75030 Millennium Falcon

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Absolem
Posty: 71
Rejestracja: 2012-05-18, 08:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#16 Post autor: Absolem »

Te mikro star warsy są okropne, ale trzeba przyznać, że są bardzo fajnymi dawcami części :) Do kosmicznych pojazdów i robotów jak ulał!

klatka
Posty: 60
Rejestracja: 2013-09-01, 10:26
Lokalizacja: Bełchatów
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#17 Post autor: klatka »

Absolem pisze:Te mikro star warsy są okropne, ale trzeba przyznać, że są bardzo fajnymi dawcami części :) Do kosmicznych pojazdów i robotów jak ulał!
Wg mnie są ok :) Mój syn często nosi do szkoły (tak jak jego koledzy) rożne figurki czy małe zestawy - a tu mamy dwa w jednym i figurkę i pojazd i co ważne małe :) Dla nich mega bawialne a dla mnie spokojne że jakaś szczególna figurka nie wywędruje do szkoły...
Co do robotów i pojazdów masz rację - można je modyfikować jak pierwsze lego i tworzyć nowe pojazdy czy roboty.
Osobiście uważam że strasznie fikuśne te pojazdy :) - słodziaki ;)
Ostatnio zmieniony 2014-02-19, 22:18 przez klatka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Absolem
Posty: 71
Rejestracja: 2012-05-18, 08:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#18 Post autor: Absolem »

Ważne, że Ci się podoba i że syn ma frajdę :) No i o to chodzi!

gamer
Posty: 36
Rejestracja: 2014-02-23, 12:38
Lokalizacja: Kraków

#19 Post autor: gamer »

Całkiem zmyślne są te zestawy, nie łatwo jest stworzyć coś ładnego w tej skali. Podobają mi się bardziej niż dziwny pomysł z planetami do zawieszenia (75010 itp.).

GrublukTheGrim
Posty: 243
Rejestracja: 2011-04-29, 21:22
Lokalizacja: Znikąd

#20 Post autor: GrublukTheGrim »

Tym bardziej ciekawe, czy doczekają się kolejnej serii?

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#21 Post autor: Durzy »

Nie rozumiem dlaczego tak nie lubicie planet. Same kule może są średnio przydatne, ale modele niektórych statków są świetne. Jak na tak małe bardzo dobrze przypominają oryginały. Ta seria ma lepsze figurki, ale modele nie są modelami statków z SW tylko modelami takich elektrycznych (pedałowych) jeździdełek dla najmłodszych jak np. to: http://cdn.iofferphoto.com/img/item/538 ... r-7543.jpg

gamer
Posty: 36
Rejestracja: 2014-02-23, 12:38
Lokalizacja: Kraków

#22 Post autor: gamer »

Durzy pisze:Nie rozumiem dlaczego tak nie lubicie planet. Same kule może są średnio przydatne, ale modele niektórych statków są świetne.
Mnie odrzuciły te kule właśnie, nie lubię jak wciskają mi coś niepotrzebnego i niepasującego do pudełka. Do tego klocki na licencji Star Wars są dość drogie w porównaniu do zestawów nielicencjonowanych.
Durzy pisze:Ta seria ma lepsze figurki, ale modele nie są modelami statków z SW tylko modelami takich elektrycznych (pedałowych) jeździdełek dla najmłodszych...
Trochę tak, ale ma to swój urok. Poza tym większość nie sprawia takiego wrażenia jak usunie się figurkę. No i jak ktoś zauważył są całkiem dobrym źródłem elementów.

Zresztą ja i tak wolę zestawy pełnowymiarowe. :)

Dantes
Posty: 60
Rejestracja: 2013-01-16, 11:50
Lokalizacja: Wrocław

#23 Post autor: Dantes »

Coś wiadomo na temat reklamacji tych nóżek z krzywym nadrukiem?
Nawet kobieta nie da Ci tego, co mogą dać Ci klocki Lego!

oO

GrublukTheGrim
Posty: 243
Rejestracja: 2011-04-29, 21:22
Lokalizacja: Znikąd

#24 Post autor: GrublukTheGrim »

