[WIP] Wieża ciśnień.

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
LeGol....ski
Posty: 33
Rejestracja: 2014-02-11, 06:22
Lokalizacja: Gniezno
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#16 Post autor: LeGol....ski »

Szerszen pisze:No, skoro znasz serwis bricklinka... to chyba umiesz sam porównać.
Porywasz się na duże dzieło - w takim wypadku IMHO warto zadbać i o efekt, bo jeśli chcesz pójść "po taniości", to równie dobrze możesz zrobić tę wieżę w mikroskali. Wyjdzie najtaniej (bo i najmniej klocków) a efekt może być ciekawy...
Nie ma być po taniości, ale nie ma to też być "cud, miód i orzeszki", niestety początki są trudne.
BrickLinka dopiero poznaję, a cena końcowa 1 klocka zależy od kilku czynników, mówię o średniej. Będę temat cen zgłębiał.
Ciamek pisze:Zwykłe bricki słabo wyglądają jeśli mają imitować ceglaną ścianę.
Przyjęte do wiadomości :)
Ciamek pisze:Ja np. na swojego ceglanego MOCa klocki zbierałem jakieś 3 lata zanim dopiero coś zacząłem składać : o)
Myślę, że na rozgrzewkę możesz zbudować z bricków coś mniejszego i zobaczyć czy Ci się to podoba.
Liczę się z tym że zabierze mi to dużo czasu, a po drodze na pewno powstanie coś mniejszego.
Maciej Drwięga pisze:Ja tu widzę tylko płytki 1x2/1x1 - wymieszane dark red z reddish brown no i zapewne dark tan gdzie potrzeba.
Zanotowałem :)
Maciej Drwięga pisze:Śliczna będzie, jak już skończysz :)
Mam nadzieję.
Maciej Drwięga pisze:Na pocieszenie powiem, że i tak raczej nie pobijesz projektu Endor prowadzonego przez Dmaca, więc rok budowania w tą czy w tą nie ma różnicy :)
Wiem, nie mam zamiaru. Poza tym SW to zupełnie inna bajka.

Awatar użytkownika
LeGol....ski
Posty: 33
Rejestracja: 2014-02-11, 06:22
Lokalizacja: Gniezno
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#17 Post autor: LeGol....ski »

Na początek pytanko o regulamin forum. Jest zapis:
2.5 Nie wolno umieszczać dwóch postów jeden za drugim w odstępie czasu mniejszym niż trzy dni. Zamiast tego użyj funkcji "zmień", by uzupełnić treść pierwszego postu.
Czy to tyczy się również takiego wątku jak mój ?
Pytam bo nie chcę podpaść, według mnie edycja każdorazowo zamiast nowego wpisu sprawi, że część rzeczy będzie ginęła i mieszała się z innymi.
Więc czy jeżeli będę chciał odnieść się do czegoś nie związanego z poprzednim wpisem to mogę umieścić kolejny wpis powiedzmy po kilku godzinach ?

Wracając do tematu samej budowli.
Mieszają mi się nazwy kolorów klocków, wielu z nich nie mam przed oczami, a nawet gdybym miał po kilka sztuk to i tak nie wiem czy pojedynczo pomogą mi zdecydować.
Temat już poruszałem ale nic z tego nie wyszło, więc stawiam to pytanie ponownie
1) Jakim jednym lub dwoma kolorami głównymi mam się posłużyć przy budowie większości obiektu ?

Proszę o przejrzenie porcji zdjęć z TEGO i TEGO miejsca.
Jest tu więcej zdjęć, są różne ujęcia i różne kolory powychodziły.

2) Proszę o propozycję czego użyć do okien. Obrazki nie oddają w pełni rzeczywistego wyglądu części i mam z tym kłopot.

Obecnie walczę z BL szukam sklepów, przeglądam ceny.
Uczę się i mam mętlik w głowie. Jest tak zawsze kiedy w krótkim czasie próbujemy ogarnąć nowy temat z marszu :)
Więc jeżeli ktoś będzie robił zakupy, może o moim WIP pamiętać, podesłać informację. Śledzę odpowiedni wątek ale zawsze coś może mi umknąć :)

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#18 Post autor: Szerszen »

@Regulamin:
Jeśli wpis ma sens, wnosi nową treść etc., to zazwyczaj jest na to przymykane oko, albo "pracowite mróweczki" łączą potem takie wpisy, w jeden.

