[MOC] Buggy

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

[MOC] Buggy

#1 Post autor: Bricksley »

Obrazek

Buggy w planach miałem już dość dawno, w tym celu zakupiłem do niego użyte w modelu oponki, ale jakoś tak się stało, że w zasadzie przeleżały nieużyte kilka lat. Niedawno robiąc zakupy na BL przyuważyłem niebieskie felgi i stwierdziłem, że idealnie będą pasować do tych opon, dodatkowo białe panele z zeszłorocznej formuły powinny dopełnić całości. Całość została zbudowana w dwa dni i jedną noc ;)

O konstrukcji nie ma co pisać bo i jest prosta. Przednie zawieszenie to klasyka zestawów Technic, czyli wahacze poprzeczne, tył oś wleczona amortyzowana, także częste rozwiązanie. Skrętna przednia oś za pomocą HoG, kierownica także działa. Dodatkowo na tylnej osi dyfer poprzez łańcuch napędza atrapę V4 i to w zasadzie tyle z funkcjonalności. Kwestia wyglądu to już indywidualne podejście, mnie się podoba :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Film: https://www.youtube.com/watch?v=aLoXWhK ... rIuc47aj9A

Zapraszam do komentowania :)
Ostatnio zmieniony 2014-07-12, 15:17 przez Bricksley, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2 Post autor: SERVATOR »

Zawieszenie działa jak należy. Niebieskie felgi dodają (jak dla mnie) sportowego ducha. Nic tylko wprawić to w ruch!
Czekam na wersję zmotoryzowaną :)

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#3 Post autor: bacon »

Bardzo ładnie się prezentuje. Te felgi są z tej łodzi podwodnej ze SW?

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#4 Post autor: Bricksley »

bacon pisze:Te felgi są z tej łodzi podwodnej ze SW?
Tak, z 9499 Gungan Sub.
SERVATOR pisze:Czekam na wersję zmotoryzowaną :)
Ten nie dostanie pfów. Choć w planach jest budowa podobnego zmotoryzowanego. Problem w tym, że po zmotoryzowaniu MOCe tej wielkości niespecjalnie wyglądają, bo całe miejsce zajmuje elektronika. Jak chcesz to na BSie znajduje się kilka ciekawych przykładów modyfikacji 8048 pod względem dodania silników. Jeden kiedyś testowałem i całkiem przyjemnie pomykało.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#5 Post autor: OmenGda »

Świetny model! Elegancko się prezentuje. Na filmie mi tylko brakuje momentu, w którym go podnosisz do góry i puszczasz. Tak by fajnie było widać jak zawieszka amortyzuje. Wygląda na bardzo mocno zwartą konstrukcję wiec powinno dać radę.
W ogóle genialna kolorystyka :-)))
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

kiohin
Posty: 23
Rejestracja: 2013-09-25, 13:56
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: kiohin »

Fajny! Kolorystyka rewelacyjna!
Mógłby być wozem policyjnym.
IMO przypomina troszkę 8048, aczkolwiek tutaj silnik i wydech lepiej odwzorowany.

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#7 Post autor: Waler »

kiohin pisze:IMO przypomina troszkę 8048
A mi bardziej przypomina model B quada 8262:
Obrazek
Nawet kolorystyka się po części zgadza :P
W sumie to fajna prykawka do jeżdżenia po biurku. Myślę, że jeżeli wypuścić by to jako zestaw to z powodzeniem by się sprzedawał bo połączenie kolorów jest bardzo dobre i ogólna koncepcja, choć już po części oklepana, nadal na czasie.

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#8 Post autor: OmenGda »

Waler93 dobrze kombinuje. Wrzuć na:
"Ideas.LEGO.com"
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#9 Post autor: M_longer »

OmenGda pisze:Waler93 dobrze kombinuje. Wrzuć na:
"Ideas.LEGO.com"
A po co? Zwykły (bez obrazy K@rol :P ) buggy nie ma szans przebić się na platformie która wydała do tej pory same nietypowe zestawy.

