76011 Batman: Man-Bat Attack

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
hitman
Posty: 3
Rejestracja: 2014-01-31, 23:41
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

76011 Batman: Man-Bat Attack

#1 Post autor: hitman »

Recenzja 76011 Batman: Man-Bat Attack

Obrazek

Dane techniczne:
Seria: Super Heroes
Podseria: DC Comics
Rok premiery: 2014
Liczba klocków: 184
Liczba figurek: 3
Spis części: BrickLink
Cena: £19.99, $19,99, 99,99zł (S@H), 110-199zł (Allegro)

BrickSet, BrickLink

W lipcu 2011 roku, na imprezie ComicCon w NY, grupa szczęśliwców wchodzi w posiadanie zestawu unikatowych minifigurek, zapowiadających premierę serii Super Heroes. Na mocy umów licencyjnych od 2012 roku świat LEGO regularnie zaopatrywany jest w kolejne zestawy sygnowane logiem: MARVEL Comics oraz DC Comics.

Pudełka serii SH przyzwyczaiły nas, że trzymają bardzo wysoki poziom, a szata graficzna zachwyca. W tym przypadku nie jest inaczej. Wpadające w oko dynamiczne zdjęcie na przedniej ściance, podstawowe funkcjonalności zestawu w formie komiksowych „okienek” na tylnej oraz cała masa dodatków z „rysunkowym” Batman’em na czele dowodzą, że graficy znów się postarali. Całość utrzymana jest oczywiście w ciemno niebieskim odcieniu, klasycznym dla podserii DC. Aby zakończyć temat pudełka (w końcu nie ono jest najważniejsze) dodam, że rozmiar 29x19x6 również nie budzi większych zastrzeżeń.

Przód i tył:
Obrazek Obrazek

Lewo i prawo, góra i dół:
Obrazek Obrazek

Po wciśnięciu dwóch języczków i odchyleniu bocznej ścianki dostajemy się do zawartości, a mianowicie:

• woreczek z klockami nr 1, a w nim mały woreczek z drobnicą, woreczek z torsem Man Bat’a i kartonik z pelerynką Batman’a,

Obrazek Obrazek

• woreczek z klockami nr 2, a w nim mały woreczek z drobnicą i kartonik z linką do wciągarki,

Obrazek Obrazek

• niczym niezabezpieczone naklejki,

Obrazek

• malutki komiks przedstawiający historię tegorocznych zestawów Super Heroes: DC Comics,

Obrazek

• prowadzącą nas za rączkę, 64 stronnicową instrukcję. Oprócz instrukcji składania zestawu znajdziemy spis klocków, porcję reklam serii Super Heroes i The Movie oraz krzyczącego bachora. Klimatu dodaje grafika z super bohaterami, pojawiająca się na każdej prawej stronie instrukcji i widoczna na zdjęciu poniżej.

Obrazek

W zestawie otrzymamy 3 wzorowo wykonane minifigurki wraz z dedykowanym dla każdej postaci orężem. Figurki posiadają obustronnie zadrukowane torsy i główki. Wszystkie są również rzadkie i cenne dla kolekcjonerów.

Obrazek

1.BATMAN
Człowiek nietoperz pojawił się w świecie LEGO już w 2005-2006 roku, za sprawą dedykowanej jemu serii LEGO Batman. W tej wersji wdzianka nasz bohater pojawił się do tej pory w trzech zestawach: recenzowanym, 30160 i 76013.

Obrazek

Do walki face to face służy Batarang, do konkretnej rozwałki Batcopter. Budowa helikoptera przebiega sprawnie i bez problemowo. Mimo początkowych obaw co do konstrukcji zostałem pozytywnie zaskoczony. Całość prezentuje się solidnie, atrakcyjnie wizualnie i jakby nie patrzeć jest dość duża. Na plus zaliczyć można również brak tak popularnej jajecznicy. Jedyna rzecz, do której mogę się doczepić, to „nieszczelna” kabina, przez którą musi być ciut zimno w trakcie lotu;) Batcopter posiada również duże pokłady bawialności.

