[MOC] HSW Ł-34

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#31 Post autor: Bricksley »

M_longer pisze:A instrukcja jest naprawdę do czegoś tutaj potrzebna? 90% modelu jest widoczne, a to co jest w środku i trzyma niektóre elementy można zrobić na kilka sposobów.
W sumie racja ;)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#32 Post autor: legosamigos »

Longer, jeśli ktoś na co dzień buduje z ażurowych klocków, tak jak ja na przykład, to dla mnie dużo elementów jest mi po prostu nieznane z systemowych klocków, a chętnie bym sobie postawił takie cacko na półeczce, stąd prośba o instrukcję, no i spis części, choć wiem, że V1 że nie lubi robić instrukcji, ale może kiedyś się przełamie ;)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

klatka
Posty: 60
Rejestracja: 2013-09-01, 10:26
Lokalizacja: Bełchatów
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#33 Post autor: klatka »

Choć nie lubię prosić o takie rzeczy jak instrukcja, to tym razem przyłączyłbym się do próśb :), ale muszę przyznać że jak by nie patrzeć model ten wzbudził wiele pozytywnych emocji i radości wielu członkom (i nie tylko) forum... jest to zdaje się ewenement liczby próśb o instrukcję :) - coś w tym musi być ;).

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#34 Post autor: legosamigos »

V1 ma wiele takich modeli do postawienia na półeczkę, ale instrukcji brak :D
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#35 Post autor: Misterzumbi »

Taaak...

A wiecie ile roboty jest z instrukcjami? Jak bym chcial robic instrukcje do moich gratow to by mi zycia nie starczylo.

Tu nie chodzi nawet o samo generowanie instrukcji, jak sie jest troche wprawionym to budowanie np. w LDD to przyjemne zajecie.

Ale. Taki gracik ma okolo tysiaca elementow, o sznurkach i malo legalnych technikach ktorych sie w LDD nieda pokazac juz nie wspomne (jakies nawijanie gumki, flexy, minifigowe raczki itd.). Jak wiesz ze ten co buduje wedle twoich pokazan jest wprawiony i zgadnie, to jeszcze, ale szersza publika bedzie miala problem, ktory potem staje sie twoim problemem...

Osobiscie zrobilem chyba dwie instrukcje do moich gratow, i zaluje. Zaluje nie bo pojawiaja sie na flickerach i eurobricksach jako MOC, ale dlatego ze moj inbox jest pelen glupich pytan, jak nawijam oponki, dlaczego to tak jest, czgemu tego, po co to itd. Te ladowarke nawet jakby klocek po klocku obfotografowac to itak pojawia sie tacy ktorzy beda mieli cos do zapytania.

W MOCach, jak w zadnej innej rzeczy widac ile jest roboty w budowaniu tak zeby mozna bylo to potem logicznie zlozyc, zlapac gdzie sie chce itd.
Ostatnio zmieniony 2014-04-15, 09:13 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#36 Post autor: legosamigos »

Ale niektórzy zarabiają jeszcze na instrukcjach, tym bardziej jak model naprawdę się podoba
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#37 Post autor: M_longer »

legosamigos pisze:Ale niektórzy zarabiają jeszcze na instrukcjach, tym bardziej jak model naprawdę się podoba
Wiesz, dużo łatwiej zrobić instrukcję do modelu z ażurowych klocków, niż do takiego maleństwa, właśnie przez te techniki legalne inaczej, o których wspomniał Zumbi.

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#38 Post autor: Mestari »

Szkoda. Ale rozumiem, sporo pracy jest z modelem z legalnymi technikami. Ale tu zrobiłbym po prostu sekwencję foto.
Ale może widzieliście gdzieś taką instrukcję do modelu podobnie zaawansowanego? Jestem zwyczajnie ciekawy jak się takie rzeczy robi...