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#10 Post autor: OmenGda »

M_longer pisze:
OmenGda pisze:Waler93 dobrze kombinuje. Wrzuć na:
"Ideas.LEGO.com"
A po co? Zwykły (bez obrazy K@rol :P ) buggy nie ma szans przebić się na platformie która wydała do tej pory same nietypowe zestawy.
A tego nie wiem. O istnieniu takiej opcji na stronie LEGO dowiedziałem się dopiero wczoraj - tak bardzo zorientowany jestem :-)))
Ale chodzi Ci o to, że raczej brzydoty wybierają jakieś?
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#11 Post autor: M_longer »

OmenGda pisze:A tego nie wiem. O istnieniu takiej opcji na stronie LEGO dowiedziałem się dopiero wczoraj - tak bardzo zorientowany jestem :-)))
Ale chodzi Ci o to, że raczej brzydoty wybierają jakieś?
Małe, tanie i najlepiej bez licencji (ale był też DeLorean i Ghostbusters), a pierwsze modele były bardzo specyficzne.
http://brickset.com/sets/theme-Ideas

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#12 Post autor: OmenGda »

M_longer pisze:
OmenGda pisze:A tego nie wiem. O istnieniu takiej opcji na stronie LEGO dowiedziałem się dopiero wczoraj - tak bardzo zorientowany jestem :-)))
Ale chodzi Ci o to, że raczej brzydoty wybierają jakieś?
Małe, tanie i najlepiej bez licencji (ale był też DeLorean i Ghostbusters), a pierwsze modele były bardzo specyficzne.
http://brickset.com/sets/theme-Ideas
"Specyficzne" to bardzo dyplomatycznie powiedziane :-) Już rozumiem o co chodzi. Dzięki za sprostowanie :-)
I szkoda, że tylko takie wybierają, bo wg mnie model Karola by się dobrze sprzedawał :-)
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#13 Post autor: Bricksley »

kiohin pisze:Mógłby być wozem policyjnym.
Pod koniec budowy przeszło mi to przez myśl, ale musiałbym dorobić naklejki i powstawiać trochę świateł policyjnych, problem w tym, że zbytnio nie ma na to miejsca.

Co do podobieństwa do 8262 czy 8048 to prawda jest taka, że dla każdego model będzie podobny do czegoś innego. W serii Technic przewinęła się już cała masa różnorodnych buggy, jednych bardziej, drugich mniej udanych, a nie wspominając już o dziesiątkach MOCy i modelach alternatywnych. Dlatego żeby się wyróżnić trzeba zrobić coś naprawdę oryginalnego :)

Odnośnie programu Ideas (daw. Cuusoo) Longer dobrze prawi. Sam program od początku powoduje mieszane uczucia. Nawet przez to, że wygrany zestaw potrafi być sporo zmieniony zanim trafi do produkcji.
M_longer pisze:Zwykły (bez obrazy K@rol :P )
Luz ;) Kwestia tylko, że ten nick to będzie z 7-8 lat jak zmieniłem :P
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#14 Post autor: 3dom »

Akurat w tym modelu wystarczyłoby zmienić opony bo tych nie produkują od dłuższego czasu i hopla na linię produkcyjną ;)
Fajny, ale przydałoby się dodać jakieś niebieskie wstawki na karoserii, może jakiś pasek albo klatka z niebieskich connectorów?
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#15 Post autor: Bricksley »

3dom pisze:Akurat w tym modelu wystarczyłoby zmienić opony bo tych nie produkują od dłuższego czasu i hopla na linię produkcyjną ;)
Coś za bardzo chcecie go w produkcji :D
3dom pisze: przydałoby się dodać jakieś niebieskie wstawki na karoserii, może jakiś pasek albo klatka z niebieskich connectorów?
Prawdę mówiąc chciałem aby model był biały z dodatkami niebieskiego, więc go ograniczyłem, ale może jakieś naklejki byłyby dobrym pomysłem. Buggy zbudowany na zasadzie, że nie ma w nim jakichś potrzebnych części, więc będzie stał bardzo długo na półce, to i może doczeka się jakichś naklejek ;)
Pozdrawiam :)

ODPOWIEDZ