Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Liebherr LTR 1100
Autor Wiadomość
Jakeof 
Adam Głowacki

Wpisy: 124
Wysłany: 2014-07-13, 21:12   [MOC] Liebherr LTR 1100

Witam po dłuższej przerwie.
Dzisiaj pragnę zaprezentować dźwig Liebherr LTR 1100. Wiem że został on już zbudowany przez Longera, ale ja miałem na niego kilka innych pomysłów, poza tym i tak już od dłuższego czasu nosiłem się z zamiarem jego budowy. Budowałem go długo, i nawet nie potrafię zliczyć ile razy go poprawiałem tu i tam.

Model posiada wszystkie funkcje które powinien posiadać, oprócz teleskopowo wysuwanego booma. W tej skali możliwe jest zbudowanie tylko jednej wysuwanej sekcji, co moim zdaniem psuje wygląd modelu. Mój boom ma 2 sekcje, które są po prostu dobudowane, można je wyjmować, skracać/wydłużać do pożądanej długości.

Co do wspomnianych wcześniej funkcji, to dźwig się obraca, boom podnosi, kabina też, gąsienice są wysuwane, wszystkie bloki balastowe można przyczepiać/odczepiać, są podpory z siłowników w podwoziu (jeśli tak to można nazwać przy dźwigu :P) które można wykorzystać i fajnie postawić dźwig bez gąsienic.

Jeśli chodzi o kolorystykę, najłatwiej mi było zbudować go w dark bluish gray, z racji odwróconych skosów, z których zbudowana jest dolna część booma, i które są w większej ilości najłatwiej dostępne właśnie w tym kolorze. Dla przełamania dennej szarości na boomie jest pomarańczowy pasek, i siłownik jest pomarańczowy. Nie wiem dlaczego wybrałem akurat pomarańczowy, może dlatego że jeszcze nigdy nigdzie go nie użyłem. Pomalowałem 2 klocki na czarno, ale nie czuję z tego powodu większych wyrzutów sumienia;)
Przy budowie, oprócz zdjęć prawdziwych dźwigów, pomocne były dla mnie również zdjęcia modeli dźwigów w skali 1:50, których w internecie jest mnóstwo.

Kilka zdjęć prawdziwego dźwigu: (jak widać występuje on w najróżniejszych konfiguracjach kolorystycznych, nie tylko w tradycyjnym dla Liebherra żółtym)

Galeria Brickshelf

Galeria Flickr

To wszystko, dziękuję za uwagę ;)

blizzard 

Wpisy: 820
Wysłany: 2014-07-13, 22:44   

Spodziewałem się czegoś większego (technic) a tu proszę! Świetna praca :)

Szerszen 
VIP
Brick Warrior

Wpisy: 1785
Wysłany: 2014-07-14, 08:27   

Bardzo ładny model. Też byłem pewien, że to dziurki będą... a tu system.

noniusz 
VIP
Grzegorz

Wpisy: 1033
Wysłany: 2014-07-14, 13:53   

Model (chyba) ładny, ale z całym szacunkiem - na tych zdjęciach ciężko dostrzec prawdziwe jego piękno...

Jeśłi tak jak piszesz, w model włożyłeś dużo pracy postaraj się wrzucić jakieś lepsze zdjęcia, model naprawdę ma potencjał.

M_longer 
VIP

Wpisy: 5374
Wysłany: 2014-07-14, 14:01   

Fajny, tylko szkoda że ta funkcjonalność jest pozorowana :)

noniusz 
VIP
Grzegorz

Wpisy: 1033
Wysłany: 2014-07-14, 15:23   

M_longer napisał/a:
Fajny, tylko szkoda że ta funkcjonalność jest pozorowana :)

Właśnie miałem pytać autora pracy jak udało mu się zmieścić 3-sekcyjny boom w wysięgniku szerokim na 3 kropki, ale chyba właśnie odpowiedziałeś na moje pytanie :)

Jakeof 
Adam Głowacki

Wpisy: 124
Wysłany: 2014-07-14, 15:37   

noniusz napisał/a:
Właśnie miałem pytać autora pracy jak udało mu się zmieścić 3-sekcyjny boom w wysięgniku szerokim na 3 kropki, ale chyba właśnie odpowiedziałeś na moje pytanie :)

Jakeof napisał/a:
Model posiada wszystkie funkcje które powinien posiadać, oprócz teleskopowo wysuwanego booma. W tej skali możliwe jest zbudowanie tylko jednej wysuwanej sekcji, co moim zdaniem psuje wygląd modelu. Mój boom ma 2 sekcje, które są po prostu dobudowane, można je wyjmować, skracać/wydłużać do pożądanej długości.

Wszystko jest napisane w opisie, wystarczy najpierw przeczytać. W przypadku booma poszedłem na kompromis, lepszy wygląd kosztem teleskopowej budowy. Tak jak wspomniałem w opisie, w tej skali mozliwe byłoby zbudowanie tylko jednej wysuwanej sekcji, w dodatku szerokiej na 1 kropkę, co wygląda według mnie mało atrakcyjnie. To model statyczny, do stania na półce bądź wystawie, nie do zabawy.

A jakość zdjęć rzeczywiście jest jaka jest, postaram się w wolnej chwili wrzucić coś lepszego. Dziękuję za uwagi;]
Ostatnio zmieniony przez Jakeof 2014-07-14, 15:44, w całości zmieniany 1 raz  

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu