Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Wyspa pana Mietka
Autor Wiadomość
Mestari 
VIP

Wpisy: 1284
Wysłany: 2014-02-23, 17:05   [MOC] Wyspa pana Mietka

Przedstawiam Wam mój trzeci MOC - Wyspę pana Mietka (ale to inny pan Mietek niż ten, który gościł już na łamach tego forum ;) )
Pan Mietek to taki gość, który lubi sobie czasem golnąć a to Żubróweczkę, a to denaturat, a to coś jeszcze innego. Szkoda, że zmiast ryb butelki łowi, ale nie miał wyboru. Ryby nie dojechały na sesję foto, bo za późno je zamówiłem ;) (jadą od Zgredka :) całe dwie sztuki...)
Jak dojadą, pan Mietek będzie miał wreszcie co łowić.
Bawię się też MLCadem, więc pewnie też za jakiś czas będzie instrukcja, choć w sumie jest niepotrzebna.

Edyta:
instrukcja do werrji ze skałkami jest na Rebrickable:
http://rebrickable.com/mo...ical-island-hut

A tymczasem wyspa w całej okazałości (przydały się groszki z Berlińskiego PAB :) ):

Ostatnio zmieniony przez Mestari 2014-03-25, 17:48, w całości zmieniany 1 raz  

K^3 
K_cube

Wpisy: 179
Wysłany: 2014-02-23, 17:26   

Fajnie zrobiony pomost. Panu Mietkowi zazdroszczę połowów, jeśli te flaszki są pełne. Ale czy nie jest on aby trochę za blady, jak na wyspiarza?

Johan 
VIP
Im So Meta, Even This Acronym

Wpisy: 773
Wysłany: 2014-02-23, 18:38   

Anomalia anatomiczna na torsie Mietka sugeruje, że może być to Scaramanga. W sumie by się zgadzało, on też miał swoją wyspę ;)

gamer 

Wpisy: 36
Wysłany: 2014-02-23, 19:02   

Podoba mi się oszczędne operowanie ilością elementów. Ładny zestaw, który mógłby być sprzedawany i nikogo by nie zrujnował. ;)

Poza tym fajna ścieżka z kamieni i pomost. Ciekawi mnie czy zestaw trzymał by się razem na samym pomoście? Może lepiej byłoby pod nim schować dodatkowy klocek, lub dodać jakieś małe skałki, do połączenia plansz.

Toltomeja 
VIP

Wpisy: 504
Wysłany: 2014-02-23, 20:54   

Mestari napisał/a:
Przedstawiam Wam mój trzeci MOC - Wyspę pana Mietka (ale to inny pan Mietek niż ten, który gościł już na łamach tego forum ;) )

No popatrz, a już miałem nadzieję. Ale mój Mietek nie lubi alkoholu, taki już jest.

Bardzo przyjemna praca i spokojna, no może poza rekinem. Ładna ścieżka i pomost, no i elegancka palma z krzakiem jako... ta część palmy, którą czasem mają palmy.

glaz_pimpur 
VIP
OLD SKULL

Wpisy: 1366
Wysłany: 2014-02-23, 22:18   

Toltomeja napisał/a:
Bardzo przyjemna praca i spokojna, no może poza rekinem.

To dmuchana zabawka. Prawdziwy przecież by się tak nie unosił na wodzie:)

Mestari 
VIP

Wysłany: 2014-02-24, 10:29   

Dziękuję wszystkim za komentarze :)

leń napisał/a:
Ale czy nie jest on aby trochę za blady, jak na wyspiarza?

Nie miałem opalonych klocków :P Historia jest więc taka, że pan Mietek mieszka w jakimś innym miejscu, a tu sobie tylko na weekendy czasem przypływa swoją brązową łajbą...
A tak serio - macie jakiś pomysł na minifiga z ciemniejszą karnacją, żeby nie był od razu brązowy?

Johan napisał/a:
Anomalia anatomiczna na torsie Mietka sugeruje, że może być to Scaramanga. W sumie by się zgadzało, on też miał swoją wyspę ;)

Tylko złotej spluwy brak...

gamer napisał/a:
Ciekawi mnie czy zestaw trzymał by się razem na samym pomoście? Może lepiej byłoby pod nim schować dodatkowy klocek, lub dodać jakieś małe skałki, do połączenia plansz.

Sprawdzałem. Dało się jakoś to przenieść, ale trzeba było być bardzo ostrożnym. W rezultacie dodałem 2 niebieskie kafle 2x2. Jeden pod pomostem, drugi ten kujący w oczy...
Skałki też chciałem dodać, ale jak podliczyłem swoje szare skosy, to zostawiłem jak jest i zamówiłem jakieś na BL, żeby następnym razem mieć cokolwiek.

Toltomeja napisał/a:
Bardzo przyjemna praca i spokojna, no może poza rekinem. Ładna ścieżka i pomost, no i elegancka palma z krzakiem jako... ta część palmy, którą czasem mają palmy.

Po tym jak do MOCa podeszła moja żona, rekin zjadł papugę, więc rzeczywiście cwana bestia... A co do tej części palmy, to nazwijmy ją krzaczorami ;)

PS. Rekin jest prawdziwy, on lubi się unosić na powierzchni, bo dodaje mu to majestatu :)

nisiia 
Administrator

Wpisy: 876
Wysłany: 2014-02-24, 11:19   

Bardzo przyjemne, pomost faktycznie świetny, wnętrze chatynki również udane (lapmy na świeczki jak rozumiem? :) )
Tylko rozbuduj to jakoś, bo taka płaska ta woda :)

spacelord 

Wpisy: 920
Wysłany: 2014-02-24, 15:29   

Fajna praca. Przyjemnie się to ogląda. Nie ma bliskiego zdjęcia pana Mietka, i nie można oszacować czy wygląda na takiego co lubi sobie golnąć nawet denaturat (choć z daleka tak średnio chyba wygląda...). Z różnych elementów - podoba mi się ścieżka.

Mestari 
VIP

Wysłany: 2014-03-17, 22:30   

Cóż... rybki dojechały, klocki na skały też (z tych nowych użyłem aż dwóch...) więc pomyślałem sobie, że pokażę Wam jak to teraz wygląda. Woda nadal jest płaska, do tego potrzebowałbym sporo drobnicy, której po prostu nie mam, ale za to skała trochę niweluje (mam nadzieję) ten efekt.
Przy okazji do Pana Mietka wpadli na moment znajomi, wszystko wypili, więc butelki zniknęły. Sami wiecie jak to jest...
A oto i zdjęcia :)

Mestari 
VIP

Wysłany: 2014-03-25, 17:49   

wersja z wyspą ma już instrukcję - link w pierwszym poście.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu