fajne cukierki!
Recenzja OK!

Awatar użytkownika
bezetkace
Posty: 61
Rejestracja: 2012-03-13, 20:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: bezetkace
Kontakt:

 

#5 Post autor: bezetkace »

GrublukTheGrim pisze:Dodatkowo Ślimak oraz Kicia (w swojej podstawowej wersji), a także unikalna główka Emmeta sprawiają, że ja też coraz bardziej przekonuję się do zestawu.
Fajna recenzja, ładne zdjęcia. Dzięki.
Ja odkąd zobaczyłem Egzekutrona, to chciałem to mieć.
No i później kiedy okazało się kim jest Kicia - chcę mieć wszystkie (ta z chorobą morską musi być ciekawa). ^^

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2014-01-29, 12:53 przez bezetkace, łącznie zmieniany 1 raz.
"We're from the Planet Duplo. We are here to destroy you."

Awatar użytkownika
Dronka
Posty: 85
Rejestracja: 2010-07-31, 23:25
Lokalizacja: Kraków

#6 Post autor: Dronka »

bezetkace, też miałam taki ambitny plan ale boje się, że ciężko będzie. Mam nadzieje, że Kicia Rożek będzie w jakimś polybagu jeszcze.

"Wołodia zbiera jednorożce, ma ich dwa..."
Ostatnio zmieniony 2014-01-29, 14:01 przez Dronka, łącznie zmieniany 2 razy.
<rh> Fanklub Bobotrutnia :D

Awatar użytkownika
nisiia
Adminus Emeritus
Posty: 875
Rejestracja: 2013-11-24, 21:01
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nisiia

 

#7 Post autor: nisiia »

Dronka pisze: "Wołodia zbiera jednorożce, ma ich dwa..."
Oboje zrobiliście mi dzień :)
za dzień, za dwa
za noc, za trzy...

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#8 Post autor: M_longer »

Dronka pisze:Nie mogę odpowiadać za wszystkich, ale nie zdziwiłabym się gdyby ten zestaw był dobrym sposobem na zachęcenie żon/dziewczyn/kochanek do klocków. Wiem, że jedna z żon pewnego AFOLa przekonała się bardzo szybko do tego zestawu :)
No co Ty nie powiesz...

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#9 Post autor: 3dom »

Dronka, źle złożyłaś Kicię :>
...na mieście już ćwierkają wróble... &#128038;&#128038;&#128038;
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
nisiia
Adminus Emeritus
Posty: 875
Rejestracja: 2013-11-24, 21:01
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nisiia

 

#10 Post autor: nisiia »

3dom pisze:Dronka, źle złożyłaś Kicię :>
O faktycznie!
Ale chyba na siłę szukałeś, żeby się przyczepić :P
za dzień, za dwa
za noc, za trzy...

Awatar użytkownika
Dronka
Posty: 85
Rejestracja: 2010-07-31, 23:25
Lokalizacja: Kraków

#11 Post autor: Dronka »

3dom, a teraz widzę, że kolory kopytek są odwrotnie, ale nie wiem czy przypadkowo Kici nie składał Rafał więc to jego wina :P



(na kogoś musi być:P) a tak naprawdę to miałam to przed zrobienie zdjęć sprawdzić i kompletnie wyleciało mi z głowy. Mam nadzieje, że mi wybaczycie.

A ty, M_longer, nie narzekaj.
<rh> Fanklub Bobotrutnia :D

Awatar użytkownika
nisiia
Adminus Emeritus
Posty: 875
Rejestracja: 2013-11-24, 21:01
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nisiia

 

#12 Post autor: nisiia »

Dronka pisze:3dom, a teraz widzę, że kolory kopytek...

Kot z kopytami?
za dzień, za dwa
za noc, za trzy...

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#13 Post autor: M_longer »

Nisiia pisze:Kot z kopytami?
Równie sensowne co kot z rogiem :)

Ale te kolorki są straszne...

Awatar użytkownika
Scrat
Posty: 543
Rejestracja: 2008-06-24, 01:31
Lokalizacja: Lubań
brickshelf: scratel

 

#14 Post autor: Scrat »

Dronka, Longer narzeka bardziej na mnie niż na Ciebie :)

Właśnie odkładam sobie jedną sztukę...

PS Kicia Rożek to jest tak bardzo Nyan Cat...
Ostatnio zmieniony 2014-01-29, 20:59 przez Scrat, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#15 Post autor: 3dom »

Nisiia pisze:Ale chyba na siłę szukałeś, żeby się przyczepić :P
E tam, po prostu już wcześniej zwróciłem uwagę, że kotek ma dwa różne plejty i z ciekawości spojrzałem czy Dronka dobrze złożyła ;)
...na mieście już ćwierkają wróble... &#128038;&#128038;&#128038;
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

ODPOWIEDZ