Durzy pisze:Nie rozumiem dlaczego tak nie lubicie planet.
Ja nic takiego nie pisałem. Uwielbiałem planetki. Kule wisiały u mnie w domu pod żyrandolem, tworząc swoistą galaktykę SW. Lecz jak wiadomo, wszystko się zmienia i mamy teraz extra mini-pojazdy z figurkami. A Twoje porównanie do samochodzików dla dzieci jest bardzo udane. Nie pomyślałem o tym. ;-)

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#25 Post autor: Durzy »

gamer pisze:Do tego klocki na licencji Star Wars są dość drogie w porównaniu do zestawów nielicencjonowanych.
Dziwne gdyby było inaczej. Licencja, zwłaszcza taka (ja nie jestem w stanie wyobrazić sobie bardziej chwytliwej) -> sprzeda się bez problemu. Mnie zaskakują ceny serii Architecture, gdzie małe zestawy zaczynają się od 90zł...
GrublukTheGrim pisze:Lecz jak wiadomo, wszystko się zmienia
Widzisz i to mnie się nie podoba, bo czekałem na miniaturowego Y-winga i się nie doczeka ;(

Nowa seria mi kompletnie nie odpowiada, bo jak pisałem wyżej nie są to modele modeli filmowych, a modele modeli zabawek dla dzieci. Model którego jest recenzja w tym temacie jest nieskończony bez tego klocka http://thumbs4.ebaystatic.com/d/l225/m/ ... ANDTuQ.jpg !

gamer
Posty: 36
Rejestracja: 2014-02-23, 12:38
Lokalizacja: Kraków

#26 Post autor: gamer »

Durzy pisze:
gamer pisze:Do tego klocki na licencji Star Wars są dość drogie w porównaniu do zestawów nielicencjonowanych.
Dziwne gdyby było inaczej. Licencja, zwłaszcza taka (ja nie jestem w stanie wyobrazić sobie bardziej chwytliwej) -> sprzeda się bez problemu. Mnie zaskakują ceny serii Architecture, gdzie małe zestawy zaczynają się od 90zł...
No zgadza się. Mnie najbardziej bawi jak widzę lego 21008 - Round Brick x 112 -> 25 euro. :P

Chodzi o to, że wyższa cena, to też wyższe wymagania. Myślę, że dlatego tak dużo osób narzeka na różne mniejsze lub większe wady zestawów na licencji.

Awatar użytkownika
Ex3qtor
Posty: 481
Rejestracja: 2008-02-01, 16:48
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: X3qtor

 

#27 Post autor: Ex3qtor »

Durzy pisze:...ale modele nie są modelami statków z SW tylko modelami takich elektrycznych (pedałowych) jeździdełek dla najmłodszych jak np. to: http://cdn.iofferphoto.com/img/item/538 ... r-7543.jpg
Mi się najbardziej kojarzą z gondolkami w karuzeli.
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chce...

klatka
Posty: 60
Rejestracja: 2013-09-01, 10:26
Lokalizacja: Bełchatów
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#28 Post autor: klatka »

Generalnie rzecz biorąc wszystkim nam przypadła ta seria do gustu :) Fajnie byłoby gdyby jakiś wariant nr 2 był w instrukcji - wzrosła by bawialność małego i taniego zestawu - taki chwyt marketingowy :)

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#29 Post autor: Szerszen »

Fajnie to by było... zrobić konkurs na wariant nr. 2 - taki jak zrobił Servator ;-)
Jacyś chętni do zorganizowania?

Zestawy małe i tanie, jakiś czas już są na rynku i zdaje się, że nie zawierają "unikalnych części".
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#30 Post autor: Durzy »

klatka pisze:Generalnie rzecz biorąc wszystkim nam przypadła ta seria do gustu :)
No nie wszystkim. Nie dość, że seria sama w sobie mnie się nie podoba z wymienionych wyżej powodów, to jeszcze wyparła inną, która akurat mi odpowiadała. Choć akurat Sokół jest o tyle ciekawym zestawem, że jako jedyny z tej serii ma naprawdę ciekawą, choć wadliwą figurkę (Han Solo bywa w drogich zestawach czyżby, długi go przycisnęły aż tak, że się zeszmacił występem w "niskobudżetówce"? ;) ).

ODPOWIEDZ