5002126 Martian Manhunter

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Absolem
Posty: 71
Rejestracja: 2012-05-18, 08:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

5002126 Martian Manhunter

#1 Post autor: Absolem »

Obrazek
5002126 Martian Manhunter
Seria: Super Heroes
Rok premiery: 2014
Miejsca produkcji: Chiny
Zawartość opakowania:
- liczba elementów: 4
- liczba figurek: 1
- instrukcje: brak
- elementy dodatkowe: brak
- elementy zapasowe: brak
Cena:
S@H: dodawany gratis do zamówień od 200 zł
Bricklink: od ok. 35 zł
Allegro: średnio 40-50 zł
Linki: Bricklink, Brickset

1.Wstęp
Przedstawiam Wam moją pierwszą recenzję na forum i gdziekolwiek (nie licząc szkolnych prac w liceum :D). Uznałem że pojedyncza figurka będzie bardzo dobrym wyborem na początek. Nie ma wiele pisania, za to można napisać bardzo ciekawie. Mam nadzieję, że wszystkie zdjęcia wyświetlają się dobrze. Ich jakość nie jest może najlepsza, ale powinny być wystarczające. Proszę również o poradę, jak zrobić aby miniaturki z BS mogły być umieszczona jedna obok drugiej, zamiast w pionie :)

Postać Martiana Manhuntera stworzyli w USA: Joseph Samachson oraz Joe Certa. Po raz pierwszy pojawił się w roku 1955 w książeczce komiksowej Detective Comics wydawanej przez DC Comics. Nasz Marsjanin działa (jak każdy porządny bohater) pod ksywką, jednak ma również swoje prawdziwe, marsjańskie imię: J'onn J'onzz (Dżon Dżons? ;) ). W Polsce (gdzie jego ksywkę tłumaczy się jako Marsjanin Łowca) bohater ten jest mało popularny. Jeśli w ogóle jest szerzej znany, to przyczynił się do tego serial animowany Liga Sprawiedliwych (2001-2004), w którym był jedną z głównych postaci. Według fabuły, Martian Manhunter jest ostatnim przedstawicielem swojego gatunku. Jest członkiem i współzałożycielem wspomnianej Ligii Sprawiedliwych (zrzeszającej wielu innych bohaterów między innymi Batmana, Supermana, Wonder Woman, Zieloną Latarnię). Jego specjalnymi zdolnościami są: telepatia, zmiana kształtu oraz przybieranie przezroczystej postaci. Dodam jeszcze, że forma w jakiej dostajemy go w saszetce jest tylko jego ludzką powłoką. W rzeczywistości wygląda inaczej w zależności od wyobraźni artysty, który aktualnie go tworzy.

Obrazek

2.Opakowanie i instrukcja
Instrukcji brak. Sam zestaw jest typowym polybagiem. Promocyjne produkty z tego co zauważyłem chyba zawsze są w woreczku. Opakowanie niczym specjalnym się nie wyróżnia, ma wymiary 14 cm x 14 cm czyli jest kwadratem (o tak Sherlocku!). Ma ładną szatę graficzną, ale tutaj Lego przeważnie trzyma wysoki poziom. U góry logo serii informuje nas, że bohater przynależy do świata DC Comics, natomiast z tyłu standardowe informacje ostrzegawcze, o firmie, licencjach i produkcji (w tym przypadku tylko Chiny). A propos przedniej strony woreczka - z lewej strony znalazły się typowe informacje dla wieku dziecka, ilości elementów oraz że jest to zabawka do zbudowania. Jednak numer produktu znalazł się z tyłu, co dziwne podane są dwa numery. Pierwszy to 5002126 i zgadza się z numerem na S@H. Drugi to 6076194 i znajduje się pod tym pierwszym oznaczony jako Item . Jeśli ktoś wie o co chodzi niech napisze, bo ja wcześniej nie zwracałem uwagi na takie rzeczy.


Obrazek

Obrazek

Obrazek


3.Zawartość zestawu
Klocki:
W woreczku znajdziemy 4 elementy składające się na naszą figurkę: główka, tors, nóżki i płaszcz. Wszystkie były wrzucone luzem, pelerynka nie miała dodatkowego opakowania. Ta ostatnia jest w kolorze dark blue i okazuje się być ciekawym i dość rzadkim elementem - w chwili pisania recenzji na BL jest tylko 38 sztuk i nie byłbym zdziwiony, gdyby większość pochodziła właśnie z tego setu.


