[MOC] Land Rover Defender

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
piotrek839
Posty: 459
Rejestracja: 2011-10-05, 18:37
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
brickshelf: piotrek839

 

#16 Post autor: piotrek839 »

Fajny ten Twój model. Dobrze że wyjąłeś trzeci silnik bo szkoda by było jakbyś nie był dopuszczony do konkursu.
Karol pisze: Przy tylnej osi być może lepiej sprawowałby się przegub o zmiennej długości pod wpływem wychyleń.
Chyba chodzi Ci o CV joint. Nie polecam jeśli nie jest to konieczne, są słabsze od kardanów.

babzos
Posty: 31
Rejestracja: 2011-01-23, 22:36
Lokalizacja: Poznań

#17 Post autor: babzos »

Kiedy zobaczyłem zdjęcie na początku opisu musiałem je sobie powiększyć żeby upewnić się że ten z prawej jest z klocków. Moje gratulacje! Czy masz go w LDD?

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#18 Post autor: Bricksley »

piotrek839 pisze: Karol napisał/a:
Przy tylnej osi być może lepiej sprawowałby się przegub o zmiennej długości pod wpływem wychyleń.

Chyba chodzi Ci o CV joint.
Jasne, ot inaczej nazwałem :)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Uncle Jaca
Posty: 1122
Rejestracja: 2012-04-21, 14:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: jacaelnegro

 

#19 Post autor: Uncle Jaca »

kule, świetny jest. Bardzo. Oddałeś go fantastycznie, debiut marzenie:)

Ja borykam się ze swoim od przeszło roku i skończyć nie umiem...


Sorry, że temacie Twojego Landka, ale tak może więcej osób się nad tym pochyli:
co do wyjęcia silnika, no cóż reguła jest sztywna, ale miejmy nadzieję, że w przyszłym roku znajdzie się zapis mówiący o możliwości zastosowania do jednej funkcji więcej niż jednego motoru, albo po prostu dodatkowym czyli trzecim do wybranego celu przez konstruktora.

Trochę kuje mnie to, że nie można zbudować rasowej trialówki gdzie jeden silnik to napęd, drugi skręt a trzeci zmiana biegów a na dzień dzisiejszy wszelkie wyciąganie motoru i robienie wydmuchy pod konkurs to takie sztuczne jakieś... ble..

Tak czy inaczej, Defender gites.
Pies utonął, łańcuch pływa

Awatar użytkownika
Dronka
Posty: 85
Rejestracja: 2010-07-31, 23:25
Lokalizacja: Kraków

#20 Post autor: Dronka »

Jak nie lubię Land Rover'ów a trialówki uważam za brzydkie to to jest cuuudo. I to powinno być prztyczkiem w nos dla tych co to mówią, że trialówka albo jeździ albo jest ładna. Powodzenia w konkursie.
<rh> Fanklub Bobotrutnia :D

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#21 Post autor: 3dom »

Cudeńko. Pięknie oddana karoseria, mechanicznie też ciekawie zbudowany. Obyś więcej takich pracy pokazywał :)
Uncle Jaca pisze:Sorry, że temacie Twojego Landka, ale tak może więcej osób się nad tym pochyli:
co do wyjęcia silnika, no cóż reguła jest sztywna, ale miejmy nadzieję, że w przyszłym roku znajdzie się zapis mówiący o możliwości zastosowania do jednej funkcji więcej niż jednego motoru, albo po prostu dodatkowym czyli trzecim do wybranego celu przez konstruktora.

Trochę kuje mnie to, że nie można zbudować rasowej trialówki gdzie jeden silnik to napęd, drugi skręt a trzeci zmiana biegów a na dzień dzisiejszy wszelkie wyciąganie motoru i robienie wydmuchy pod konkurs to takie sztuczne jakieś... ble..
Regulamin pewnie zostanie odświeżony i dopuszczenie np. dwóch silników do obsługi 1 funkcji jest wysoce prawdopodobne. Z trzecim silnikiem byłbym przeciwny. Ten konkurs ma skłonić osoby do pokazywania swoich prac, przełamania się. Wyzwolić kreatywność - uczestnicy muszą się zastanowić czy ma sens zrobić model tylko z dwoma zmotoryzowanymi funkcjami czy pięcioma manualnymi. A może z silnikiem napędzającym skrzynkę rozdzielczą i tych funkcji mieć niemalże dowolną ilość. Jeżeli ktoś buduje sprawne trialówki, ze skrzynią biegów i innymi bajerami, to nie wiem co powstrzymuje taką osobę przed publikowaniem prac na forum.
...na mieście już ćwierkają wróble... &#128038;&#128038;&#128038;
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#22 Post autor: Waler »

