30302 Spider-Man

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 370
Rejestracja: 2012-12-28, 18:27
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
brickshelf: tbzz
Kontakt:

 

30302 Spider-Man

#1 Post autor: tbzz »

Obrazek

Recenzja 30302 Spider-Man

Seria: Marvel Super Heroes
Rok wydania: 2014
Liczba klocków: 45 (Brickset), 42 (BrickLink)
Liczba figurek: 1
Cena : 18 - 35 zł (allegro)

BrickLink, Brickset

Z racji powrotu do krótkiego recenzowania polybagów na swojej stronie, wrzucam krótką recenzję pierwszego z opisywanych woreczkowych zestawów, czyli 30302 Spider-Man. W ciągu kilku wpisów znajdzie się tam kilkanaście polybagów z różnych serii. A zaczynam właśnie od opisywanego tutaj na szybko 30302.

Opakowanie i instrukcja

Ten niewielki zestaw promocyjny umieszczono w woreczku foliowym większych rozmiarów niż klasyczne polybagi, gdyż o wymiarach 17 x 19 centymetrów. Choć ostatnio to już chyba staje się normą. Opakowanie to standard, czyli grafika z oznaczeniami serii i numerami zestawu wraz z przedziałem wiekowym oraz typowy przezroczysty pasek na tylnej ściance umożliwiający podejrzenie zawartości. Oczywiście do tego garść nieodzownych i potrzebnych informacji na tylnej ściance, kto, za co, dla kogo i po co.. ;)

Instrukcja to dwustronny arkusz o wymiarach 27 x 20 centymetrów, złożony oczywiście do małego plastra. Instrukcja czytelna. Połowa drugiej strony zawiera reklamę Magazynu Lego. Nic dodać nic ująć.

Obrazek Obrazek

Elementy

Wewnątrz foliowego woreczka oczywiście garść elementów w kolorystyce typowej dla człowieka pająka, czyli czerwono – niebieskiej. Wśród elementów zauważalny ponadto kolor szary w dwóch odcieniach oraz trochę czarnego i znikome ilości białego. W skład zestawu wchodzi 45 (42) elementów. Niestety poza figurką głównego bohatera nie ma tu nic nadzwyczajnego, a za najbardziej przydatne osobiście uważam białe światła oraz dwa ciemnoszare slope 1×2. Do całości jeden element przezroczysty.

Obrazek

Skoro mowa o elementach, to oczywiście figurka człowieka pająka. Jest to najciekawszy element zestawu. Ten dobrze wykonany minifig występuje w siedmiu zestawach serii Marvel Super Heroes. Postać ma zadrukowane obie strony, zarówno torsu, jak i głowy. Tors imituje oczywiście kostium bohatera, podobnie jak nadruk na głowie. Ale szczerze powiedziawszy brak mi jakoś w nim pewnego drobnego wykończenia, choć przyznam, że nie wiem jak je można zrealizować. Otóż w tym wszystkim nie pasuje mi główka człowieka pająka, której bardzo dobre wykonanie psuje jednak niezastąpiony stud na jej czubku ;)

Obrazek

Obrazek

Jak widać figurka niczego sobie. I kolorystyka pasuje i proporcje i siatka nie wygląda na zbyt grubą. Mi osobiście najbardziej podobają się oczy i symbol pająka na klacie. Dobrze je odwzorowano.

Zestaw

Sam zestaw przedstawia latające skrzydło z dwoma pociskami i chwytakami w dolnej części. Wszystko kierowane oczywiście przez "Spajderka". W tylnej części pojazdu silnik imitowany przez felgę jednego z typów kół. I ten element znacząco psuje całość obiektu. Jest taki wyrwany z kontekstu..nie wiem co projektant miał na myśli. Podobnie sprawa ma się z chwytakami w podwoziu, które tak do końca nie wiem czy właśnie nimi są, czy to golenie. Ogólnie pojazd charakterystyczny dla konstrukcji umieszczanych w polybagach. Bawialność tego małego latadła wzbogacają dobrze znane pociski występujące w wielu, wielu zestawach. Tym razem jednak wydaje mi się, że latające skrzydło nie stanowi mini wersji żadnego z pojazdów Spidera z dostępnych zestawów.. ale mogę się mylić.

Obrazek

Po złożeniu całości zostaje nam oczywiście tzw. część zapasowa. Pisze „tzw.” gdyż czasem jest to nawet pięć elementów..tym razem tylko jeden. Słabo, słabo..
Do samego zestawu dodałbym jeszcze jakieś elementy białe, bo same pociski i oczy głównego bohatera to trochę mało kontrastu. Lub spokojnie można było gdzieś wpleść trochę białej sieci, którą zastosowano w innych zestawach z człowiekiem pająkiem.

Obrazek

Obrazek

Podsumowanie

Cóż mogę napisać w słowie podsumowania. Zestaw mnie nie porwał. I patrząc logicznie nie powinienem go przedstawiać, jako pierwszego z serii kilkunastu woreczkowych klocków do opisania, by nikogo nie zniechęcać do zakupu, a powinien znaleźć się gdzieś tam pośrodku opisywanych, jako słabsza, zakamuflowana ;) pozycja. Ocenę całości tego takiego sobie pojazdu podnosi bardzo dobra figurka człowieka pająka. Choć woli sprawiedliwości trzeba dodać, iż zestaw jest w pewien sposób bawialny przez ruchome i strzelające elementy.


Za :
+ świetny Spider-Man
+ względna bawialność

Przeciw:
- brak polotu w konstrukcji
- nie pasujący silnik
- zbyt mało białego koloru
- mało pozostałości po budowie

Mimo wszystko zestaw polecam. Ale tylko tym, którzy chcą w dosyć dobrej cenie nabyć minifiga Spier-Mana lub zbierają polybagi.

Obrazek
Insta (główny kanał) @legos_soul
Blog Lego http://legosoul.wordpress.com/
Zestawy http://brickset.com/sets/ownedby-tbzz

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#2 Post autor: bacon »

Jak miło, że coś ruszyło w dziale recenzji. Czekam na więcej :)
A zestaw - sam pojazd rzeczywiście dość dziwaczny ale za to bardzo fajna figurka.

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#3 Post autor: KUKUS »

Nie twierdzę, że figurka jest zła, bo tak nie jest, ale w zestawie najbardziej podoba mi się właśnie drobnica. No ale mnie kręcą HF-y ...

ODPOWIEDZ