42028 Bulldozer

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

42028 Bulldozer

#1 Post autor: Sariel »

Obrazek

Seria: Technic
Rok wydania: 2014
Liczba elementów: 648
Cena: ?
Brickset

Pełna recenzja: http://www.youtube.com/watch?v=D5__mRUZg2U

Średniej wielkości zestaw na drugą połowę 2014. Znów buldożer, znów żółty, w zasadzie nic nowego poza wyraźnym nawiązaniem do spychaczy Caterpillara, które jako jedyne mają gąsienice w trójkącie, a ściślej do znanego i często budowanego D9T.
Model A to prosty spychacz z gąsienicami połączonymi dyfrem, który napędza silnik V4. Lemiesz podnosimy kręcąc kominem na masce, zrywak natomiast pokrętłem za kabiną. Uwagę zwraca użycie "zwykłych" ślimacznic do obu tych funkcji. Model B to jakaś maszyna, zdaje się, górnicza, czy też może do wyburzeń, nie wiem. Na oko również ma dwie funkcje, plusem jest zupełnie inny układ gąsienic.
Zestaw rozczarowuje brakiem jakichkolwiek nowych części - w zasadzie poza gąsienicami i dyfrem nie ma tu nic wartego uwagi - za to zdecydowanie wybija się wyglądem. Powiedziałbym, że to chyba najrealistyczniej wyglądający oficjalny buldek Lego, przebijający urodą słynnego 8275.
Ostatnio zmieniony 2014-06-21, 22:25 przez Sariel, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#2 Post autor: 3dom »

Ty to masz dobrze ;)

Zestaw niezły ale ja podziękuję. Pewnie z tego co mam mógłbym z 3 takie zbudować jak nie lepiej. Ale na rozbudowę kolekcji jak ktoś dopiero zaczyna wydaje się dobrym wyborem.
Ostatnio zmieniony 2014-05-27, 18:36 przez 3dom, łącznie zmieniany 1 raz.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

dropship
Posty: 49
Rejestracja: 2013-12-30, 15:10
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: dropship »

Jakaś szansa na recenzję tej maszyny górniczej? Moim zdaniem wygląda o wiele ciekawiej niż sam buldożer.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#4 Post autor: Sariel »

Nie wyrobię się czasowo niestety, tzn. zanim będę miał czas, zrecenzuje ją pewnie ktoś inny.

Awatar użytkownika
CamelXP
VIP
Posty: 321
Rejestracja: 2011-11-05, 19:07
Lokalizacja: Lubin / Norymberga

#5 Post autor: CamelXP »

Model B wygląda raczej na ciągnik artyleryjski z trałem przeciwminowym, tylko bez sensu umiejscowionym.
Hey! you're banjaxed!
Hey! you're screwed!
And death is coming for you!

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#6 Post autor: M_longer »

CamelXP pisze:Model B wygląda raczej na ciągnik artyleryjski z trałem przeciwminowym, tylko bez sensu umiejscowionym.
Nie proszę Państwa, to wariacja na temat czegoś takiego:

Obrazek

Czyli koparki czerpakowej do kopania rowów pod kable.

dropship
Posty: 49
Rejestracja: 2013-12-30, 15:10
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: dropship »

Sariel pisze:Nie wyrobię się czasowo niestety, tzn. zanim będę miał czas, zrecenzuje ją pewnie ktoś inny.
Wydaje mi się, że nie - bo twoja recenzja była chyba pierwsza na świecie i żadnej innej chyba do tej pory nie ma; więc model B też pewnie zrecenzujesz pierwszy :-)
Swoją drogą, zaskoczyło mnie, że Lego nie wymaga, żebyś recenzował oba modele :O

Ta maszyna wygląda dość ciekawie.
Ostatnio zmieniony 2014-05-28, 21:33 przez dropship, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#8 Post autor: SERVATOR »

1. Gdzie jest CHOMIK?!
2. Jeżeli nie masz czasu lub zwyczajnie Ci się nie chce recenzować wersji B tego zestawu, to jak mi go wypożyczysz to ja mogę to zrobić....

Jetboy

#9 Post autor: Jetboy »

SERVATOR pisze:1. Gdzie jest CHOMIK?
W chomiczym raju.

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#10 Post autor: Waler »

Eee, nic ciekawego ;) Serio nie widzę tutaj ani jednego elementu który byłby mi przydatny.
Model sam w sobie jest ładny lecz technicznie na kolana nie powala.
Poza tym, Sariel dlaczego robisz takie wideo recenzje?
Osobiście nie podoba mi się taka forma i nie przemawia do mnie. Mało opisu tekstowego, 70% filmu to przyspieszone składanie pojazdu. Wolałbym dostać max 10 porządnych zdjęć pokazujących któryś tam krok z kolei niż 5 minut filmu który i tak przewinalem bo to strata czasu.
Poza tym żyjemy w Polsce więc chciałbym przeczytać polską recenzję, tekstową pełnowymiarową z opisem pudełka, zawartości, klocków, procesu budowania, modelu finalnego i ewentualnie (nawet wskazane) umieścić krótki filmik pokazujący jak model się porusza. Ale brakuje mi jeszcze modelu B!
Dlaczego go nie zrecenzowałeś? Przecież książeczki do niego miałeś, budowa zajęłaby max 1,5h. Zdaje sobie sprawę z tego, że niektóre modele mają instrukcję w wersji pdf niedostępną jeszcze w trakcje wczesnych recenzji, ale tutaj to ewidentny niedociągnięcie.
Powiesz pewnie że to dlatego, że dostałeś kilka zestawów i nie masz czasu ani ochoty.
I to będzie sensowne uzasadnienie i w pełni Cie rozumiem! Tyle, że z tego wynika pewien wniosek - Lego nie powinno obarczać jednej osoby recenzją wszystkich zestawów.
Nie mam w tym momencie żadnych pretensji ani oburzenia, że Ty dostałeś wszystkie nowości a ja nic. (choć apetyt jest bo wiem, jaką przyjemność mam w recenzowaniu czegoś, czego jeszcze 99,9% ludni nie ma i być tym "pierwszym") Chodzi o sam sens takiej akcji.
To co było w zeszłym roku, że 4 zestawy trafiły do czterech różnych osób uważałem za dobrą decyzję. (a co z tego wyszło i że pewne osoby okazały się nieodpowiedzialne to inna sprawa)
Każdy z osobna dostał jeden zestaw. Mamy 4 różne osoby i 4 różne spojrzenia na zestawy. Mamy też 4 razy więcej czasu. Każdy mógł wtedy zrobić recenzję najlepiej jak potrafił. Przyłożyć się do niej i nie czuć niechęci do składania kolejnego zestawu bo termin goni, więc robię aby było.
Sam pewnie już po drugim zestawie bym był "zmęczony" takim natłokiem roboty (a przecież życie też na nas nie czeka), że pewne kwestie na pewno bym olał.

