8043 Motorized Excavator

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#286 Post autor: Innos »

judam pisze:w 2010 roku na allegro zestaw ten można było już dostać za niewiele ponad 600 zł a teraz dwa lata później jak kupiłem z odbiorem osobistym w poznaniu za 609. Więc przez dwa lata cena się zmieniła tylko nieznacznie ?
W połowie tego okresu dało się bez większego problemu kupić nowy zestaw za 500zł z niewielkim hakiem, i to było chyba historyczne minimum regularnych cen. Ale i tak fluktuacja cen koparki była chyba relatywnie niewielka od czasu jej premiery, pewnie dlatego, że jest jej na rynku cały czas dużo, i wzięcie też ma stabilne, wciąż się sprzedaje, bo też do czasu niedawnej premiery Crawlera była jedynym powszechnie dostępnym i w pełni zdalnie sterowanym modelem.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#287 Post autor: bacon »

Może porównać pudełka i informacje skąd pochodzą klocki lub numer serii żeby określić czy w zawartości są nowe części czy stare?

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#288 Post autor: Innos »

Raczej nie. Skoro nie dało się rozpoznać opakowań ze starymi i nowymi siłownikami, co było istotną zmianą w zawartości, to i takich, było nie było, kosmetycznych zmian raczej nikt by nie zaznaczał.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
macaron
Posty: 87
Rejestracja: 2012-04-07, 11:52
Lokalizacja: Banino
brickshelf: macaron

 

#289 Post autor: macaron »

Dziś jak wrócę z pracy to obejrzę dokładnie pudełko. A poniżej dokładna lista nowych części:
  • wieża IR V2 Obrazek
  • siłownik (10x2) Obrazek
  • zębatka do sprzęgła Obrazek
  • nowy trójkąt Obrazek
  • zębatka z16 Obrazek
Muszę jeszcze sprawdzić wały kardana, może też jakaś wzmocniona konstrukcja ;)

EDIT:
Jedyna informacja, która może coś oznaczać na pudełku to numer wybity na bocznej ściance: 28M2
Ostatnio zmieniony 2012-08-17, 18:56 przez macaron, łącznie zmieniany 1 raz.
Aktualne projekty LEGO: tramwaj i infrastruktura (zawieszone)

adam1024

#290 Post autor: adam1024 »

Może komuś się przyda:
Ja swój zestaw kupiłem w marcu br, posiada wszystkie elementy w nowej wersji oprócz wieży, na której nie ma oznaczenia "V2"

Adam

Awatar użytkownika
judam
Posty: 508
Rejestracja: 2012-08-09, 12:46
Lokalizacja: Wolsztyn
brickshelf: judam
Kontakt:

 

#291 Post autor: judam »

Czy ktoś może ma listę części potrzebnych do zbudowania modelu B ?
Zapraszam do mojego sklepu. JuDam Store www.bricks.love

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#292 Post autor: Innos »

Proszę bardzo: http://www.sendspace.pl/file/528fdf63f1d9fd2bc05066c
Czy lista jest prawidłowa, nie wiem, aczkolwiek wygląda prawdopodobnie, szczególnie, że jest tu miliard szczegółowych dodatkowych informacji z bazy klocków (id elementu, koloru, kategorii itd). Znalezione na Eurobricksach (w cache Google, bo chwilowo serwis nie działa) na ostatniej, 10 stronie "epickiej" recenzji zestawu.
Główna różnica jest taka, że nie potrzeba większości paneli i obrotnicy, jeśli chodzi o resztę elementów, pewnie potrzeba po trochu wszystkiego (wg. tej listy model B zużywa prawie 700 elementów), w tym wszystkie silniki, wieże i siłowniki.
Ostatnio zmieniony 2012-12-18, 22:12 przez Innos, łącznie zmieniany 1 raz.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

dropship
Posty: 49
Rejestracja: 2013-12-30, 15:10
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#293 Post autor: dropship »

Kupiłem tą koparkę od jednego z użytkowników forum; brakowało trochę więcej części niż miało brakować, ale olać to - zastanawiam się czy coś źle zbudowałem, czy też silniki są zjeżdżone - bo mam bardzo duży problem przy próbie skręcania; a może po prostu ten zestaw tak ma?
O ile jazda do przodu, czy do tyłu w miarę działa, to próba obrotu (tzn. jedna gąsienica kręcąca się w jedną stronę, druga w drugą) jest praktycznie niemożliwa. Silniki strasznie cierpią i cały czas coś strzela (chyba ich sprzęgła).