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#39 Post autor: M_longer »

Mestari pisze:Ale może widzieliście gdzieś taką instrukcję do modelu podobnie zaawansowanego? Jestem zwyczajnie ciekawy jak się takie rzeczy robi...
Widziałem jak się buduje niektóre rzeczy Jeraca. Trzecia ręka wymagana.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#40 Post autor: Misterzumbi »

Tu. Sekwencja foto. Model raczej malo zaawansowany technicznie.

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=421151

Niektorzy zarabiaja na instrukcjach do modeli w 10% tak skomplikowanych jak ten. Baronsat np.

Ale Baronsat to przynajmniej buduje graty (tematycznie) dla szerszej publiki, o tym ze jego rzeczy sa bardzo latwe i latwo montowalne z tych dwoch czy trzech zdjeci ktore on buduje to nie wspomne.

Jeracowego Ursusa sobie zmontowalem, tu trzeba bylo instrukcji, dostalem od pierona zdjec i itak musialem sie pytac o pewne rozwiazania bo nie potrafilem zgadnac jakie klocki zostaly uzyte w pewnych miejscach...
Ostatnio zmieniony 2014-04-15, 10:02 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 2 razy.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#41 Post autor: Bricksley »

Jako że ja niejako zapoczątkowałem ten wątek to może wyjaśnię ;) Pod instrukcją miałem na myśli 2-3 fotki od wewnątrz/spodu jak w przypadku Fiata i tak jak Longer później napisał, resztę pewnie bez problemów bym sobie poskładał. Robienia instrukcji krok po kroku od nikogo nie wymagam, bo to katorga, jeszcze w tego typu modelach ;)
Ostatnio zmieniony 2014-04-16, 12:57 przez Bricksley, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#42 Post autor: Mestari »

Wielkie dzięki :)

klatka
Posty: 60
Rejestracja: 2013-09-01, 10:26
Lokalizacja: Bełchatów
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#43 Post autor: klatka »

Misterzumbi pisze: Tu. Sekwencja foto. Model raczej malo zaawansowany technicznie.

http://www.brickshelf.com...ry.cgi?f=421151
O matko... Po obejrzeniu sekwencji wywróciłeś do góry nogami mój światopogląd na budowanie MOCy ;)
...dzięki :)
Ostatnio zmieniony 2014-04-17, 21:04 przez klatka, łącznie zmieniany 1 raz.

zen535i
Posty: 152
Rejestracja: 2013-08-11, 16:19
Lokalizacja: Radomsko, Wieluń
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#44 Post autor: zen535i »

hmm... pierwszy raz widzę tą stronę : baronsat , ciekaw jestem czy ma zbyt na te swoej instrukcję - w sumie raczej zwykła średniawa :) fajna instrukcyja Warszawy :)
Piwo moje paliwo;)

cody1976
Posty: 225
Rejestracja: 2013-08-20, 18:45
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#45 Post autor: cody1976 »

Jak zwykle prawdziwy majstersztyk, ilość szczegółów powala. Prędzej czy później będę chciał skopiować Twoje dzieło do makiety budowy z czasów PRL-u. Na pewno wtedy się skontaktuję, ale to raczej daleka przyszłość. Masz może w planach jeszcze jakieś maszyny ze starej stajni HSW ? Obecnie to już niestety LiuGong nie licząc firmy Dressta Stalowa Wola która wcześniej zajmowała się dystrybucją maszyn HSW poza rynkiem polskim. Jeśli miałbyś kiedyś w planach budowę HSW Ł-60 to wiem gdzie pracuje bodajże ostatnia taka maszyna, a z tego co dowiedziałem się kiedyś w ich biurze konstrukcyjnym większość dokumentacji tej ładowarki spłonęło w jakimś pożarze w latach 70 czy 80-tych. Jeszcze raz gratuluję udanej konstrukcji, osobiście uważam, że to najlepszy model ładowarki kołowej w twej skali.


cody1976
Ostatnio zmieniony 2014-05-20, 19:44 przez cody1976, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