Więc reasumując moją wypowiedź: Fajnie że ktoś dostaje wcześniej zestaw(y) do recenzji lecz rozdział pomiędzy więcej osób zaowocuje lepszej jakości pełnymi Polskimi recenzjami. I tak, wideo recenzje nadal mi się nie podobają :)

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#11 Post autor: SERVATOR »

Patryk (Waler93) Ty brałeś udział w akcji recenzowania zestawów Lego otrzymanych przez LUGPol. Paweł (Sariel) dostaje te zestawy wprost od Lego i w sumie nic nam do tego co i jak przedstawi bo pewnie ma określone warunki współpracy z Lego. Może oni nakazują mu robienie wideo recenzji w języku angielskim.

Inna sprawa, że takie jak m.in. Twoje uwagi powinny skłonić naszych ADM do wyrywania takich zestawów do recenzji u nas :)

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#12 Post autor: Bricksley »

SERVATOR pisze:Patryk (Waler93) Ty brałeś udział w akcji recenzowania zestawów Lego otrzymanych przez LUGPol
Gwoli ścisłości, zestawy zostały przekazane przez LEGO aby członkowie LUGu je zrecenzowali.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#13 Post autor: Sariel »

Waler, dwie rzeczy:

- recenzja tych zestawów to sprawa wyłącznie między mną a TLG. Nijak to nie wpływa na relacje LUGPol/TLG, nikomu tych zestawów sprzed nosa nie zabieram, mogę je dostać ja albo nikt.
- kręcę takie recenzje jakie sam chciałbym oglądać. Skoro podobają się większości oglądających, w tym ludziom w LEGO, to kierunek jest dobry. Malkontenci są zawsze.

Tak, duża część filmu to proces budowy który można przewinąć - są tacy, którzy oglądają go od deski do deski. Co do reszty, staram się jak najdokładniej pokazać co dają nam pieniądze jakie płacimy za zestaw. Czy są jakieś nowe części? Czy całość jest bezpiecznie zapakowana? Itd, itp. Tu sprawdzają się obrazy z odrobiną tekstu. Chcesz dużo tekstu - poczytaj książkę.
Waler93 pisze:Poza tym żyjemy w Polsce więc chciałbym przeczytać polską recenzję, tekstową pełnowymiarową z opisem pudełka, zawartości, klocków, procesu budowania, modelu finalnego i ewentualnie (nawet wskazane) umieścić krótki filmik pokazujący jak model się porusza.
Żyjemy na świecie, gdzie Polacy to w porywach 7% moich oglądających. Dopóki któryś z naszych wybitnych polityków nie unarodowi YT, nie mam zamiaru olewać 93% widzów. To wszystko co wymieniłeś w moich recenzjach jest, a jeśli komuś z angielskim nie po drodze, i tak większość tego zrozumie z obrazu.
Waler93 pisze:Ale brakuje mi jeszcze modelu B!
Dlaczego go nie zrecenzowałeś?
Bo mam do wyboru:
- napisać fajną książkę w terminie
- skończyć fajnego MOCa tak, żeby jeszcze się do tej książki załapał
- sfilmować B-model który zbuduje 5% kupujących, z zestawu o którym za rok nikt nie będzie pamiętał

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#14 Post autor: Waler »

No huh, skoro dostałeś takie rozporządzenie Lego że recenzje mają być w formie filmu i ty dostajesz tam od nich jakieś profity a im się to podoba, no to co tutaj dużo gadać.
Myślałem, że dostajesz te zestawy by zrecenzować je NAM, tak jak to było w zeszłym roku dla wielu osób to pomyślałem, że w tym roku dostałeś tylko Ty.
Dlatego wypłynęło moje niezadowolenie co do treści i formy przekazu skoro miały być "tylko i wyłącznie dla nas", ale skoro te recenzje mają obiec cały świat, bo ty jako jedyny dostałeś te zestawy no to trudno, by były w innym języku.
Wyszło moje niedoinformowanie.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#15 Post autor: Sariel »

Nie ma jakichś specjalnych wytycznych, po prostu - recenzje które kręciłem za własne pieniądze podobają się na tyle - i mają taką oglądalność - że ktoś tam doszedł do wniosku że opłaca się dawać mi zestawy do recenzji. Nigdy nie było założenia że recki są robione specjalnie dla LUGPolu.
Ostatnio zmieniony 2014-05-29, 16:42 przez Sariel, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