[MOC] Wieża

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Lomero
Posty: 355
Rejestracja: 2004-10-14, 08:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Lomero

 

[MOC] Wieża

#1 Post autor: Lomero »

uff... skończyłem :)

Właściwie to wcale nie skończyłem, paru nie widocznych za zdjęciach rzeczy nie ma, ale skoro i tak mogę zgłosić jedynie trzy fotki... to skończę już bez pośpiechu :)

Scenka przedstawia atak krzyżowców na wieżę bronioną przez doborowy odział Black Falconów oraz czarodzieja-nekromanę (choć ten to akurat, raczej się przygląda).

ObrazekObrazekObrazek

Zapraszam do oglądania
Ostatnio zmieniony 2010-05-04, 23:20 przez Lomero, łącznie zmieniany 1 raz.
Lomero

pkowalcz

#2 Post autor: pkowalcz »

Całkiem, całkiem...
Bardzo fajna konstrukcja wieży, podoba mi się umieszczenie okien w zagłębieniach.
Ci krzyżowcy to samobójcy, że się takim małym oddziałem pchają? :P
I przyczepię się do jednego: skoro to krzyżowcy atakują, to czemu na górze wieży jest okno w kształcie krzyża? Jakaś zamiana stron czy co? :P

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#3 Post autor: martinbb »

Dokładnie :D Czarodziej-nekroman a stoi niedaleko krzyża ;) - chyba że atakujący odbijają wieże :-)

Co do kostrukcji - bardzo ładna i solidna :) Fajnie zastosowane łuki :-) Widać też żywiołowość akcji :D I czemu konik się nie przestraszył? :wink:

Pozdrawiam
Inspired by NavySEALs

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#4 Post autor: pitrek02 »

Wieża super, wreszcie lolas ma konkurencję. Super zrobiłeś uformowanie terenu, od razu widać, że budynek znajduję się na jakimś wzniesieniu. Wszystko mi się podoba, ale ten krzyż mi nie pasi, radziłbym zmienić ;)

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#5 Post autor: Kirysowaty »

Co wy macie do tego krzyża? Zarezerwowany dla Crusaders, czy co? W zamkach często umieszczano tego typu okna.
Wieża to istny cud-miód, nie mogę oderwać wzroku. A blanki zrobiłeś tak sprytnie...! Lomero, ty #%!%&$ Geniuszu!
Ostatnio zmieniony 2007-04-29, 19:25 przez Kirysowaty, łącznie zmieniany 1 raz.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

xulm

#6 Post autor: xulm »

rany, kolejna wieża-cudzik!

jest prześliczna, wzgórze, mur, sama wieża, krzyż, aż nie mogę się napatrzeć, przepyszna wyszła :)

lolas

#7 Post autor: lolas »

Bardzo ladna konstrukcja. Perfekcyjnie wykonales scene bitwy.
Podoba mi sie technika z zastosowaniem odwroconych lukow w blankach, ale jej minusem jest to ze dobrze wyglada tylko z dolu gdy nie widac zaglebien w klockach :-)

Hippotam

#8 Post autor: Hippotam »

Śliczne! Strasznie mi się podoba ten pomysł na blanki. Bardzo zmyślne. Scena starcia lekko brutalna (fajna krew, użycie czerwonych kafli - bomba!), strach pomyśleć co będzie jak te oddziały wpadną na siebie...

Krzyż jest OK, to było popularne rozwiązanie w tych czasach.

Czy blanki siedzą "na wcisk", czy tam jest przejście 180 stopni na zawiasach? (ale mi slangowe pytanie wyszło...)

Awatar użytkownika
Lomero
Posty: 355
Rejestracja: 2004-10-14, 08:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Lomero

 

#9 Post autor: Lomero »

Ja też nie rozumiem o co wam chodzi z tym krzyżem ;)

Konik się nie przestraszył, gdyż jest specjalnie szkolonym ogierem bojowym, więc nie straszna mu jakaś tam potyczka.

Blanki dałoby radę zbudować ładnie (tyle, że ładnie jedynie z jednej strony), jeśli użyć panelu 1x2 i po bokach panel 1x1. Z tym, ze trzeba by je jeszcze mieć :)
W obecnej wersji siedzą na wcisk, lecz od wewnętrznej strony są zablokowane przez bricki 1x1. Oczywiście dałoby się coś wymyśleć, żeby trzymały się mocnej, ale po co skoro i tak nie wypadają.

Dziękuję za opinie :)
Lomero

lolas

#10 Post autor: lolas »

Otwory strzelnicze w ksztalcie krzyza to nie do konca manifestacja religijnosci budowniczych zamkow ;-)
Otwor w postaci pionowej szczeliny nie dawal mozliwosci oddawania strzalow na boki, wiec wymyslono ze nalezy dodac kolejna szczeline, tym razem pozioma. Dzieki temu pole razenia pojedynczego stanowiska zostalo znacznie powiekszone :-)
Ostatnio zmieniony 2007-04-30, 09:41 przez lolas, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#11 Post autor: dmac »

Lomero pisze: Konik się nie przestraszył, gdyż jest specjalnie szkolonym ogierem bojowym, więc nie straszna mu jakaś tam potyczka.
No może i szkolony, ale powinien chociaż zwrócić uwagę na to, co mu się kroi koło zadu :) . Chyba, że konik ów stracił słuch i węch w bitwie, a teraz spokojnie emerytuje się na zielonej trawce u podnóża wieży :) .

Blanki istotnie świetne.

Bryła wieży masywna, przysadzista, tak jak należy (jak wieża Technicsa z lat dziewięćdziesiątych :) ), a w samą porę wysmuklona przez najwyższą kondygnację.

Cholerka, człowiek wyjdzie z komputera na dwa dni i zaraz wysyp pięknych modeli zamkowych :) . Szkoda, że ktoś z Was przepadnie w konkursie.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

dorianjaro5
Posty: 13
Rejestracja: 2006-12-15, 12:41
Lokalizacja: Kowary
Kontakt:

#12 Post autor: dorianjaro5 »

Wieża super. Atak Krzyżowców na wieżę też dobrze zrobiony. Sama budowla wygląda jak mazuoleum. Tyle że nie wiem, czema nekromantka ma białą brodę.
Klocki Lego spełniają nasze marzenia w różnych dziedzinach.

ODPOWIEDZ