Zasilanie w kontekście prądowym w podziale na PF, RC, NXT

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
RobertSz
Posty: 39
Rejestracja: 2014-05-14, 20:19
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Zasilanie w kontekście prądowym w podziale na PF, RC, NXT

#1 Post autor: RobertSz »

Paweł, mam jeszcze pytanie dot. rc unit. dlaczego ta jednostka daje wiecej mocy silnikom rc niż wykły standardowy pojemnik na baterie PF. Ilość bateri jest taka sama, napięcie teoretycznie też, wiec?

[ Komentarz dodany przez: Karol: 2014-07-16, 00:33 ]
Wydzielone z wątku: http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=22627&postdays=0&postorder=asc&start=0
Ostatnio zmieniony 2014-07-16, 12:46 przez RobertSz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#2 Post autor: OmenGda »

RobertSz pisze:Paweł, mam jeszcze pytanie dot. rc unit. dlaczego ta jednostka daje wiecej mocy silnikom rc niż wykły standardowy pojemnik na baterie PF. Ilość bateri jest taka sama, napięcie teoretycznie też, wiec?
Pewnie chodzi o wyższą przepustowość prądową
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#3 Post autor: Bricksley »

Silniki RC charakteryzują się dużym poborem prądu, który mogą zapewnić bboxy z modeli RC nie powodując odcięcia.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#4 Post autor: OmenGda »

Karol pisze:Silniki RC charakteryzują się dużym poborem prądu, który mogą zapewnić bboxy z modeli RC nie powodując odcięcia.
A z ciekawości - jak się do tego ma kostka NXT 2.0? Jaki jest limit na wyjście oraz łącznie na wszystkie 3?
Ostatnio zmieniony 2014-07-15, 16:11 przez OmenGda, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#5 Post autor: Bricksley »

OmenGda pisze: Karol napisał/a:
Silniki RC charakteryzują się dużym poborem prądu, który mogą zapewnić bboxy z modeli RC nie powodując odcięcia.


A z ciekawości - jak się do tego ma kostka NXT 2.0? Jaki jest limit na wyjście oraz łącznie na wszystkie 3?
Tego niestety nie wiem, ale możesz spróbować poszukać info na stronie Philo: http://www.philohome.com/motors/motorcomp.htm
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#6 Post autor: OmenGda »

Karol pisze:
OmenGda pisze: Karol napisał/a:
Silniki RC charakteryzują się dużym poborem prądu, który mogą zapewnić bboxy z modeli RC nie powodując odcięcia.


A z ciekawości - jak się do tego ma kostka NXT 2.0? Jaki jest limit na wyjście oraz łącznie na wszystkie 3?
Tego niestety nie wiem, ale możesz spróbować poszukać info na stronie Philo: http://www.philohome.com/motors/motorcomp.htm
Nie ma nic na ten temat :-(
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

RobertSz
Posty: 39
Rejestracja: 2014-05-14, 20:19
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: RobertSz »

Rozumiem i dziękuję za odpowiedź, niemniej jednak wciąż mnie zastanawia ten fakt, Paweł - Sariel wykorzystywał też w swoich pojazdach silnik rc zasilany alumulatorem pf 8878. Sam wiem również, że silniki działają po podłączeniu zwykłego b.boxa pf. Jaka jest więc różnica? Silniki rc szybciej się grzeją na zwykłym bboxie pf? mają mniejszą moc?

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#8 Post autor: OmenGda »

RobertSz pisze:Rozumiem i dziękuję za odpowiedź, niemniej jednak wciąż mnie zastanawia ten fakt, Paweł - Sariel wykorzystywał też w swoich pojazdach silnik rc zasilany alumulatorem pf 8878. Sam wiem również, że silniki działają po podłączeniu zwykłego b.boxa pf. Jaka jest więc różnica? Silniki rc szybciej się grzeją na zwykłym bboxie pf? mają mniejszą moc?
Proponuję założyć osobny temat. Mnie także zastanawia kwestia zasilania w kontekście prądowym w podziale na PF, RC oraz NXT.

Ps. Dziękuję Karol :-)
Ostatnio zmieniony 2014-07-16, 06:37 przez OmenGda, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

ODPOWIEDZ