Świetna terenówka, moim zdaniem czarny (w dosłownym tego słowa znaczeniu ;) ) koń tego konkursu. Masz chłopie mój głos. Mimo, że konstrukcja liftarmowa to ładnie zbudowana i nie rzucają się w oczy zbędne dziury. Na chwilę obecną wyjąłeś jeden silnik napędowy by był zgodny z regulaminem, lecz gdybys gdzieś dorwał i wsadził tam XL-a to dwie L-ki są już zupełnie nie potrzebne.

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#23 Post autor: blizzard »

Oglądam i oglądam, napatrzeć się nie mogę.
Mordkę na pięknie zrobioną ten autek.

kiohin
Posty: 23
Rejestracja: 2013-09-25, 13:56
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#24 Post autor: kiohin »

Rewelacja!
Piękny TECHNIC'owy MOC.
Jest gdzieś instrukcja do tego cuda?

Jetboy

#25 Post autor: Jetboy »

Piękny model. To sztuka zbudować coś takiego z technic.
Ostatnio zmieniony 2014-07-21, 13:18 przez Jetboy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#26 Post autor: Innos »

Dołączam się do głosów zachwytu - uzyskanie tak rewelacyjnego wyglądu w czystej konstrukcji Technic sprawia, że nie można przejść koło takiego modelu obojętnie, a sprawnie działające funkcje to jeszcze duzy dodatkowy plus. :)

A co do wymogów konkursu - wybebeszanie silnika tylko wzmacniającego napęd faktycznie nie jest niezbędne do zapewnienia sprawiedliwych zasad. 3 zmotoryzowana funkcja już bardziej. Jest masa zawodów trialowych, nie ma potrzeby jeszcze robić kolejnego plebiscytu dla trialówek, zresztą jak 3dom słusznie napisał, jak ktoś ma dość umiejętności do zrobienia sprawnej trialówki to i jakieś kreatywne MOCe z 2 zmotoryzowanymi funkcjami powinien być w stanie ogarnąć. Chyba momentami łatwo nam zapomnieć, że to jednak konkurs dla początkujących ma być. ;)
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#27 Post autor: blizzard »

Dronka pisze: I to powinno być prztyczkiem w nos dla tych co to mówią, że trialówka albo jeździ albo jest ładna
Ale zobacz ze Defender nie ma super sprawności bo nie ma np zwolnic, więc jakoś extra daleko nie ujedzie.

Awatar użytkownika
Mutran
Posty: 195
Rejestracja: 2014-03-16, 16:44
Lokalizacja: Gostyń/Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#28 Post autor: Mutran »

Jaaaaa ;O
Jak żywy (metalowy)?
Zawsze lubiłem Land Rovery :)
"Knowledge through... disintegration."
bacon pisze:Skończysz na Hero Factory i Bioniclach :)
Dark side of LugPol :D

Awatar użytkownika
dirtzone
VIP
Posty: 400
Rejestracja: 2013-08-11, 16:21
Lokalizacja: Łódź

#29 Post autor: dirtzone »

Wszystkim bardzo dziękuję za miłe komentarze, nie spodziewałem się, że tak spodoba się mój Defcio :)

babzos pisze:Czy masz go w LDD?
kiohin pisze:Jest gdzieś instrukcja do tego cuda?
Niestety wirtualnie go nie składałem, ale możliwe, że postaram się to zrobić przed całkowitym rozebraniem go kiedyś w przyszłości.

Waler pisze:Na chwilę obecną wyjąłeś jeden silnik napędowy by był zgodny z regulaminem, lecz gdybys gdzieś dorwał i wsadził tam XL-a to dwie L-ki są już zupełnie nie potrzebne.
Chyba tak zrobię jak mówisz z silnikiem XL, wzmocnie przełożenie i spróbuję upchnąć mega-kardana w tylną oś. Jak wszystko się uda, to postaram się o lepszy filmik :P

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#30 Post autor: SERVATOR »

Donoszę, że zgłosiłem go na TLCB :)
Ostatnio zmieniony 2014-07-23, 09:27 przez SERVATOR, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