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

2.NIGHTWING
Pomocnik Batman’a do tej pory pojawił się jeden raz, w 2006 roku w zestawie 7785. Wtedy mieliśmy okazję podziwiać go w niebiesko-czarnym stroju, w tym roku występuje w stroju czerwono-czarnym. Mamy zatem do czynienia z premierową minifigurką.

Obrazek

Do walki ze złem Nightwing używa, wg opisu LEGO, szybowca z chwytakami (glider with grapples) ja bym go nazwał po prostu jetpack’iem;) Mimo małej wielkości jest to całkiem ciekawa budowla zawierająca podstawowe funkcjonalności.

Obrazek

3.MAN-BAT
Jedyny czarny charakter w tym zestawie to całkowicie nowa i premierowa postać. Nie mieliśmy do tej pory okazji oglądać Man-Bat’a w świecie LEGO. Trochę szkoda, że projektanci nie postarali się o trochę bardziej atrakcyjne nóżki.

Obrazek

Jak się szybko okazuje obrońcy Gotham nie powinni mieć dużego problemu z pokonaniem Man-Bat’a, gdyż ten jako narzędzie zniszczenia otrzymał jedynie… dynamit.

Obrazek

Po budowie zostaje całkiem ciekawa garstka klocków:

Obrazek

Słowem krótkiego podsumowania. Zestaw 76011 z czystym sumieniem mógłbym polecić wszystkim miłośnikom uniwersum DC Comics, Batmana czy ogólnie serii Super Heroes. W pełni zadowoleni będą również kolekcjonerzy minifigurek. Co do pozostałych fanów LEGO… każdy powinien odpowiedzieć sobie sam na pytanie czy ten zestaw będzie dla niego atrakcyjny. Ogromną wadą zestawu jest jego oficjalna cena. Suma jaką musimy wydać w układzie cena/klocek zdecydowanie przekracza to co mamy choćby w serii City. Sam komiks tego nie zrekompensuje. Oczywiście sprawa ma się inaczej, gdy trafimy na ciekawą okazję, bądź promocję. Z ciekawości sprawdziłem ceny poszczególnych figurek na Allegro i już po sprzedaniu za ceny aukcyjne Nightwing’a oraz Man-Bat’a stać nas na zakup kolejnego zestawu;)
Dziękuję za uwagę i zapraszam do komentowania.
Ostatnio zmieniony 2014-03-16, 21:12 przez hitman, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#2 Post autor: M_longer »

hitman pisze:Jedyny czarny charakter w tym zestawie to całkowicie nowa i premierowa figurka. Nie mieliśmy do tej pory okazji oglądać Man-Bat’a w świecie LEGO. Trochę szkoda, że projektanci nie postarali się o trochę bardziej atrakcyjne nóżki.
Eeee... NIE:
http://www.bricklink.com/catalogItemIn.asp?P=10303&in=S

Nadruk jest nowy, sama figurka nie bardzo.

hitman
Posty: 3
Rejestracja: 2014-01-31, 23:41
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: hitman »

W 100% się z Tobą zgodzę, chodziło mi o premierę Man-Bat'a. Źle się wyraziłem. Zaraz poprawię niedopatrzenie. Dzięki!!

Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 164
Rejestracja: 2012-11-19, 10:19
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: Prezes »

Nareszcie jakaś recenzja. Od dawna posucha tu ... :P

Fajny, średni zestaw, dobra recenzja, aczkolwiek brakuje mi kilka zdjęć zestawu na finiszu recenzji. Takiej foty ogólnej przedstawiającej całość jako zestaw. Tym bardziej, że Twoje foty są bardzo dobre.

Nie daje mi spokoju jedna rzecz: na tylniej ściance opakowania jest pokazany kręcący się wirnik Batcopter'a i napis 'Thoom'. Czy mam rozumieć, że w momencie wprowadzenia wirnika w ruch możemy usłyszeć jakiś odgłos silnika ?

Zręcznie rozwiązano główkę Batman'a (biała opaska), zaledwie dwie naklejki w zestawie - właśnie o takom Polskem walczylym ;-)

hitman
Posty: 3
Rejestracja: 2014-01-31, 23:41
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: hitman »

Wyraz THOOM, to nic innego jak onomatopeja i nie ma nic wspólnego z jakimś konkretnym dźwiękiem wirnika. Taki kolejny komiksowy akcent.

ODPOWIEDZ