[MOC] HSW Ł-34

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#16 Post autor: 3dom »

MarcinMK pisze:Grzybka nie widzę... czas do okulisty.
Mutran pisze:A grzybka nadal szukam ;/
A ja znalazłem, nie zdradzę gdzie żeby nie psuć Wam zabawy ;)

Model obłędny, na nowych oponkach wygląda znakomicie.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Scrat
Posty: 543
Rejestracja: 2008-06-24, 01:31
Lokalizacja: Lubań
brickshelf: scratel

 

#17 Post autor: Scrat »

Przepiękny. Jesteś niekwestionowanym mistrzem detali. Zresztą to co napisał Misterzumbi... no kurde.

Grzybek znaleziony ;)

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#18 Post autor: Bricksley »

Scrat pisze:Grzybek znaleziony ;)
Dobrze wiedzieć jak wygląda grzybek z Hobbita ;)
Pozdrawiam :)

Jetboy

#19 Post autor: Jetboy »

Jak zwykle urywa głowę!

Grzybka poszukam na wystawie.

klatka
Posty: 60
Rejestracja: 2013-09-01, 10:26
Lokalizacja: Bełchatów
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#20 Post autor: klatka »

Już drugi dzień siedzę i patrze na Twój model... miażdży... Detal zabija, naprawdę świetna praca.
Patrzę i aż nie dowierzanie bierze że te klocki się razem trzymają, skala robi swoje.
Z tego wszystkiego już patrzeć nie mogę ;)

Awatar użytkownika
SMIGOL
Posty: 206
Rejestracja: 2011-11-13, 20:46
Lokalizacja: Kamienna Góra
brickshelf: smigol

 

#21 Post autor: SMIGOL »

Grzybka nie szukałem bo nie wiem jak wygląda.
Model jest piękny, ale mam pytanie natury technicznej: jakim cudem trzymają się światła na tych hakach przed kabiną? Kombinowałem, kombinowałem i... nie jestem w stanie tego wcisnąć. Mam za duże palce, za mało samozaparcia? :)
Ostatnio zmieniony 2014-04-09, 13:25 przez SMIGOL, łącznie zmieniany 1 raz.
Każda porażka jest szansą żeby spróbować jeszcze raz, tylko mądrzej. Autora nie znam.

Awatar użytkownika
Sirius
VIP
Posty: 368
Rejestracja: 2012-09-09, 11:11
Lokalizacja: Olsztyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#22 Post autor: Sirius »

Grzybek znaleziony;D Poza tym świetny model.

Thietmaier
Posty: 73
Rejestracja: 2014-01-30, 01:34
Lokalizacja: Biala Podlaska
brickshelf: Thiet

 

#23 Post autor: Thietmaier »

Obłędne...

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#24 Post autor: V1 »

Cóż za destruktywny brak krytyki!
Dziękuję pięknie :)


Karol - dzięki przede wszystkim za informacje historyczne ! Wkrótce zaktualizuję opis.
Aż do zakończenia budowy nie wiem, które tulejki będę mógł zamienić na starszy typ, a które szczeliny się do czegoś przydadzą. Tutaj o tym zupełnie zapomniałem.
Z żółtą łychą wyglądała mniej interesująco. Robienie jej na całą żółtą nówkę też nie wychodziło na dobre - w ten sposób zaczynałem, ale w pewnym momencie zrezygnowałem, bo wyglądała nieciekawie.
Instrukcja? Strasznie nie lubię ich robić... eŁki mam już dosyć, ciągłego jej rozmontowywania, żeby zmienić gdzieś w środku jeden klocek. Ale nie mówię nie, tylko, że najpierw chciałbym się wyrobić z tym, co mam rozgrzebane.
I z Moskwą, bo przecież na zdjęciu Niedenthala nie ma żadnej ładowarki, więc znów marnuję czas :)
Hydrosa mam wciąż w bliżej nieokreślonych planach.