Zanim zmierzysz się z kolorami, spróbuj z tego co masz zbudować jakiś detal - wieżyczkę, kawałek muru etc., tak jak radzili koledzy.
Będziesz miał przedsmak tego, co cię czeka.

Jeśli jednak upierasz się już na kolorach - to rada Maćka Drwięgi, będzie chyba optymalna:
Ja tu widzę tylko płytki 1x2/1x1 - wymieszane dark red z reddish brown no i zapewne dark tan gdzie potrzeba. Śliczna będzie, jak już skończysz :)
Na pocieszenie powiem, że i tak raczej nie pobijesz projektu Endor prowadzonego przez Dmaca, więc rok budowania w tą czy w tą nie ma różnicy :)
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#19 Post autor: 3dom »

Co do regulaminu, najlepiej zrobic tak:
1) Skopiowac stary wpis.
2) Skasowac go (dopóki nikt nie odpowie mozesz to zrobic)
3) Napisac nowy - wtedy wyswietli się na liscie nieprzeczytanych.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#20 Post autor: bacon »

Szerszen pisze:Jeśli jednak upierasz się już na kolorach - to rada Maćka Drwięgi, będzie chyba optymalna:
Cytat:
Ja tu widzę tylko płytki 1x2/1x1 - wymieszane dark red z reddish brown no i zapewne dark tan gdzie potrzeba. Śliczna będzie, jak już skończysz :)
Ja bym jeszcze się zastanowił nad dark orange

Awatar użytkownika
LeGol....ski
Posty: 33
Rejestracja: 2014-02-11, 06:22
Lokalizacja: Gniezno
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#21 Post autor: LeGol....ski »

@Kolory
Szerszen pisze:Zanim zmierzysz się z kolorami, spróbuj z tego co masz zbudować jakiś detal - wieżyczkę, kawałek muru etc., tak jak radzili koledzy.Będziesz miał przedsmak tego, co cię czeka.
Już pisałem razy kilka - ja nie mam nic prawie, a to co mam do tego się nie nadaje, więc wszystko muszę kupić. A jak już kupuje chciałbym zwiększyć prawdopodobieństwo że to zostanie wykorzystane :)
Jak już będę miał po kilka klocków to wtedy będę mógł kombinować i zapewne wyjdą kolejne części do zakupu, ale tak to musi wyglądać.

Rada Maćka już jest uwzględniona, Twój głos jest kolejny, zbieram dalej :)
Może jakaś ankieta ? Żartuje oczywiście.
bacon pisze:Ja bym jeszcze się zastanowił nad dark orange
Dopisuję do listy.

W tej chwili z tego co pisaliście powstała lista według której będę kupował klocki głównie plate 1x1 i 1x2 aby mieć punkt odniesienia jeżeli chodzi o kolory.
Kolejność przypadkowa:
Reddish Brown , Tan , Medium Dark Flesh , Dark Tan , Dark Brown , Dark Red , Dark Orange.
Do tego różne szare i czarne.


@Regulamin
3dom pisze:3) Napisac nowy - wtedy wyswietli się na liscie nieprzeczytanych.
Dokładnie o to mi chodziło, aby mimo że ktoś już przeczytał starą część po dopisaniu wiedział że jest coś nowego. Dzięki, będę się stosował.


@Klocki
Powiedzmy że w tej chwili decyzja jest taka, aby budować przy użyciu plate 1x2.
Czy będę potrzebował plate 1x10 , 1x8 w dużej ilości aby jakoś wzmocnić, usztywnić ściany ?

Przeglądając katalog części znalazłem Obrazek chyba będzie potrzebny w większej ilości, usztywni przylegające do siebie ściany.
Czy może coś innego do tego celu będzie lepsze ?

ODPOWIEDZ