Magia i Miecz z klocków LEGO

Dział przeznaczony na dyskusje i prezentacje gier planszowych, bitewnych (Brikwars etc.), rpg i innych z użyciem produktów LEGO.

Moderatorzy: Szerszen, Mod Team, Szerszen, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1430
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#1 Post autor: Mestari »

Mi z kolei chodziło ostatnio po głowie zrobienie z Lego Magii i Miecza :P
Ale na to trzeba dużej ilości klocków (w wersji jaka mi po łepetynie się kołatała), więc zarzuciłem pomysł...

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#2 Post autor: Szerszen »

No w skali minifig, nie byłoby to takie złe... dałoby radę.
Pomyśl... zbudowanie "krain w mikroskali", na płytkach plus minifigi jako poszukwiacze.
Karty do zrobienia, a "wydarzenia" można zrobić jako generator losowy, zamiast wielkiej talii kart.
Jest to projekt wart zastanowienia... i np. kraina zewnętrzna na wysokość 1 płytki, kraina wewnętrzna podniesiona o stud, a kraina środkowa o dwa study i w centrum... korona władzy.

Fajny, duży projekt. Wydzielę Ci ten temat... abyś miał nad czym myśleć.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Johan
VIP
Posty: 916
Rejestracja: 2013-05-28, 08:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak
Kontakt:

 

#3 Post autor: Johan »

O tak! Planszówki w wersji Lego to genialny pomysł. Jakoś rok czy dwa temu natrafiłem na świetnie zrobionych Osadników z Catanu, myślę że MiM ma co najmniej równy potencjał. A jeśli brak Ci klocków, zawsze można zrobić jako pracę zbiorową: każdy buduje ile chce pól na płytkach 8x8 (chyba optymalna wielkość dle rozpoznawalności krain, choć i tak ogromne wyjdzie), a potem łączymy. Idealne na Pyrkon czy inny komwent, IMO.
Wiesz, sam bym coś z tego zbudował...

Awatar użytkownika
Ex3qtor
Posty: 481
Rejestracja: 2008-02-01, 16:48
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: X3qtor

 

#4 Post autor: Ex3qtor »

Ha, pomysł, na który i ja swego czasu wpadłem, z tym, że jednak chciałem sie ograniczyć jedynie (ta, jedynie) do planszy i postaci ewentualnie, z wykorzystaniem jednak oryginalnych kart.
Do przemyślenia jest głównie skala - odwzorowanie niektórych pół jest banalnie łatwe, ale niektóre wymagałyby jednak pewnej umowności.
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chce...

Jetboy

#5 Post autor: Jetboy »

Johan pisze:O tak! Planszówki w wersji Lego to genialny pomysł.
Tak genialny że LEGO się z niego wycofało w tym roku.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#6 Post autor: Szerszen »

Jetboy pisze:
Johan pisze:O tak! Planszówki w wersji Lego to genialny pomysł.
Tak genialny że LEGO się z niego wycofało w tym roku.
Czym innym jest rentowność pomysłu a czym innym praca fanowska. Myślę, że powinieneś to wiedzieć.
Ostatnio zmieniony 2014-04-11, 14:29 przez Szerszen, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1430
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#7 Post autor: Mestari »

My byśmy zrobili to lepiej ;)
Gotowe moduły do łączenia na konwencie to fajny pomysł, tylko trzeba by przedtem dobrze zaplanować całość, w końcu nie wszystkie są takiej samej wielkości.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#8 Post autor: Szerszen »

Jest to temat do rozgryzienia moim zdaniem... przy tej klasie miniatury, wydaje mi się, że prostokąt 2x3 płyty bazowe powinien starczyć na planszę.
Sądzę, że uśrednione pola 8x12 powinny wtedy pozwolić na miniaturyzację w odpowiednim zakresie.

Kraina zewnętrzna może być oddzielona od środkowej rzeką (niebieski pasek) tak jak jest na oryginalnej planszy, a wewnętrzna murkiem.

Wyzwanie, które warto podjąć, ale... jeśli chcielibyśmy wsparcie od LEGO, to mamy zdaje się dwa dni na sprecyzowanie potrzeb.

EDIT:
Jeśli ktoś ma ochotę się pobawić w ten projekt - zrobiłem wstępny rozrys pól planszy w LDD
Nie wygląda to tragicznie, jeśli chodzi o wielkości. Z konieczności użyłem w podstawie płytek 16x16. Oczywiście brak tu pewnej optymalizacji, niemniej interesował mnie schemat i możliwość rozmieszczenia pól. Wygląda na to, że "da się".

Obrazek

Talisman.lxf
Ostatnio zmieniony 2014-04-12, 07:55 przez Szerszen, łącznie zmieniany 2 razy.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Johan
VIP
Posty: 916
Rejestracja: 2013-05-28, 08:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak
Kontakt:

 

#9 Post autor: Johan »

Myślę, że wielkość odpowiednia: wypadnie trochę większe niż oryginalna plansza, akurat na polach zmieszczą się charakterystyczne elementy. No i znając wymiary pól, możemy się już brać za budowanie, przynajmniej pojedynczych, poglądowych.

Nie jest trochę za wcześnie żeby prosić Lego o wsparcie? Przecież nawet nie wiemy, czy to ostatecznie zrobimy.

Awatar użytkownika
Mutran
Posty: 195
Rejestracja: 2014-03-16, 16:44
Lokalizacja: Gostyń/Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#10 Post autor: Mutran »

Potrzebujemy konkretnego planu a na razie to rzucamy luźnymi pomysłami.
"Knowledge through... disintegration."
bacon pisze:Skończysz na Hero Factory i Bioniclach :)
Dark side of LugPol :D

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#11 Post autor: Szerszen »

@Johan jeśli robimy we własnym zakresie, to jest jeszcze chwila czasu, ale jeśli chodzi o wsparcie od LEGO, to to jest ostatni dzwonek, bo tam też "proces decyzyjny trwa".

@Mutran Cóż może być bardziej konkretnego niż zwymiarowana plansza, idea zrobienia jej w 3D, z klocków LEGO... - jedynie jej optymalizacja pod kątem potrzebnych materiałów / wsparcia, czyli ile 100 / 1000 klocków danego rodzaju możemy potrzebować. Dlatego właśnie wypuściłem i plik w LDD aby mogłą więcej niż jedna osoba się nad tym pochylić "na sucho".
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#12 Post autor: zgrredek »

Myślę, że to za mały projekt, żeby żebrać o klocki. Jeśli chcielibyście zrobić to na Brwikon (zostało 46 dni), to ja też mógłbym coś zbudować. No i może wreszcie miałbym okazję w to zagrać.
Myślę, że można zrobić z klocków planszę i pionki, a karty wziąć oryginalne.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#13 Post autor: Szerszen »

Ja dysponuję w drugą stronę zbyt małą ilością klocków aby sensownie choćby rozpocząć ten projekt.
Taka drobna paranoja - za mało aby żebrać, za dużo aby zrobić ;)
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Johan
VIP
Posty: 916
Rejestracja: 2013-05-28, 08:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak
Kontakt:

 

#14 Post autor: Johan »

W święta spróbuję zbudować jakieś pola, zobaczę jak to wychodzi. Ale nie sądzę, żebyśmy na Brwikon się uwinęli.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#15 Post autor: zgrredek »

Zielone pola mógłbym zrobić ze wspólnych płytek. Żółte, dk tan i czerwone mógłbym zrobić z własnych. Jedyny problem to płyty bazowe - mam 1 szt 32x32 i 1 szt 16x32.

ODPOWIEDZ