Miiiiister - staram się strugać te cholerne szczególiki, przebudowuję godzinami, żeby przesunąć coś o pół studa czy pół płytki, której różnicy nikt poza Tobą lub Karolem potem nie zauważy, a Ty piszesz, że najlepsze jest tych parę klocków rzuconych byle jak, w ostatniej chwili. Mało motywujące :)
Nie zazdrość, bo to ja Tobie zazdroszczę wyczucia i fantazji, z jaką budujesz swoje pojazdy. Garbusa, Warszawy i 2CV zazdroszczę Ci w szczególności. Budujesz tak, jakbyś rysował od ręki na kartce, a potem kolorował akwarelami, a ja ciągle nie mogę pozbyć się pewnej sztywności/sztuczności. Ale będę nad tym pracował :)


Maks - nad Ł-200 rozmyślam, bo bardzo mi się podoba. Wysięgnik ma kształt trudny do uzyskania inaczej niż brickami, a to będzie strasznie grube, więc rozmyślam nadal :)


Smigol - haki trzeba mocno wcisnąć w podstawy dźwigienek. Nie każdy hak i nie każda podstawa ze sobą współpracują, i podstawa dźwigienki jest przy tym mocno obciążona - rozginana przez hak. Ale mimo wszystko uznaję tę technikę za dopuszczalną, jako że rezultat jest nie do osiągnięcia innymi sposobami.


Fajnie, że chciało Wam się poszukać grzybka. Niestety nie udało mi się go lepiej wyeksponować na zdjęciach. Jest widoczny tylko na jednym.
Kiedy go przyczepiłem, zacząłem pożądać innych klocków z podobnym wzorem imitującym błotniste zacieki...


Następne, również żółte (bo innego nie było), będzie małe, także nasze - polskie (choć nie sposób nie zauważyć, w jaki zachodni pojazd konstruktorzy byli zapatrzeni), i - przynajmniej w zamierzeniach - szybkie i mało praktyczne, bo ciasne :)
\/1 ______________

Awatar użytkownika
rrosiak
Posty: 64
Rejestracja: 2012-01-07, 15:34
Lokalizacja: Warszawa, Kutno

#25 Post autor: rrosiak »

V1 pisze:Cóż za destruktywny brak krytyki!
(...)
Fajnie, że chciało Wam się poszukać grzybka. Niestety nie udało mi się go lepiej wyeksponować na zdjęciach. Jest widoczny tylko na jednym.
Grzybek ratuje całą pracę. Bez niego byłby to tylko kolejny perfekcyjny i nudny model , a tak... ŁAŁ.

Gratulacje dla młodego, naprawdę świetny grzybek ;-)
"Mądremu wystarczy napomknąć, a głupiego nawet biciem się nie nauczy."

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#26 Post autor: M_longer »

V1 pisze:Cóż za destruktywny brak krytyki!
Dziękuję pięknie :)
Zrób ŁK-1. Albo ŁK-2. Oba paskudne niesamowicie, ale je lubię :)

Awatar użytkownika
MarcinMK
VIP
Posty: 421
Rejestracja: 2013-11-01, 16:24
Lokalizacja: Kołobrzeg
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#27 Post autor: MarcinMK »

Ja grzybka z lego nigdy nie widziałem i trudno mi go było znaleźć. Szukałem i szukałem ... i nie znalazłem. Na szczęście "miła koleżanka" z forum się zlitowała i mi napisała gdzie jest. Wymyśliłeś... grzybka... :)
1971

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#28 Post autor: Żbik »

Chociaż to nie moja kategoria wagowa, to przyznać muszę, że bardzo ładnie wyszło :) Od razu widać co to za maszyna. Wiele raz już pisałem, że to moja ulubiona polska maszyna budowlana. Robiłem już przymiarki do jej zbudowania ale na pneumatyce słabo by to wyszło (estetycznie), więc póki co czekam aż Lego wypuści dłuższe siłowniki pneumatyczne.

Czy nie byłoby lepiej użyć w łyżce tych nowych kafli inverted (kwadratowych zamiast okrągłych)?

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#29 Post autor: legosamigos »

Karol pisze:...Jaka jest szansa na instrukcję budowy?
Przyłączam się do próśb Karola ;)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#30 Post autor: M_longer »

legosamigos pisze:Karol napisał/a:
...Jaka jest szansa na instrukcję budowy?


Przyłączam się do próśb Karola ;)
A instrukcja jest naprawdę do czegoś tutaj potrzebna? 90% modelu jest widoczne, a to co jest w środku i trzyma niektóre elementy można zrobić na kilka sposobów.

ODPOWIEDZ