[MOC] Scania 143m Streamline

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Thietmaier
Posty: 73
Rejestracja: 2014-01-30, 01:34
Lokalizacja: Biala Podlaska
brickshelf: Thiet

 

[MOC] Scania 143m Streamline

#1 Post autor: Thietmaier »

No to lecimy dalej.
Zostajemy w klimatach skandynawskich, tym razem coś nowszego z konkurencyjnej stajni: Scania 143m Streamline.

Obrazek
Scania143mStreamline09 by Thietmaier, on Flickr

Moje najukochańsze dziecko, wypieszczone do bólu, nad którym spędziłem mnóstwo czasu dokładając kolejne detale i bajery. Również najdroższe ze względu na chromy oraz pomarańczowe klocki.
Zacząłem budować ją jakieś 1,5 roku temu. Zagwozdką na start była maska, a mianowicie delikatnie schowany garby na grillu. Chciałem się z tym zmieścić w 2s głębokości. Nie wyszło. Jest ciut więcej, ale na szczęście nie przeszkadza to w niczym, udało się spakować wnętrze.
Reszta kabiny oraz rama to już bardzo proste budowanie, nawet mało snotu, znaczna większość z studami do góry. Żeby jednak nie był to zbyt nudny model postanowiłem do odbajerować jak najbardziej potrafię. Znalazłem sobie zdjęcie takiej Scanii z floty Kerbey Motors i zacząłem odwzorowywanie. Muszę przyznać, że bardzo przyjemnie mi się to robiło, fajna zabawa, wymaga trochę skupienia i kombinowania z zaczepianiem wszystkich pierdółek, ale efekt końcowy jest baaardzo zadowalając :) Trochę też czasu zabrało mi rozważanie "Kupić chromy czy nie kupić?". No i kupiłem, pierwszy raz w życiu i spodobały mi się tak bardzo, że jeszcze pewnie skorzystam. A do tego interesy z Aurim to czysta przyejmność, naprawdę polecam :)
Naczepa to nic nadzwyczajnego. Kolor sprawił tylko pewno kłopoty, zresztą rama w ciągniku również. Chyba nawet największemu wrogowi nie kazałbym budować w tej barwie. Okropność! Zanim znajdzie się wszystko co potrzeba to można się sporo napocić. A i tak nie wszystko jest produkowane, lub dostępność jest prawie zerowa. No ale jakoś udało mi się skompletować elementy i jest. Jako ładunek wykorzystałem te duże koła z Power Miners sztuk 4, coś tam imitują na pewno, nie kombinowałem co, ładnie wyglądają i dlatego je dałem :)
Oczywiście według europejskich standardów mamy pełne wnętrze z deska rozdzielczą, fotelami i leżanką dla jednej osoby. Zdjęcia brak, uzupełnią przy następnej okazji w wrzucę do galerii ;) Pod spodem widać silnik, skrzynię biegów oraz wał.
Jestem bardzo zadowolony z tego jak jest wszystko zrobione. Jak wspomniałem wyżej, proste budowanie, trochę snotu, mało czitów, to wszystko sprawia, że ciężarówka jest mocna, nic nie odpada. Niestety jest mały mankament, który wynika z niedoskonałości klocków (kto by pomyślał, co nie?). Ciężar kabiny jest tak duży, że przekrzywia ramę na złączeniu dwóch kafli 1x4 i się trochę to giba. Tile 1x8 byłby zbawienny, ale nie widziałem pomarańczowego.
Zdjęcia? Wypadałoby :)
Obrazek
Scania143mStreamline01 by Thietmaier, on Flickr
Obrazek
Scania143mStreamline04 by Thietmaier, on Flickr
Obrazek
Scania143mStreamline07 by Thietmaier, on Flickr
Obrazek
Scania143mStreamline10 by Thietmaier, on Flickr
Obrazek
Scania143mStreamline11 by Thietmaier, on Flickr

Pełna galeria na Flickr. Znajdziecie tam jeszcze kilka ujęć, łącznie jest uch 11.
Jeszcze raz podziękowania dla Aurimaxa za chromy i obowiązkowa reklama sklepu :D
http://www.bricklink.com/store.asp?p=Aurimax
Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#2 Post autor: PatrykZ »

Nie znam się, ale... REWELACJA!!!
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

Awatar użytkownika
Chrupek
Posty: 834
Rejestracja: 2010-04-13, 09:57
Lokalizacja: Wawa

#3 Post autor: Chrupek »

Też się nie znam i nie wiem czy takie siodło to standard, ale wygląda świetnie.