Obrazek


Figurki:
A właściwie jedna, piękna figurka Martian Manhuntera o zielonym kolorze jako przewodnim (w końcu to Marsjanin, a każdy szanujący się Marsjanin jest zielony!). Po wyjęciu elementów z woreczka i złożeniu minifigurki tylko nóżki dały mi sygnał, że produkcja jest chyba chińska. Chodzą dobrze, bez problemu i na pewno nie są poluzowane ale jednak czuć jakąś drobną różnicę. Chyba ruszają się bardziej gładko. Dopiero po tym fakcie spojrzałem na kraj produkcji elementów - wszystkie w Chinach. Potem powąchałem figurkę (no tak czasem mam...) i ten charakterystyczny zapach plastiku jest wyczuwalny, ale lekko (pamiętacie, jak pierwsze serie minifigures okropnie śmierdziały po otwarciu woreczków?). Poza tym mam wrażenie, że figurki z Chin są lżejsze od Europejskich, ale to musiałbym (a tak, naukowo!) udowodnić ważąc je na jakiejś czułej wadze. Ale nadruki są śliczne, wyraźne i dokładne. Mamy zadrukowany zarówno przód jak i tył figurki, nóżki oraz pas łączący tors z nóżkami. Wzór ubrania kosmity najbardziej przypomina właśnie ten z serialu Liga Sprawiedliwych. Nie ma tylnego nadruku głowy, co jest zrozumiałe w przypadku figurki bez włosów czy nakrycia głowy.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


4.Podsumowanie
Figurka mimo, że wyprodukowana w Chinach, prawie nie daje nam tego odczuć. Posiada piękne, bardzo dobrej jakości nadruki oraz pelerynkę w unikatowym kolorze. Dla każdego kolekcjonera figurek oraz setów będzie rarytasem, ale również budowniczowie MOCy nie pogardzą nim przy tworzeniu scen z komiksów.

Zalety:
- unikatowość figurki
- staranne wykonanie
- peleryna
- dodawana gratis w oficjalnej dystrybucji S@H

Wady:
- wysoka cena na aukcjach
- brak broni lub innego akcesorium w ręku

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2014-04-28, 21:22 przez Absolem, łącznie zmieniany 3 razy.

GrublukTheGrim
Posty: 243
Rejestracja: 2011-04-29, 21:22
Lokalizacja: Znikąd

#2 Post autor: GrublukTheGrim »

Wyczerpująca recenzja. Dzięki za przybliżenie mi tej postaci, bo w sumie bardzo mało o niej wiedziałem.
Ps. Ten taniec Manhuntera mnie rozwalił! ;-D

Awatar użytkownika
kooboo
Posty: 108
Rejestracja: 2013-11-24, 21:03
Lokalizacja: Warszawa/Dęblin
brickshelf: kooboo

 

Re: 5002126 Martian Manhunter

#3 Post autor: kooboo »

Absolem pisze:Cena:
Allegro: średnio 40-50 zł
Ee, są już po 29,99 i będą pewnie tylko tanieć wraz z kolejnymi zamówieniami ze sklepu. Wiem, bo sam mam jedną sztukę, chciałem sprzedać na fali popularności za 40-50zł, ale cena spadła do 30zł (a widziałem tańsze - jest licytacja, obecna cena 10zł), więc chyba go skitram do piwnicy i za 10 lat wyciągnę ;)

Co do samej figurki - ma chyba tylko wartość kolekcjonerską, bo moim zdaniem jest zwyczajnie brzydka - ale to z jednej strony wina łysych postaci. Łyse główki wyglądają zwyczajnie źle. Wyjątkiem jest tu >William Shakespeare<, który wygląda dobrze, dzięki łysej "czapeczce" ;).
Nie wspomnę, że nigdy o Martian Manhunterze nie słyszałem wcześniej :)

Natomiast ciekawa recenzja, zawsze jestem pozytywnie zaskoczony, gdy ktoś potrafi napisać coś więcej nt. pojedynczego minifiga.

edit: błędy.
Ostatnio zmieniony 2014-03-24, 20:05 przez kooboo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Absolem
Posty: 71
Rejestracja: 2012-05-18, 08:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: Absolem »

GrublukTheGrim Marsjanin jest zadowolony z pochwały jego tańca, dużo trudności sprawiło wirowanie z głową dotykającej swojego płaszcza ;p

kooboo bo jak pisałem tą recenzję, to były właśnie w takich cenach ;p poza tym to raczej będzie tak, że jak teraz ludzie podostawali marsjanina w gratisach, to wielu go wystawi więc będzie tani. Ale pewnie dość szybko z allegro zacznie znikać i znowu cena podskoczy, więc raczej nie będziesz musiał czekać 10 lat ;p Mi się on bardzo podoba, ale fakt, że dałoby się trochę polecieć z wyobraźnią i dorobić mu jakieś nakrycie głowy symulujące podłużny, marsjański łeb :)

GrublukTheGrim
Posty: 243
Rejestracja: 2011-04-29, 21:22
Lokalizacja: Znikąd

#5 Post autor: GrublukTheGrim »

Zapomniałem dodać, że w przypadku tej figurki Lego wyjątkowo dobrze oddało wizualny charakter postaci. Jeśli ktoś zna Manhuntera, nie pomyli go nigdy z innym komiksowym bohaterem.

ODPOWIEDZ