[MOC] Lekki samolocik zwiadowczy NCS-RA01

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
goldsun

[MOC] Lekki samolocik zwiadowczy NCS-RA01

#1 Post autor: goldsun »

Samolocik zwiadowczy stylizowany na Neo Classic Space, który ma za zadanie - wspierać placówkę badawczą na obcej planecie.

Obrazek

Samolocik jednoosobowy, chociaż za kabiną pilota znajduje się miejsce bagażowe, które może również służyć do przewozu dodatkowej osoby w miarę potrzeby. Ruchoma jest tylko duża antena, skrzydła mimo, że "połamane" (to chyba jakiś mój znak rozpoznawczy :-) ) nie są ruchome, bo byłyby zbyt delikatne. Pomijam oczywiście same końcówki, które ruchome i owszem są :-) Ruchome są też silniki, choć trochę ciężko bo po prostu trzymają się tylko na pojedynczych studach :-)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Samolocik ma podstawkę, na której ląduje w bazie :-) Jakoś mi tak wyszło, że nie dorobiłem mu podwozia na którym mógłby wylądować w dowolnym terenie :-)

Obrazek Obrazek

Już od długiego czasu chciałem zbudować coś w najbardziej klasycznym z Classic Space, czyli "szaro-niebieskim" :-) W końcu "nadejszła wiekopomna chwila" i jest :-) Samolocik zbudowałem w około 1.5h - w czasie meczu Niemcy-Brazylia :-) Może gdyby Niemcy nie załatwili tego tak szybko, to model byłby jakoś bardziej rozbudowany :-)

Jak się Wam podoba to piszcie, komentujcie :-)
Jak się nie podoba to też piszcie :-)
A jak nie napiszecie to też się nie obrażę :-)

P.S. To nie jest moje ostatnie słowo w Neo Classic Space :-) c.d.n. :-)
P.S.2. Wszystkie moje modele aktualne budowałem z tego co akurat miałem w domu, stąd m.innymi momentami ten trans-neon-green zamiast trans-yellow :-( Dopiero do czwartego MOCa jeden klocek dopiero jedzie :-) Ale zużyłem wszystkie bricki 1x1 i 1x2 lbg i trans-yellow a także wszystkie slopy blue i tile blue, black i lbg :-)
P.S.3. Nie startuję w "Pierwszej krwi" tylko przypadkiem publikuję akurat dzisiaj, bo dzieciaki pojechały na obóz i w końcu mam czas na spokojnie porobić zdjęcia :-)

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#2 Post autor: PatrykZ »

Bardzo zgrabne latadelko!
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

Awatar użytkownika
Chrupek
Posty: 834
Rejestracja: 2010-04-13, 09:57
Lokalizacja: Wawa

#3 Post autor: Chrupek »

Przyjemny modelik. Wloty silników (tylko wloty czego?:D) z nadkoli mi się podobają.
Sezon w pełni!

goldsun

#4 Post autor: goldsun »

PatrykZ pisze:Bardzo zgrabne latadelko!
Chrupek pisze:Przyjemny modelik.
Miło mi :-)
Chrupek pisze:Wloty silników (tylko wloty czego?:D) z nadkoli mi się podobają.
Wbrew temu pierwszemu zdjęciu - ma co do nich wlatywać, bo to samolocik latający po planecie a nie między planetami, czyli w próżni. Ma za zadanie robić rekonesans i podawać do bazy badawczej informacje: w którym kierunku ma pojechać ekipa badaczy, bo znalazł coś ciekawego :-)
Ostatnio zmieniony 2014-07-20, 20:21 przez goldsun, łącznie zmieniany 1 raz.

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#5 Post autor: spacelord »

Jak na podany czas budowy to bardzo fajnie wyszedł. Wszystko ok, tylko - szkoda, że są te światełka w jasnym żółtym - bo od czystego klimatu CS oddalają, i ten wężyk przeźroczysty strasznie "nieporadnie" zamocowany jest coś... no i zdjęcia - myślę, że one same lepiej zrobione podniosłyby jakość MOCa ze 2x co najmniej.

A poza tym to udany kształt, no i miło CS'owe klimaty oglądać :)

goldsun

#6 Post autor: goldsun »

Wersja na konkurs na Bricksecie.
Podpowiadam, że jednym z wymogów było, żeby MOC nie zawierał więcej niż 338 elementów, więc musiałem go trochę przebudować i odchudzić dodatki. Za to dorobił się składanego podwozia :-)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zdjęcia robione już w Warszawie w gablocie, więc oświetlenie jest jakie jest i to trochę boli.
Z drugiej strony nigdy nie byłem mistrzem w robieniu zdjęć :-)
Ostatnio zmieniony 2014-07-31, 20:50 przez goldsun, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#7 Post autor: 3dom »

Fajny, z rozłożonym podwoziem trochę dinozaura czy innego jaszczura przypomina, szczególnie na pierwszym zdjęciu. Jak wygrasz stawiasz piwo za cynk o konkursie ;)
To 338 to ma jakiś związek z Classic Space tudzież czymś innym?
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

goldsun

#8 Post autor: goldsun »

3dom pisze:Fajny, z rozłożonym podwoziem trochę dinozaura czy innego jaszczura przypomina, szczególnie na pierwszym zdjęciu. Jak wygrasz stawiasz piwo za cynk o konkursie ;)
To 338 to ma jakiś związek z Classic Space tudzież czymś innym?
338 to liczba elementów w tym zestawie
Jak wygram ... :-)
Konkurs IMHO spowodował wysyp dość ciekawych modeli, więc konkurencja jest zdecydowanie spora :-)
Edit: Jeśli dobrze policzyłem to są 93 prace zgłoszone na konkurs :-)
Kilku faworytów mam - zdecydowanie mi się podobają, tak pomysł jak wykonanie.
Sporo prac jest zainspirowanych oficjalnymi zestawami w tym jest kilka odmian exo-suitów (zestaw z Exo-Suitem jest glówną nagrodą).
Ostatnio zmieniony 2014-08-01, 06:35 przez goldsun, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#9 Post autor: glaz_pimpur »

Pierwsze zdjęcie (to z profilu) przedstawia samolot w najgorszym świetle. Wcale nie widać, że to samolot tylko co najwyżej jakiś robot kroczący/poczwarka. Najlepsze są zdjęcia en face.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#10 Post autor: tomey »

Uwielbiam prace gdzie krzyżują się nowoczesne techniki budowania z klasycznymi motywami.
37236809 nowe gadu:)

ODPOWIEDZ