Na poczatku wydawało mi się, że problemem mogą być dwie czarne zębatki zamontowane w obejmach w podwoziu, ale tam nie ma za bardzo co źle zbudować!?

Może ma ktoś jakiś pomysł na co zwracać uwagę, bo chyba rozłożę i złożę ją trzeci raz (ale to dość męczące) - podejrzewam, że mogłem zrobić jakiś błąd przy składaniu.

Problem z silnikiem nie przesuwającym skrzyni biegów udało mi się rozwiązać przy pomocy porad z wątków na eurobricks: gdzie ktoś doradził, żeby w kroku 35 zamiast niebieskiej spinki wrzucić jasnobrązowy (tan) pin, który był dołączony do zestawu; nie wkładałem też szarego pina w kroku 44. To bardzo pomogło skrzyni biegów i działa płynniej; może jest jakiś patent na problemy ze skręcaniem?
Ostatnio zmieniony 2014-06-25, 22:57 przez dropship, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#294 Post autor: Waler »

dropship, ja też kupiłem to koparkę (już jej nie mam) i na początku był problem ze skręcaniem (ma jednak opory). Rozwaiłem ją, zbudowałem od nowa i w miarę działało, choć ewidentnie silniki miały sporo roboty.
dropship pisze:Silniki strasznie cierpią i cały czas coś strzela (chyba ich sprzęgła).
W silniku nie ma żadnego sprzęgła, są tylko (chyba dwie) przekładnie planetarne. Może (choć mało prawdopodobne) właśnie w tych przekładniach jakiś tryb wyskoczył i teraz przeszkadza wywołując strzelanie o inne (jeżeli dochodzi to na 100% z silnika)
Bardziej jednak obstawiam że strzelają tryby w całej tej misternej konstrukcji koparki, polecam sprawdzić, ewentualnie wszystko przesmarować :D

Jetboy

#295 Post autor: Jetboy »

Ja zbudowałem zgodnie z instrukcją, nic mi nie strzelało i pieknie skręcało.

Yeti
Posty: 95
Rejestracja: 2011-07-05, 23:21
Lokalizacja: Malbork, Mikoszewo

#296 Post autor: Yeti »

Popieram Jetboy'a, również nie miałem problemów ze strzelaniem, a jeździłem po dywanie.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#297 Post autor: legosamigos »

Ja choć nie mam oryginalnego zestawu, za to mam wszystkie potrzebne części do zbudowania tej koparki, ale jak składałem to nie kojarzę, by coś strzelało
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#298 Post autor: Filus »

Bo nie strzelało. Nawet wersja bez usprawnień i SP była w 100% sprawna. Może faktycznie, przy zawracaniu w miejscu, na grubym dywanie słychać było jęk silników, ale w ramach akceptowalnych. W niejednym MOCu silniki bardziej dostawały po tyłku. Zatem albo gdzieś coś w budowie przeoczyłeś, albo faktycznie silnik/i jakieś sfatygowane.

Awatar użytkownika
Dr.Green
Posty: 69
Rejestracja: 2011-08-17, 21:42
Lokalizacja: z komputera :)

#299 Post autor: Dr.Green »

Jaki, że to ja jestem osobą od której kupił koparkę , to napiszę tylko, że silniki nigdy nie były sfatygowane. Chodziło płynnie przy modelu głównym jak i alternatywnym.
Dr.Green

Awatar użytkownika
MarcinMK
VIP
Posty: 421
Rejestracja: 2013-11-01, 16:24
Lokalizacja: Kołobrzeg
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#300 Post autor: MarcinMK »

Mi także nic nigdy nie strzelało i chodziło wszystko płynnie. Chyba coś źle złożyłeś.
1971

ODPOWIEDZ