9390 Mini Tow Truck

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#16 Post autor: 3dom »

Jetboy pisze:
3dom pisze:Uklad skretny wykorzystujacy luzy liftarmow to niezly patent, chyba w zadnym zestawie jeszcze takiego rozwiazania nie widzialem.
Jest w takim żółtym mini dźwigu.
A tego zestawu akurat nie mam :P
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#17 Post autor: Bricksley »

Jetboy pisze:Jest w takim żółtym mini dźwigu.
Dokładniej w 8067: http://www.bricklink.com/catalogItemInv.asp?S=8067-1
Ostatnio zmieniony 2012-11-24, 15:43 przez Bricksley, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam :)

dropship
Posty: 49
Rejestracja: 2013-12-30, 15:10
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#18 Post autor: dropship »

Lego 9390 Mini Tow Truck
czyli mała ciężarówka holownicza:

Obrazek

Model B to bolid formuły 1:

Obrazek

Rok premiery: 2012
Liczba elementów: 138 Spis
Seria: Lego Technic
Waga: 195 g
Cena: ~40 PLN na allegro

Informacje:
Bricklink
Brickset


9390 Mini Tow Truck to jeden z drobnych, lecz miłych dla oka zestawików Lego technic, który na allegro można kupić za dość przystępne pieniądze - mój kosztował 40 PLN. Model podstawowy to ciężarówka z hakiem holowniczym, natomiast model alternatywny - bolid formuły 1.

Do zakupu skłoniła mnie kolorystyka modelu (wg współpracowników mam wielką słabość do walących po oczach kolorach - zazwyczaj takimi oznaczam istotne komórki w Excelu) - czyli żarówiasta pomarańcz. Kolor ten tak bardzo mi się spodobał, że rozważam zakup większej ilości elementów na bricklinku. Dlaczego? Bo inne modele, które mają standardowy żółty kolor przy świecącej wręcz pomarańczy wypadają dość blado i chcę je na taki kolor przerobić! Pomarańcz jest bardzo optymistyczna i kojarzy mi się z mostem Golden Gate.

Opakowanie i instrukcja
Pudełko jest niewielkie i wypełnione miej więcej do połowy. Zawiera 3 instrukcje: 2 dotyczą modelu głównego czyli ciężarówki holowniczej, trzecia to instrukcja do bolidu F1. Instrukcje niestety są zgięte na pół, ale idzie je rozprostować.

Obrazek

Zestaw zawiera 2 woreczki z częściami, w środku jednego z nich jest magiczne pudełeczko Lego z 50cm sznurkiem.

Obrazek

138 części w całej okazałości

Nie jestem ekspertem od określania "ciekawości" części, nie ma tutaj raczej nic odkrywczego oprócz 2 brązowych osiek (axli) ze stopem (na których mocowane są koła), pomarańczowego światła syreny alarmowej oraz klocka służącego za szpulkę do sznurka. Opony są małe, ale bardzo ładnie komponują się z całym modelem - są pełne w środku i sprawiają wrażenie takich, które rzeczywiście można by zamocować na pracującej w terenie ciężarówce.


Ciężarówka
Budowa ciężarówki przebiega dość szybko - w końcu jest to mały model. Wklejam tylko kilka zdjęć, by pokazać jak wygląda.

Obrazek

Obrazek
Powyżej atrapa zderzaka, dyskusyjne jest czy nie przydałby się większy zderzak.

Obrazek

Budowa kabiny - moim zdaniem najładniejszej części modelu, która pięknie komponuje się z czerwonym hakiem.

Obrazek

Instrukcja nie raczy podać w jaki sposób zawiązują węzeł na końcach szpulki i haka, niestety mimo wielu wiosen na karku nie opanowałem tej umiejętności w takim stopniu, żeby nie musieć korzystać z nożyczek (na dodatek muszę wiązać na 2 węzły - co jest permanentne.. oj chyba trzeba zainteresować się żeglarstwem albo chociaż poszukać poradnika na youtube).

Obrazek

Jest to prosta konstrukcja, choć podoba mi się czarny liftarm w kształcie litery L, który sprytnie zapewnia stabilność skrętu.

Obrazek

Model w całej okazałości, w prawym dolnym rogu zdjęcia: pozostałe części.

Denerwujące jest, że tylne koła nie są zabezpieczone w żaden sposób małymi częściami imitującymi felgi. W zestawie jest jedna nadmiarowa część, ale brakuje drugiej, co rozczarowuje. Na szczęście miałem drugi taki element (z innego zestawu) i poprawiłem tą niedoróbkę, co widać na zdjęciu poniżej:

Obrazek

Obrazek

Tak jak pisałem wyżej, ciężarówka ma bardzo ładną pomarańczową kabinę, która ładnie komponuje się z szarymi elementami paki oraz czerwonym hakiem. Koła oparte na klockach w kształcie wieszaków wyglądają przekonująco. Jedynym zgrzytem jest przód - brakuje nieco jakiegoś większego zderzaka na dole, wydaje się że ciężarówka ma tylko "górną szczękę", chociaż można dyskutować czy nie chodzi tutaj o oddanie wysokiego prześwitu?

Bawialność
Ciężarówka jest dość lekka, popchnięta do przodu jedzie całkiem daleko, można tez nią kręcić całkiem fajne bączki - bo oś skrętu jest całkiem spora (ok. 40 stopni). Dzięki hakowi można bawić się w pomoc drogową dla innych pojazdów. Chociaż szczerze mówiąc model chyba bardziej broni się wyglądem, niż możliwością zabawy.

Model B - czyli bolid formuły 1
Budowa bolidu jest bardzo prosta, pokazuję tylko kilka zdjęć poglądowych, bo nie ma tutaj nad czym się rozwodzić.

Obrazek
Spód.

Obrazek
Góra.

Obrazek

Przepraszam za jakość trzeciego zdjęcia.

Bolid jest wyraźnie dłuższy i szerszy niż ciężarówka.
Ma mało możliwości - jedyne co można robić to skręcać. Popchnięty samochodzik jest bardzo niestabilny - ma duże problemy z autocentrowaniem i zamiast jechać do przodu, skręca. Wygląda dość dobrze, ale jestem bardziej fanem maszyn budowlanych, niż bolidów F1, dlatego też od bolidu zacząłem budowę i szybko go rozebrałem (swoją drogą było to bardzo łatwe) :-)



Zalety:
-Wygląd! Pomarańczowe, żywe klocki, z ładnym czerwonym akcentem.
-Przyjemny dla oka kształt.
-Cena!


Wady:
-Kiepski model B
-Model nie jest ambitny (chociaż tutaj raczej nie o to chodzi)
-Brakuje "felg" w tylnych kołach, z kolei przednie felgi wystają, co może razić estetów


GALERIA ZDJĘĆ W WIĘKSZYM ROZMIARZE - uwaga, zajmują po kilka megabajtów

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#19 Post autor: Kubrick »

dropship pisze:-Brakuje "felg" w tylnych kołach, z kolei przednie felgi wystają, co może razić estetów
Mi to wygląda na piastę, bo felgi są ;] W autach 4x4 zwykle piasta mnie wystaje w niesterowanych osiach.
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

ODPOWIEDZ