Ogólnie taka drwięgowska jak na moje laickie oko (co jest komplementem!).
Sezon w pełni!

Thietmaier
Posty: 73
Rejestracja: 2014-01-30, 01:34
Lokalizacja: Biala Podlaska
brickshelf: Thiet

 

#4 Post autor: Thietmaier »

Dziękuję :)

@Chrupek siodło takie zrobił Karwik w Starze 25 a ja po prostu żeruję na jego pomyśle. I to nie jest jedyny taki przypadek :D
"Drwięgowska" to tylko może być komplement ;)

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#5 Post autor: Maciej Drwięga »

Szczerze mówiąc przy Twoich modelach zawsze zatrzymuję się na dłuższą chwilę. Mają w sobie coś klasycznego, choć klasyczne nie są, jest sporo tricków budowlanych użytych, ale nie są one wulgarne w stylu "patrz, nawet grawitacja jest zdziwiona, że to jeszcze się trzyma".

Tutaj jednak coś mi nie pasuje z linią dachu. Tak mniej więcej od szyb w górę coś jest nie tak. Przednie światła też mi siakoś nie leżą. Nie mówię, że wiem, jak to zrobić lepiej, ale cosik mi nie gra.

Cała reszta w rozpoznawalnym, dobrym stylu :)
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Thietmaier
Posty: 73
Rejestracja: 2014-01-30, 01:34
Lokalizacja: Biala Podlaska
brickshelf: Thiet

 

#6 Post autor: Thietmaier »

Dach jest taki sobie, dlatego starałem się go przykryć na ile się da i zamaskować defekty, jak widać wprawione oko wszystko wypatrzy. Może kiedyś pokombinuję inaczej, ale to kiedyś... :)
Światła, światła, ale właśnie, jak inaczej? Dla mnie to był strzał w 10...
Dzięki za Twoje opinie pod moimi 3 modelami.

Awatar użytkownika
Jakeof
Posty: 134
Rejestracja: 2012-05-07, 09:21
Lokalizacja: Osięciny
brickshelf: Jakeof

 

#7 Post autor: Jakeof »

Przypominają mi się moje perypetie ze Scanią 143;) Bardzo ładna, podoba mi się w konfiguracji 6x2. Choć zgadzam się z moim przedmówcą, coś mi nie pasje z dachem, skos jest zbyt duży, no i krawędzie z przodu maski są kanciaste, to trochę psuje efekt. Ładny za to jest tył kabiny, wydechy, okablowanie. Kolejny bardzo ładny model w Twoim wykonaniu;)

Dlaczego z przodu nie ma napisu "Scania" ? ;)

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#8 Post autor: Maciej Drwięga »

Thietmaier pisze:Światła, światła, ale właśnie, jak inaczej? Dla mnie to był strzał w 10...
Daj na dole i górze klosza daj cieńki biały pasek (naklepka) - taki na grubość plastiku, z którego jest zrobiony trans clear brick, z którego zrobiłeś reflektor. To oddzieli reflektor od lamp na górze i sprawi, że sam w sobie będzie miał charakterystyczną dla 143M obwódkę.

Na podszybiu czarny pasek, w zamierzeniu tło napisu SCANIA, także by pewnie pomógł. Teraz białe odwrócone U na ścianie czołowej oraz kształty T z migaczy i reflektorów zaburzają nieco mordkę skakanki.
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Thietmaier
Posty: 73
Rejestracja: 2014-01-30, 01:34
Lokalizacja: Biala Podlaska
brickshelf: Thiet

 

#9 Post autor: Thietmaier »

Zrobi się, prędzej czy później :D
Jakeof, mam prostą kabiną z 2 powodów: pierwszy, czysto konstrukcyjny - snot by się nie zgadzał z resztą, po drugie chciałem inaczej niż Ty ;) Ktoś mi jeszcze napisał, że tak jest bardziej oldskoolowo ;)

ODPOWIEDZ